Zahraniční

Šéfové AIG by měli odejít, nebo si vzít život, řekl senátor

obrazek

Charles Grassley

FOTO: Brian Snyder, Reuters

17.3.2009 19:16 Prominentní americký senátor za Republikánskou stranu Charles Grassley nepřímo vyzval vedení problémové pojišťovny AIG, aby odstoupilo anebo spáchalo sebevraždu. Grassley s touto nadsázkou přišel při pondělním rozhlasovém rozhovoru.

Grassley, který je také členem finančního výboru Senátu, při rozhovoru v domovském státě Iowa uvedl, že by se představitelé pojišťovnického giganta měli inspirovat japonskou tradicí.  

„První, co by mé pocity vůči nim zlepšilo, by bylo jejich následování japonského příkladu, kdyby předstoupili před americký lid, hluboce se sklonili a řekli: ‘Je nám to líto. A pak by udělali jednu ze dvou věcí: rezignovali nebo spáchali sebevraždu,“ řekl Grassley a dodal: „Japonci obyčejně spáchají sebevraždu, než se omluví.“

AIG dostala od státu po loňských problémech finanční injekci v celkové výši 180 miliard dolarů, což je zřejmě vůbec nejvyšší částka na záchranu firmy v historii USA. V posledním čtvrtletí loňského roku ohlásila ztrátu 61,7 miliardy dolarů, což je největší kvartální ztráta americké firmy v celé historii. AIG, která zajišťuje více než 100 000 společností ve 130 zemích světa a od září v ní 79,9 procent vlastní ministerstvo financí.

To vedení nezastavilo v přednesení úmyslu vyplatit na odměnách 165 miliónů dolarů (zhruba 3,5 miliardy korun), což vyvolalo bouřlivé reakce. Vyslovil se proti tomu i prezident Barack Obama a newyorský generální prokurátor Andrew Cuomo uvedl, že AIG úředně nařídí poskytnout k tomu více informací.

Tomáš Reiner, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Trump volal Orbánovi, aby ho povzbudil v jeho protiimigačních opatřeních

-

včera 15:58 Americký prezident Donald Trump v telefonickém...

Na Gerlachu v noci uvázlo sedm horolezců, čtyři z nich byli Češi

-

včera 15:16 V neděli krátce po půlnoci přijala slovenská Horská...

Pochod sexuálních menšin v Kyjevě zastavili radikálové

-

včera 13:36 Kolem šedesáti lidí v Kyjevě zadržela policie při...

Jeden mrtvý a 20 zraněných při střelbě v americkém Trentonu

-

včera 12:56 aktualizováno Jeden člověk zemřel a dvacet dalších...

Řekové a Makedonci podepsali dohodu o názvu makedonského státu

-

včera 10:46 Ministři zahraničí Řecka a Makedonie podepsali dohodu...

S tou ženou už nemůžu pracovat, řekl o Merkelové ministr Seehofer

-

včera 09:33 aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů