Koktejl

Obamovi budou mít nového psa a chovatelé se vztekají

1.3.2009 14:01 Rodina amerického prezidenta si hodlá pořídit nového psa a chovatelé této rasy bijí na poplach. Jde totiž o poměrně málo populární plemeno portugalský vodní pes a chovatelé se obávají, že vzroste jeho obliba až do té míry, že se jí začnou věnovat i lidí, kteří psům vůbec nerozumí.

Zvýšení obliby portugalského vodního psa, kterého si Obamovi chtějí vzít z útulku, by podle chovatelů znamenalo, že se o něj začnou věnovat i lidé, kteří si od chování této rasy slibují hlavně finanční prospěch.

"Takové nebezpečí hrozí téměř vždycky," míní předseda amerického klubu milovníků portugalského vodního psa Stu Freeman. Je to podle něj syndrom "101 dalmatinů". "Když se začal tenhle film promítat, všichni si pomysleli: No nejsou roztomilí?, a běželi si koupit dalmatina. Pak ale zjistili, že není tak rozkošný jako ti na filmovém plátně," říká Freeman.

Za stoupající popularitu tohoto plemene může také fakt, že je vhodný pro alegriky. To byl také důvod výběru rodiny amerického prezidenta - Obamova dcera Malia trpí právě alergií.

Pro nezkušené je tato rasa nevhodná

Podle Freemana není portugalský vodní pes vhodný pro člověka, který ještě nikdy předtím žádného psa neměl. K jeho výcviku je prý totiž zapotřebí zkušeností.

"Pokud tohoto psa pořádně nezaměstnáváte, zaměstnají se sami, a pak tropí věci, které se vám nebudou líbit," vysvětlil.

Portugalští vodní psi byli vyšlechtěni před staletími jako pomocníci rybářů, lovících ve vodách podél portugalského pobřeží. Využívali je jako kurýry, k aportování sítí a k potápění pro ryby, proto si také vysloužili toto jméno. Cena štěněte se v přepočtu pohybuje kolem 50 tisíc korun.

Novinky, ČTK

nahoru

Koktejl:

Herec z filmů pro dospělé chce odejít ze světa stylově

-

dnes 22:18 Johnny Rockard, vlastním jménem John Langley, strávil v...

Noční můra arachnofobů: Američanka našla v balení hroznů černou vdovu

-

dnes 18:55 Najít v jídle snovačku jedovatou, známou též pod názvem...

V Londýně začali prodávat jet suit. Ironmanův létající oblek přijde na 10 miliónů

-

dnes 14:44 Video: Britský vynálezce Richard Browning představil...

Pes se zasekl v odtokové trubce, hledali ho pět dní

-

dnes 09:13 Příběh se šťastným koncem se odehrál před několika dny...

Než aby zmeškal, raději šel do práce 20 kilometrů pěšky. Od zaměstnavatele dostal nové auto

-

dnes 06:09 Americký student Walter Carr získal po dlouhé době...

Američan vytváří hypnotizující pohyblivé sochy z oceli

-

včera 19:08 Video: Američana Anthonyho Howea fascinuje vítr a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů