Krimi

Muž se se zlomenou nohou plazil ve sněhu dva kilometry

ZDROJ: Prima FTV

30.1.2009 11:41 VIDEO: Těžko uvěřitelný se zdá příběh muže z Rakovnicka, na kterého při procházce v lese spadl strom. Vladimír Zíka měl ale takovou sílu žít, že se s těžkým poraněním nohy plazil ve sněhu skoro dva kilometry. Pomoc mu zavolala až dívka, která shodou okolností jela v těchto místech na koni.

Pád stromu způsobil Vladimíru Zíkovi těžké poranění nohy. S tříštivou zlomeninou bérce nebyl schopen chůze, mobilní telefon nechal doma a na volání o pomoc nikdo neodpovídal. Procházka zasněženou krajinou se tedy proměnila v boj o život.

S námahou a bolestmi se plazil 42letý muž do kopce směrem k vesnici vzdálené asi dva kilometry. Z cesty odstraňoval klestí a kameny, několikrát po namrzlé půdě sklouzl z kopce dolů. Jakmile už ale cítil, že mu síly docházejí, objevila se před ním jako „takový zázrak“ dívka na koni.

Martina Skálová jela náhodou kolem, a když spatřila muže v nesnázích s podivně vytočeným chodidlem, okamžitě vyjela shánět pomoc. Po převozu do nemocnice podstoupil Zíka náročný chirurgický zákrok, díky kterému se za několik týdnu bude moci opět postavit na nohy. Podle primáře rakovnické chirurgie Jana Silbera prokázal pacient silnou vůli a dodal, že nebýt včasné pomoci, mohl by Zíka o nohu přijít.

Novinky

nahoru

Krimi:

Muž havaroval s traktorem, pod převráceným strojem zemřel

-

včera 18:10 Na louce nedaleko Chudenína na Klatovsku se v úterý...

Řidič na Lounsku narazil s autem do stromu, na místě zemřel

-

včera 16:52 Při dopravní nehodě mezi obcemi Velemyšleves a Havraň...

V Praze nezůstala za poslední půlrok žádná vražda neobjasněná, přibylo nehod tramvají

-

včera 16:47 Pražské policii se podařilo objasnit všech sedm vražd,...

Při zřícení dvou pater domu v centru Prahy bylo na místě 45 lidí

-

včera 16:01 Video: V době nehody, kdy se v úterý v Mikulandské...

Příbuzného v nemocnici odpojil od přístrojů, za pokus o vraždu dostal podmínku

-

včera 15:55 Za to, že loni v dubnu odpojil vážně zraněného...

Policie hledá svědky vraždy v Prostějově. Zveřejnila kamerové záběry

-

včera 13:15 Video: Policisté vyšetřují vraždu 55letého muže z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů