Domácí

Paroubek se opět pustil do Topolánka kvůli jednání o plynu

obrazek

Předseda ČSSD Jiří Paroubek

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

11.1.2009 13:25 Předseda opoziční ČSSD Jiří Paroubek v neděli už podruhé kritizoval premiéra Mirka Topolánka za jednání o obnovení dodávek plynu. Ocenil, premiérovu "závěrečnou snahu" ale vláda prý situaci už od začátku podcenila. Topolánek v reakci jeho slova označil za hloupé poznámky.

„Problém je mnohem vážnější, než mohl dovolenou trávící Jiří Paroubek zaznamenat,“ komentoval Paroubkovy výtky v České televizi Topolánek.

Paroubek už v pátek sdělil, že vláda toho v problému plynu dělá málo, řekl, že je Topolánek pasivní. Jeho slova přišla ve chvíli, kdy Topolánek "pendloval“ mezi Ukrajinou a Ruskem a poté hodiny jednal s představiteli obou států.

V sobotu a neděli Topolánek s Vladimirem Putinem a Julijí Tymošenkovou dohodl rozmístění misí pozorovatelů a plyn by měl v řádu několika hodin začít téct. Dorazit by mohl asi za 36 hodin, tak dlouho zhruba trvá, než se z Ruska do Evropy dostane.

Podle Paroubka ale Topolánek situaci podcenil už na začátku. "Mise Mirka Topolánka dokazuje, že pokud by již na počátku došlo k diplomatickému jednání, nemusel by problém dospět tak daleko, kdy dodávky plynu do některých zemí i po dnešní dohodě budou obnoveny až příští týden," dodal Paroubek.

Novinky

nahoru

Domácí:

V Krušných horách objevili další stopy rysů

-

dnes 03:30 Další stopy rysa ostrovida v Krušných horách nalezli...

Máma mele nácky, v Praze se demonstrovalo proti setkání protiimigračních stran

-

včera 18:22 Video: aktualizováno Policisté, příslušníci zásahové...

Topol je jednička, zavtipkoval Kalousek na deset let staré gesto

-

včera 15:20 Video: Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav...

Sněhový kolaps na severu Čech: Jeden mrtvý, vážné nehody a uvázlé kamióny

-

včera 15:20 Obrazem: První velký dopravní kolaps letošní zimy...

Ondráček nebyl zvolen předsedou komise pro GIBS

-

včera 12:38 aktualizováno Poslanci v pátek v prvním kole...

Pan Rozner je slušný člověk, hájil Fiala jeho nominaci do čela komise pro kontrolu NBÚ

-

včera 12:24 aktualizováno Před volbou předsedů sněmovních komisí...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby