Kultura

Ladislav Šiška: Evropané by Grammy pořádali jinak

obrazek

Ladislav Šiška

FOTO: Archiv, Právo

10.2.2009 09:28 Jedním z Čechů, kteří byli slavnostnímu předávání cen Grammy v Los Angeles přítomni, byl Ladislav Šiška. VIP vstupenky obdržel jako vítěz soutěže společnosti Citibank.

Jaká byla během ceremoniálu ve Staples Center atmosféra?

Byl jsem jí trošku zaskočen, protože to všechno bylo poněkud roztahané. V televizi běžela písnička, pak komentář, vyhlášení a následovala pauza na reklamy. Během té doby se v sále nic nedělo, lidé odcházeli na občerstvení. Takhle to bylo celé tři a půl hodiny, což bylo zdlouhavé a bránilo to jakémukoli vygradování večera.

Zaujalo vás něco z programu?

Celá řada vystoupení. Nadchla mě třeba Jennifer Hudsonová, kterou jsem měl možnost vidět poprvé. Hezky navázala na vystoupení Whitney Houstonové, od níž dostala cenu. Líbila se mi i Adele, byla tam řada hezkých vystoupení.

Zaznamenal jste v programu i nějaký trapas?

V podstatě ani ne, jen mě překvapilo, že když končily reklamní přestávky, ujal se slova nějaký organizátor, který vyzval lidi, aby se vrátili na svá místa a pak začal odpočítávat, kolik zbývá do zahájení přenosu. Od návštěvníků to evidentně nebylo příliš dobře vnímáno a výsledkem byl určitý chaos.

Když se vyhlašovala poslední Grammy a získal ji někdo, s kým se příliš nepočítalo, řada lidí se zvedla a odcházela ze sálu. Byl to i důsledek toho, jak byl ceremoniál dlouhý. Myslím si, že Evropané by se k pořádání takové akce postavili jinak.

Setkal jste se s některým z nominovaných nebo vítězů?

Měl jsem možnost projít se po červeném koberci, ale v tu chvíli tam nikdo z umělců nebyl. Jen v dáli jsem zahlédl Paula McCartneyho.

jaš, Právo

nahoru

Kultura:

ŽEBŘÍČEK: Escobar ovládá česká kina

-

dnes 16:09 Nejnavštěvovanějším filmem víkendu je mafiánský...

Anna K. má klip o fyzickém kontaktu, který může zachránit

-

dnes 15:10 Video: V době, kdy zpěvačka Anna K. chystala natáčení...

Líný kocour Garfield se dožil čtyřicátin

-

dnes 13:40 Komiksová postavička kocoura Garfielda se zrodila v...

King Crimson nabídnou hodně nových skladeb i úplné rarity

-

dnes 12:53 Po roce se do pražského Fora 26. a 27. června vrací...

Skupina Tata Bojs: Naše existence nebyla nikdy ohrožena

-

dnes 11:19 Skupina Tata Bojs vznikla v roce 1988, tudíž letos...

Karlovarský festival ocení držitele Oscara, herce a producenta Tima Robbinse

-

dnes 11:15 aktualizováno Křišťálový globus za mimořádný umělecký...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů