Kultura

Britští vášniví rockeři Maximo Park míří do Prahy

20.2.2009 13:24 Britská rocková kapela Maximo Park, která se stala jedním z velkých hráčů na poli v posledních letech oblíbených kytarovek, míří do Prahy. V klubu Roxy v úterý 24. února představí dvě dosavadní desky s několika velkými hity a jako předkapela je podpoří čeští Kill The Dandies, kteří se vyklubali z bývalých The Nihilists.

Anglická post-rocková kapela Maximo Park se zrodila v roce 2001. Do širšího povědomí se dostala až prvním albem A Certain Trigger, se kterým přišla v roce 2005. Dostala se tak na scénu v době ještě stále velké obliby britské kytarové indie scény, kde kralovali Franz Ferdinand, Razorlight, Kaiser Chiefs, The Rakes, Futureheads, Bloc Party a další.

Jejich singly jako Graffiti, Apply Some Pressure, I Want You To Say nebo The Coast Is Always Changing obletěly svět a rádia se o ně mohla poprat. Netrvalo to dlouho a v roce 2007 přišla druhá deska Our Earthly Pleasures, se stejně hutným kytarovým zvukem, stejně dobrými nápady a vášnivým zpěvem. Nejvíce se chytily skladby Girls Who Play Guitars, The Unshockable a A Fortnight's Time, kde se projevuje například více kláves.

V pražském klubu Roxy se v únoru představí Maximo Park v plném složení, v jehož čele stojí zpěvák Paul Smith, kytarista Duncan Lloyd, na basu Archis Tiku, Lukas Wooller na klávesy a bubeník Tom English.

Předkapelou jim budou čeští psychedeličtí rockeři Kill The Dandies. Kapela vznikla ze svého času populárních Moimir Papalescu & The Nihilists. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji za příjemných 350 korun.

Poslechnout ukázky od Maximo Park si můžete zdePoslechnout ukázky od Kill The Dandies si můžete zde

olk, Novinky

nahoru

Kultura:

Rána do hlavy může výrazně zlepšit život

-

dnes 17:33 O tom, že každá žena je tak krásná a sexy, jak se sama...

Eurovize bude tématem nové komedie s Willem Ferrellem

-

dnes 16:42 Will Ferrell zpívající v Eurovizi? Sen milovníků...

Na Okoři Chinaski, Klus i Xindl X

-

dnes 15:36 Festival Okoř, který se koná na známém hradě nedaleko...

J.A.R. zahajují Landscape festival, který nabídne umění i diskuze o rozvoji Prahy

-

dnes 14:01 Velký koncert zdarma zahájí ve čtvrtek pražský...

Teplická kapela FROM avizuje album videem k písni Lži

-

dnes 13:00 Video: Teplická poprocková skupina FROM není na scéně...

RECENZE: Nuda to není, jen ohromná slátanina

-

dnes 11:45 Podtitul druhého pokračování Jurského světa: Zánik říše...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů