Bydlení

Chytrá minikuchyně do městského bytu

obrazek

Moderní kuchyně budoucnosti

Profimedia.cz

5.1.2009 06:39 Koncept moderní high-tech kuchyně je ideální pro malé prostory, protože vyžaduje pouhých 1,8 m2. Přesto v kuchyni najdete vše, co se od moderní kuchyně žádá. Úložná kapacita se vyrovná 12 zásuvkám, 3 metrům délky pracovní plochy, navíc je vybavena mrazničkou, myčkou nádobí, keramickou varnou deskou, mikrovlnou troubou, digestoří, dřezem i odpadkovým košem.

Budoucnost vybavení městských bytů bezesporu spočívá v úspoře prostoru, možná se proto jednou běžně v domácnostech setkáme s vybavením, které bude mobilní a rozkládací, ale zároveň plně funkční.

Chytrá kuchyně, za kterou stojí společnost Compact Concepts, je vybavena zašupovacími dveřmi a může být postavena kdekoliv v interiéru. Vše je nadosah a přehledně uloženo a připraveno k použití dokonce i v sedě. A co víc? Kuchyni jednoduše zavřete a v případě stěhování jednoduše odvezete s sebou.

:. Otočná kruhová kuchyně, která šetří prostor. Foto: Compact Concepts

Koncept minikuchyně vybrala mezinárodní porota před dvěma lety na cenu red dot award pro její výjimečný design. Plně funkční kuchyňská jednotka se otáčí do 180 stupňů a je vhodná jak pro malé byty, tak pro kancelářské prostory.

:. Otočná kruhová kuchyně, která šetří prostor. Foto Compact Concepts

Designéři se ale nezaměřují pouze na kuchyně. V podobném duchu se nese i obratlová koupelna Paula Hernona, který sestavil kompletní koupelnu do 240 cm vysokého sloupu. Příslušenství funguje jako kapesní nůž - ze sloupu si vytáhnete vždy příslušný dílec, který obsahuje požadované zařízení - třeba sprchu, kterou si pak ještě můžete výškově nastavit podle potřeb - otáčí se jako obratle.

:. Celou koupelnu návrhář ukryl do sloupu

Novinky

nahoru

Bydlení:

Sváteční večeři zpestří talíře s motivem vloček či stromků

-

včera 10:52 Obrazem: Pokud jste znudění klasickou podobou...

Hřejivý půvab cihel zahradě sluší

-

16.12. 08:03 Obrazem: Sotva najdeme jiný stavební materiál, který...

Nechcete utrácet za nové vánoční ozdoby? Vsaďte na recyklované

-

15.12. 12:22 Obrazem: Děti jdou letos ve zdobení vánočních stromků...

Malý byt s velkou přidanou hodnotou

-

15.12. 09:02 Obrazem: Bydlení v pronájmu s sebou vždy nese jistá...

Italský architekt navrhl elegantní skládací dům

-

15.12. 06:35 Video: Italský architekt Renato Vidal navrhl dům,...

Jak na domácí chov krůt a perliček

-

14.12. 13:15 Krůtí maso má velmi nízký obsah tuku, a přitom hodně...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby