Koktejl

Gere a Hawnová zachraňují tibetské exulanty

26.9.2003 10:10 O tom, že se Richard Gere hodně zajímá o Tibet a buddhismus, vědí nejen všichni v Hollywoodu, ale i Dalajláma. Teď si hvězda filmu Pretty Woman získala na svou stranu i blízkou přítelkyni a kolegyni Goldie Hawnovou. Společně oba herci nabízejí tibetským exulantům jeden milión dolarů, aby se jejich životní podmínky na severu Indie zlepšily.

Gere, blízký Dalajlámův přítel, seznámil s tibetským duchovním vůdcem také šarmem jiskřící Hawnovou. Blonďatá herecká hvězda se zhrozila, v jak nehorázných hygienických podmínkách musejí ve městě McLeodganj utečenci žít. Jako žena vzala věci do svých rukou a okamžitě zařídila finanční podporu.

"Byli znechuceni podmínkami, v jakých tady lidé přežívají. Navštívili nás loni v říjnu. Gere poslal určitou část pomoci hned po svém návratu do Spojených států a slíbil další. Po roce se zdá, že dodržel slovo, a jeho slib se plní," prohlásil tibetský duchovní.

V malém pošmourném městečku McLeodganj na úpatí Tibetu sídlí od roku 1960 exilová vláda v čele s duchovním vůdcem Dalajlámou. Za tu dobu uprchlo z komunistické Číny na deset tisíc Tibeťanů. S přibývajícím počtem utečenců a vzrůstající popularitou této oblasti v okolním světě se rok od roku zhoršují zdejší životní podmínky. Investovat je potřeba především do výstavby komunikací, infrastruktury a zajistit zásobování hygienickými potřebami.

Korzo

nahoru

Koktejl:

Papež oddal na palubě letadla letušku a stevarda

-

včera 16:37 Papež František ve čtvrtek cestou na sever Chile oddal...

V čínské zoo ukázali šesterčata vzácného bílého tygra

-

včera 15:32 Video: Tygři většinou rodí tři až čtyři mláďata,...

Rybáři spadl do moře mobil, po dvou dnech ho prý na stejném místě chytil na háček

-

včera 13:01 Když Charliemu Gee spadl minulý pátek při rybaření v...

Pohotový muž vytáhl cestující z potápějícího se autobusu jeřábem

-

včera 04:30 Video: Velice pohotově zareagoval jeřábník Jao...

Mráz, že se i na Sibiři diví. Teploty tam spadly na minus 65 stupňů

-

17.1. 15:46 Video: Obyvatelé několika oblastí Sibiře se potýkají s...

V budoucnu mají japonské vlaky štěkat jako psi

-

17.1. 14:05 Vědci ze země vycházejícího slunce údajně přišli na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby