Domácí

Jourová a Šedivý budou s Hybáškovou kandidovat do europarlamentu

28.1.2009 12:04 (aktualizováno: 28.1.2009 15:43) Evropská demokratická strana ve středu představila své kandidáty pro volby do evropského parlamentu. Jsou jimi bývalá náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj Věra Jourová a někdejší náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Kandidátku povede europoslankyně Jana Hybášková.

Další kandidátkou EDS je členka pražského zastupitelstva a děkanka US Bussines School Jana Ryšlinková.

Hybášková vsadila na známé osobnosti, které ale nemají velké politické zkušenosti. Kromě Ryšlinkové, která byla poslankyní v České národní radě. Podle Hybáškové jsou to ale odborníci a zkušení lidé.

"Nejsme produkty stranických sekretariátů, ale můžeme si dovolit přivést do Evropy odborníky na slovo vzaté,“ řekla včera na tiskové konferenci Hybášková, která by měla být jedničkou kandidátky.

Šedivého zajímá kromě obranné politiky ještě energetika. "Energetika se někdy může stát významnější zbraní než rakety a tanky. Rusové dnes nepotřebují rakety, aby někomu vyhrožovali, zavřou kohoutek a tím donutí státy, aby dělaly, co chtějí,“ řekl Právu Šedivý.

Pro Jourovou je nabídka rehabilitací

Jourová, která byla v říjnu 2006 nespravedlivě obviněna z přijímání úplatku v souvislosti s takzvanou kauzou Budišov a strávila asi měsíc ve vazbě, bere nabídku kandidovat za svou rehabilitaci.

"Je to návrat do Česka i návrat mezi slušné lidi, já jsem je nikdy neopustila, ale tady to tak někteří brali,“ uvedla Jourová, která nyní pracuje jako poradkyně Evropské komise pro strukturální fondy hlavně v Rumunsku.

Na kampaň chtějí podle Hybáškové věnovat osm miliónů korun.

dan, Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

Kde si zdarma natrhat ovoce či bylinky? Zájemcům radí web a mobilní aplikace

-

včera 18:17 Video: Máte chuť zajít si natrhat sezónní ovoce, ale...

V zoo v Brně uhynul lední medvěd Umca

-

včera 16:22 V brněnské zoologické zahradě v sobotu uhynul lední...

V opavském babyboxu našli holčičku zabalenou v ručníku

-

včera 15:57 Další zachráněné dítě má „na svědomí“ babybox v Opavě....

Úřad řeší zmatky v kampani nezávislých

-

včera 15:25 Financování kampaní kandidátů do Senátu není...

Česko zažívá nejteplejší období v novodobé historii, vedra budou pokračovat

-

včera 15:06 Horko z posledních týdnů bude pokračovat, vyplývá to z...

Čunek: Trestní oznámení na mě kvůli H-Systemu? To je výborné

-

včera 13:38 Video: aktualizováno Senátor a hejtman Zlínského...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů