Zahraniční

Šéfové AIG by měli odejít, nebo si vzít život, řekl senátor

obrazek

Charles Grassley

FOTO: Brian Snyder, Reuters

17.3.2009 19:16 Prominentní americký senátor za Republikánskou stranu Charles Grassley nepřímo vyzval vedení problémové pojišťovny AIG, aby odstoupilo anebo spáchalo sebevraždu. Grassley s touto nadsázkou přišel při pondělním rozhlasovém rozhovoru.

Grassley, který je také členem finančního výboru Senátu, při rozhovoru v domovském státě Iowa uvedl, že by se představitelé pojišťovnického giganta měli inspirovat japonskou tradicí.  

„První, co by mé pocity vůči nim zlepšilo, by bylo jejich následování japonského příkladu, kdyby předstoupili před americký lid, hluboce se sklonili a řekli: ‘Je nám to líto. A pak by udělali jednu ze dvou věcí: rezignovali nebo spáchali sebevraždu,“ řekl Grassley a dodal: „Japonci obyčejně spáchají sebevraždu, než se omluví.“

AIG dostala od státu po loňských problémech finanční injekci v celkové výši 180 miliard dolarů, což je zřejmě vůbec nejvyšší částka na záchranu firmy v historii USA. V posledním čtvrtletí loňského roku ohlásila ztrátu 61,7 miliardy dolarů, což je největší kvartální ztráta americké firmy v celé historii. AIG, která zajišťuje více než 100 000 společností ve 130 zemích světa a od září v ní 79,9 procent vlastní ministerstvo financí.

To vedení nezastavilo v přednesení úmyslu vyplatit na odměnách 165 miliónů dolarů (zhruba 3,5 miliardy korun), což vyvolalo bouřlivé reakce. Vyslovil se proti tomu i prezident Barack Obama a newyorský generální prokurátor Andrew Cuomo uvedl, že AIG úředně nařídí poskytnout k tomu více informací.

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Lavina ve švýcarských Alpách zranila dva lyžaře, ve Francii dva zabila

-

včera 17:31 aktualizováno Ve švýcarském kantonu Valais se dnes...

Orbán: Nesmíme dát osud země do rukou internacionalistů, pustili by sem migranty

-

včera 17:30 Přesně devětačtyřicet dní před maďarskými...

Při střelbě v Dagestánu na jihu Ruska zemřely čtyři ženy

-

včera 16:14 aktualizováno Šest lidí včetně pachatele zemřelo v...

Pod lavinou v Tatrách zemřel polský horolezec

-

včera 15:37 Polský horolezec v neděli zahynul ve Vysokých Tatrách...

Netanjahu: Izrael nedovolí íránskému režimu, aby mu dal oprátku kolem krku

-

včera 10:40 aktualizováno Izrael nedovolí íránskému režimu, aby...

V Íránu se zřítilo dopravní letadlo se 65 cestujícími, nikdo nepřežil

-

včera 08:53 aktualizováno Íránské dopravní letadlo společnosti...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby