Domácí

Paroubek řešil s Filipem nedůvěru vládě

obrazek

Šéf KSČM Vojtěch Filip a předseda ČSSD Jiří Paroubek

FOTO: Michal Krumphamzl, ČTK

20.3.2009 11:22 Šéf ČSSD Jiří Paroubek se v pátek dopoledne sešel na půdě klubu KSČM ve Sněmovně s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. Schůzky se zúčastnili také šéf poslanců soc. dem. Bohuslav Sobotka a jeho protějšek Pavel Kováčik. Navzájem se ujišťovali, že podpoří v úterý vyslovení nedůvěry vládě.

„Řešili jsme otázku úterního jednání o vyslovení nedůvěry vládě. Potvrdil jsem stanovisko KSČM, že nikdy neměla důvěru v tuto vládu a že všech 26 poslanců zvedne ruku pro vyslovení nedůvěry kabinetu,“ řekl Právu po jednání Filip.

„Požadoval jsem stanovisko, že všech 71 poslanců ČSSD bude hlasovat pro nedůvěru, pan předseda Paroubek potvrdil, že ano a potvrdil, že dále jedná s těmi, kteří jsou nespokojení ve vládních stranách s výkonem kabinetu,“ doplnil.

Na dotaz Práva, zda to tedy znamená, že není jistota, že se najde 101 hlasů pro pád vlády, pak Filip uvedl: „Myslím, že ta jistota být nemůže až do doby hlasování, ale to nemění nic na pozici KSČM“.

„Zajímali jsme o postoj KSČM k našemu návrhu na vyjádření nedůvěry vládě Mirka Topolánka. Představitelé KSČM uvedli, že všichni jejich poslanci budou pro tento návrh hlasovat,“ sdělil Právu Sobotka.

Na otázku, zda jednají s koaličními nespokojenci, jak informoval Filip, prohlásil: „Musím říci, že do těchto spekulací nechci skutečně vstupovat. My jsme naše argumenty, proč se domníváme, že by vládě měla být vyslovena nedůvěra, řekli jasně na plánu Sněmovny , řekli jsme je veřejně. Jsem přesvědčen, že nezařezaní poslanci tyto argumenty slyšeli a mají možnost se o této věci rozhodnout“.

JIří Ovčáček, Právo

nahoru

Domácí:

Meteorologové varují před vysokými teplotami a rizikem požárů

-

včera 13:24 Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli...

Studny jsou bez vody, ta se do nich vozí

-

včera 09:40 Nebývalé sucho a přetrvávající vedra způsobují rychlý...

Zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

-

včera 08:23 V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných...

Nadace pomáhá rodičům s těžce nemocnými dětmi

-

včera 03:40 Malý Ukrajinec Artemon žijící s rodinou v Praze se do...

Po stopách majetku H-Systemu: Zastavené pozemky a prázdné účty

-

včera 00:02 Odsouzený zakladatel H-Systemu Petr Smetka tvrdí, že...

Kde si zdarma natrhat ovoce či bylinky? Zájemcům radí web a mobilní aplikace

-

18.8. 18:17 Video: Máte chuť zajít si natrhat sezónní ovoce, ale...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů