Domácí

Klaus se naštval na záběry rozcvičky před projevem, ČT se omluví

obrazek

Václav Klaus

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

5.1.2009 18:24 Prezident republiky Václav Klaus se naštval na záběry, které Česká televize odvysílala v nedělním publicistickém pořadu 168 hodin. Šlo o záběry pořízené těsně před tím, než prezident přednesl v přímém přenosu svůj letošní novoroční projev.

Klaus v nich rázně prochází sem a tam před kamerou, protahuje si ruce i prsty a gestikuluje, zřejmě s cílem uvolnit se a soustředit na projev. Zvuk vysílán nebyl.

Klaus to ČT vrátil velmi ostře hned v pondělí, kdy v přímém přenosu brífinku z Lán, na kterém vystoupil společně s premiérem Mirkem Topolánkem, naštvaně odmítl odpovědět na dotazy veřejnoprávní televize. Přenos odvysílala živě zpravodajská stanice ČT 24.

ČT to mrzí a šéfredaktor zpravodajství Michal Petrov se Klausovi omluví osobním dopisem, protože považuje odvysílání záběrů Klause v pořadu 168 za hrubou chybu dramaturga pořadu Ondřeje Neumanna.

„Dramaturg odsouhlasil odvysílání záběrů, které byly pořízeny mimo rámec oficiálně dohodnutého natáčení novoročního projevu. Jejich odvysílání neměli tvůrci pořadu předem domluvené, protože zařadit do vysílání je může podle předpisů ČT jen šéfredaktor nebo jím pověřená osoba, což se v tomto případě nestalo,“ řekl v pondělí Právu Petrov.

Pořad 168 hodin moderuje a na jeho přípravě se podílí Nora Fridrichová, manželka ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha.

„Dramaturg pořadu bude potrestán podle vnitřních pravidel České televize a šéfredaktor zašle prezidentu republiky omluvný dopis. Dramaturga Neumanna velice mrzí, že se záběry pana prezidenta dotkly, protože záměrem pořadu 168 rozhodně nebylo hlavu státu zesměšnit či ho ukázat v negativním světle, ale naopak nechat diváka nahlédnout do zákulisí příprav jednoho z nejsledovanějších projevů a ukázat prezidenta jako člověka z masa a kostí, který proživá přípravu stejně jako kdokoliv jiný včetně trémy,“ tlumočil Právu oficiální stanovisko televize jeho mluvčí Ladislav Šticha.

jp, Právo

nahoru

Domácí:

Bývalí klienti H-Systemu se zatím stěhovat nemusejí, rozhodl Ústavní soud

-

dnes 10:14 aktualizováno Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost...

Požárem poničený zámek v Horním Maršově památkou zůstane

-

dnes 10:10 Zámek v krkonošském Horním Maršově, který v neděli...

Sucho je letos nejhorší, zasáhlo už 92 procent území

-

dnes 09:29 Rozloha Česka, kterou postihlo sucho, dosáhla v minulém...

Okupaci v Brně připomněl videomapping

-

dnes 08:05 Video: Zajímavou vzpomínku na tragické události před...

Máma lezla na tank a křičela na vojáky, táta odešel v pyžamu. Jak si politici pamatují srpen 1968

-

dnes 04:34 Video: Někteří politici v roce 1968 ještě nebyli na...

Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu

-

včera 19:04 Video: aktualizováno V předvečer 50. výročí invaze...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů