Koktejl

Gere a Hawnová zachraňují tibetské exulanty

26.9.2003 10:10 O tom, že se Richard Gere hodně zajímá o Tibet a buddhismus, vědí nejen všichni v Hollywoodu, ale i Dalajláma. Teď si hvězda filmu Pretty Woman získala na svou stranu i blízkou přítelkyni a kolegyni Goldie Hawnovou. Společně oba herci nabízejí tibetským exulantům jeden milión dolarů, aby se jejich životní podmínky na severu Indie zlepšily.

Gere, blízký Dalajlámův přítel, seznámil s tibetským duchovním vůdcem také šarmem jiskřící Hawnovou. Blonďatá herecká hvězda se zhrozila, v jak nehorázných hygienických podmínkách musejí ve městě McLeodganj utečenci žít. Jako žena vzala věci do svých rukou a okamžitě zařídila finanční podporu.

"Byli znechuceni podmínkami, v jakých tady lidé přežívají. Navštívili nás loni v říjnu. Gere poslal určitou část pomoci hned po svém návratu do Spojených států a slíbil další. Po roce se zdá, že dodržel slovo, a jeho slib se plní," prohlásil tibetský duchovní.

V malém pošmourném městečku McLeodganj na úpatí Tibetu sídlí od roku 1960 exilová vláda v čele s duchovním vůdcem Dalajlámou. Za tu dobu uprchlo z komunistické Číny na deset tisíc Tibeťanů. S přibývajícím počtem utečenců a vzrůstající popularitou této oblasti v okolním světě se rok od roku zhoršují zdejší životní podmínky. Investovat je potřeba především do výstavby komunikací, infrastruktury a zajistit zásobování hygienickými potřebami.

Korzo

nahoru

Koktejl:

Hrdinná fenka Frida zachránila 12 lidí, teď pomáhá v Mexiku

-

dnes 03:18 Video: Sedmiletá fena labradora Frida je oslavována...

V rumunské vesnici mají nevšední hřbitov, návštěvníky rozesměje i rozpláče

-

včera 20:54 Video: Ačkoliv se rumunská vesnice Săpânța nachází 600...

Akrobatičtí piloti vytvořili na nebi úžasnou podívanou

-

včera 15:16 Video: Dokonalou souhru předvedli minulý týden...

Italský orchestr s Andreou Bocellim dirigoval robot

-

včera 13:22 Video: Švýcarský humanoidní robot YuMi dirigoval v...

Vězni utekli na svobodu, vykradli obchod a vrátili se zpět

-

včera 10:24 Čtyři vězni z jednoho nápravného zařízení v americkém...

Hlemýžď totálně prohrál souboj s ploštěncem

-

včera 06:42 Video: Souboj na život a na smrt natočil v brazilské...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby