Krimi

Zloděj kamer natočil sám sebe, policie šla najisto

obrazek

FOTO: Petr Kozelka, Právo

9.1.2009 16:33 Poněkud pomalu to koncem minulého roku myslelo sedmnáctiletému zlodějíčkovi, který na několika místech ve Slezské Ostravě postupně ukradl čtyři průmyslové kamery. Asi ho totiž nenapadlo, že by mohl být z krádeží usvědčen pomocí videozáznamu, protože některé z kamer byly funkční.

O případu informovala v pátek mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková, podle níž byl mladík v minulých dnech obviněn z krádeže. Ty v době od listopadu do prosince spáchal například v ulicích Michálkovická a Vrbická ve Slezské Ostravě, kde byly kamery umístěny na budovách a sloupech..

Jedna z kamer pachatele zachytila v situaci, jak se do ní zblízka dívá a pak ji pomocí šroubováku sundává ze zdi. „Svou tvář na záznamu pak podezřelý na policejní služebně poznal a nezbylo mu nic jiného, než se k činu přiznat,“ konstatovala Holčáková.

Jméno obviněného mladíka přitom policistům není zcela neznámé. Přesně před rokem byl jako šestnáctiletý odsouzen pro krádeže, a to k podmíněnému trestu v trvání osmnácti měsíců.

Pokud bude i nyní uznán vinným z krádeže kamer, bude si muset předchozí trest pravděpodobně odsedět. S podmínkou přitom tentokrát může počítat jen stěží, protože škoda je velmi vysoká. „Škoda byla vyčíslena na více než 60 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...

Vůz na Plzeňsku přelétl svodidla a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 aktualizováno Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

včera 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

včera 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

včera 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při...

Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie

-

včera 13:17 Video: Doslova hazardérský kousek předvedla v pátek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby