Krimi

Muž se se zlomenou nohou plazil ve sněhu dva kilometry

ZDROJ: Prima FTV

30.1.2009 11:41 VIDEO: Těžko uvěřitelný se zdá příběh muže z Rakovnicka, na kterého při procházce v lese spadl strom. Vladimír Zíka měl ale takovou sílu žít, že se s těžkým poraněním nohy plazil ve sněhu skoro dva kilometry. Pomoc mu zavolala až dívka, která shodou okolností jela v těchto místech na koni.

Pád stromu způsobil Vladimíru Zíkovi těžké poranění nohy. S tříštivou zlomeninou bérce nebyl schopen chůze, mobilní telefon nechal doma a na volání o pomoc nikdo neodpovídal. Procházka zasněženou krajinou se tedy proměnila v boj o život.

S námahou a bolestmi se plazil 42letý muž do kopce směrem k vesnici vzdálené asi dva kilometry. Z cesty odstraňoval klestí a kameny, několikrát po namrzlé půdě sklouzl z kopce dolů. Jakmile už ale cítil, že mu síly docházejí, objevila se před ním jako „takový zázrak“ dívka na koni.

Martina Skálová jela náhodou kolem, a když spatřila muže v nesnázích s podivně vytočeným chodidlem, okamžitě vyjela shánět pomoc. Po převozu do nemocnice podstoupil Zíka náročný chirurgický zákrok, díky kterému se za několik týdnu bude moci opět postavit na nohy. Podle primáře rakovnické chirurgie Jana Silbera prokázal pacient silnou vůli a dodal, že nebýt včasné pomoci, mohl by Zíka o nohu přijít.

Novinky

nahoru

Krimi:

Policisté pátrají po čtrnáctileté dívce, nevrátila se z vycházky

-

dnes 16:26 Policisté už více než týden marně pátrají po...

Soud chce zpřísnit trest za silvestrovskou nehodu, má ji za obecné ohrožení

-

dnes 16:13 Silvestrovská nehoda v centru Prahy, při níž ruský...

Bezdomovec zneužíval nemocnice k jídlu a noclehu, škoda přesahuje milión

-

dnes 15:48 Bruntálští policisté tento týden obvinili bezdomovce z...

Řidička srazila u Prahy desetiletou dívku, ta vběhla z autobusu přímo pod auto

-

dnes 15:01 Video: Desetiletou dívku srazila ve středu odpoledne...

Lupič přepadl banku v Třeboni, ujel na horském kole

-

dnes 14:23 aktualizováno Zloděj ve středu krátce po čtvrt na dvě...

Trpí poruchou osobnosti, řekli znalci o pěstounce obžalované z utýrání holčičky

-

dnes 13:28 Video: Krajský soud v Plzni ve středu znovu projednával...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby