AutoMoto

Automobilka Toyota upozorňuje majitele na vadný model Yaris

28.1.2009 20:08 Japonská Toyota vyzývá majitele 1,35 miliónu vozů ze své výroby, aby je dali opravit. Týká se to i modelu, který se v Česku prodává pod označením Yaris a který zde byl loni devátým nejprodávanějším autem. Důvodem je defekt, kvůli němuž se může při kolizi vznítit pěnová výplň u bezpečnostních pásů, uvedl ve středu podnik.

Kvůli defektu se objevily plameny v jednom známém případě v Japonsku. Problém se objevil, když se při srážce automaticky aktivovala zarážka blokující pásy proti odvíjení. Náklady na opravy spojené s touto vadou odmítla Toyota odhadnout, napsala agentura Reuters.

V Evropě, Severní Americe a na dalších trzích automobilka kvůli problému svolává k opravě 830 000 vozů Vitz, jež se na mnoha trzích jmenují Yaris, a Belta. V Japonsku pak jde o téměř 525 900 aut Vitz, Belta a Ractis, které firma vyrobila mezi lednem 2005 a dubnem minulého roku. Toyota to oznámila ve zprávě pro japonské ministerstvo dopravy.

Yarisů se loni v Česku prodalo 2673 kusů.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Favorit má v muzeu Škody speciální výstavu

-

dnes 09:55 Mladoboleslavská Škoda u příležitosti 30 let od světové...

Mitsubishi oživí jméno Evolution

-

dnes 08:08 Mnohým lidem při vyslovení slova Evolution vyskočí na...

Kia Stonic je novodobý městský teréňák

-

včera 08:00 Obrazem: Přijeli jsme do Berlína, abychom vyzkoušeli...

Toyota Celica se vrátí

-

23.9. 12:00 Už zanedlouho se objeví nová sportovní ikona v týmu...

Škoda chce přesunout část výroby do Německa, tvrdí odboráři

-

22.9. 18:12 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce podle...

Ford navrhuje nová auta pomocí holografických brýlí

-

22.9. 11:40 Video: Projektování automobilu už nebude jako dřív....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby