Krimi

Zloděj kamer natočil sám sebe, policie šla najisto

obrazek

FOTO: Petr Kozelka, Právo

9.1.2009 16:33 Poněkud pomalu to koncem minulého roku myslelo sedmnáctiletému zlodějíčkovi, který na několika místech ve Slezské Ostravě postupně ukradl čtyři průmyslové kamery. Asi ho totiž nenapadlo, že by mohl být z krádeží usvědčen pomocí videozáznamu, protože některé z kamer byly funkční.

O případu informovala v pátek mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková, podle níž byl mladík v minulých dnech obviněn z krádeže. Ty v době od listopadu do prosince spáchal například v ulicích Michálkovická a Vrbická ve Slezské Ostravě, kde byly kamery umístěny na budovách a sloupech..

Jedna z kamer pachatele zachytila v situaci, jak se do ní zblízka dívá a pak ji pomocí šroubováku sundává ze zdi. „Svou tvář na záznamu pak podezřelý na policejní služebně poznal a nezbylo mu nic jiného, než se k činu přiznat,“ konstatovala Holčáková.

Jméno obviněného mladíka přitom policistům není zcela neznámé. Přesně před rokem byl jako šestnáctiletý odsouzen pro krádeže, a to k podmíněnému trestu v trvání osmnácti měsíců.

Pokud bude i nyní uznán vinným z krádeže kamer, bude si muset předchozí trest pravděpodobně odsedět. S podmínkou přitom tentokrát může počítat jen stěží, protože škoda je velmi vysoká. „Škoda byla vyčíslena na více než 60 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Mercedes se na Plzeňsku srazil s fabií, záchranáře zalarmoval nový systém eCall

-

dnes 18:00 Video: Nový systém automatického volání o pomoc eCall...

Otec se snažil zachránit čtyřletého syna v jezeře Benedikt v Mostě, sám utonul

-

dnes 16:54 Tragédie se stala ve čtvrtek po poledni na jezeře...

Expolicista hrál s nezletilými svlékací prší, u soudu dostal čtyřletou podmínku

-

dnes 15:41 Se čtyřletou podmínkou odešel ve čtvrtek bývalý...

Nikdy jsem ji nechtěl zabít, hájil se u soudu muž, který pobodal expřítelkyni

-

dnes 15:20 Se slzami v očích přišel ve středu odpoledne ke...

Muž v Brně odnášel ženu do křoví. Zachránil ji soused

-

dnes 14:54 Video: Pokusem o znásilnění skončila v neděli cesta...

Za znásilnění a zneužití dětí dostal ředitel domu mládeže podmínku

-

dnes 14:51 Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů