Zahraniční

U soudu v USA zastřelili obžalovaného, zaútočil na soudkyni

5.3.2009 10:13 Tragické vústění měl středeční soudní proces v kalifornském Stockotonu, kde David Paradiso čelil obžalobě, že ubodal svou přítelkyni. Během pauzy se vrhl na soudkyni. Policista ho třemi ranami zastřelil, uvedla CNN.

Soudkyně Cinda Foxová se rozhodla vyhlásit přestávku, protože matka obžalovaného byla rozrušená a opustila soudní síň. V tu chvíli Paradiso vyskočil, běžel za soudkyni a začal ji mlátit. Údajně ji také bodal.

Policista Eric Bradley, který byl hlavním vyšetřovatelem případu, okamžitě tasil zbraň a Paradisa zneškodnil. "Pořád jí drtil krk, pak zazněly výstřely přímo za mnou,“ uvedl obhájce Chuck Pacheko a dodal: "Viděl jsem ránu po kulce a krev.“ Podle svědků byly vypáleny tři rány.

:. David Paradiso před soudem foto: ČTK/AP

Paradisova matka Debra poté pro televizi uvedla, že varovala soudní úředníky, že její syn je připraven k násilí. "Měl zbraň. Volali jsme, říkali jsme to věznici, oni prohledali jeho celu, ale nic nenašli,“ uvedla matka. Byla zdrcená, že jejímu synovi nezabránili v útoku: "Proč ho neprohledali, než ho sem přivedli?“ Plakala, když dodala: "Nevěřili, že byl blázen. Věří tomu teď?"

Soudkyně Foxová byla odvezena k ošetření, i když říkala: "Jsem ok“. Měla ale ovázanou ruku. Zda byla pobodána do krku, jak uváděl jeden ze svědků pracující pro soud, není jasné. Incident odmítla Foxová blíže komentovat.

Paradiso byl podezřelý, že v roce 2006 ubodal svou dvacetiletou přítelkyni Eileen Peltovou a vyhodil její tělo v okrese Amador. Dopaden byl po honičce s policií, při níž se auta řítila po dálnici rychlostí 160 kilometrů za hodinu. Honička skončila, když Paradisovi praskla pneumatika.

Alex Švamberk, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...

Polák dva roky týral manželku ve sklepě, jde na 25 let do vězení

-

dnes 06:20 Rozsudek 25 let za mřížemi ve čtvrtek potvrdil odvolací...

Debata EU o migraci spory neodstranila, ČR kvóty odmítá

-

dnes 06:15 Přibližně do půl jedné ráno diskutovali v noci na pátek...

Putin a Trump hovořili po telefonu o Severní Koreji

-

dnes 06:10 Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby