Bydlení

Chytrá minikuchyně do městského bytu

obrazek

Moderní kuchyně budoucnosti

Profimedia.cz

5.1.2009 06:39 Koncept moderní high-tech kuchyně je ideální pro malé prostory, protože vyžaduje pouhých 1,8 m2. Přesto v kuchyni najdete vše, co se od moderní kuchyně žádá. Úložná kapacita se vyrovná 12 zásuvkám, 3 metrům délky pracovní plochy, navíc je vybavena mrazničkou, myčkou nádobí, keramickou varnou deskou, mikrovlnou troubou, digestoří, dřezem i odpadkovým košem.

Budoucnost vybavení městských bytů bezesporu spočívá v úspoře prostoru, možná se proto jednou běžně v domácnostech setkáme s vybavením, které bude mobilní a rozkládací, ale zároveň plně funkční.

Chytrá kuchyně, za kterou stojí společnost Compact Concepts, je vybavena zašupovacími dveřmi a může být postavena kdekoliv v interiéru. Vše je nadosah a přehledně uloženo a připraveno k použití dokonce i v sedě. A co víc? Kuchyni jednoduše zavřete a v případě stěhování jednoduše odvezete s sebou.

:. Otočná kruhová kuchyně, která šetří prostor. Foto: Compact Concepts

Koncept minikuchyně vybrala mezinárodní porota před dvěma lety na cenu red dot award pro její výjimečný design. Plně funkční kuchyňská jednotka se otáčí do 180 stupňů a je vhodná jak pro malé byty, tak pro kancelářské prostory.

:. Otočná kruhová kuchyně, která šetří prostor. Foto Compact Concepts

Designéři se ale nezaměřují pouze na kuchyně. V podobném duchu se nese i obratlová koupelna Paula Hernona, který sestavil kompletní koupelnu do 240 cm vysokého sloupu. Příslušenství funguje jako kapesní nůž - ze sloupu si vytáhnete vždy příslušný dílec, který obsahuje požadované zařízení - třeba sprchu, kterou si pak ještě můžete výškově nastavit podle potřeb - otáčí se jako obratle.

:. Celou koupelnu návrhář ukryl do sloupu

Novinky

nahoru

Bydlení:

Soutěž Stavba roku 2018 je zahájena, přihlášky lze podávat do června

-

dnes 11:12 Do 26. ročníku vstupuje letos soutěž Stavba roku 2018....

Jak majitelka probouzela třípokojový byt s terasou k životu

-

dnes 08:52 Obrazem: Po dlouhodobém pobytu v Austrálii a životě v...

Chata na břehu jezera zaujme propojeností svého interiéru

-

dnes 06:11 Obrazem: Na břehu jezera Nojiri-ko v japonské...

Přihlášené stavby v soutěži Česká cena za architekturu

-

včera 12:19 Obrazem: Ve třetím ročníku České ceny za architekturu...

Fasády moderních domů ožívají barvami

-

včera 09:13 Obrazem: Fasády domů už nás nenudí fádní šedí, i když...

První 3D vytištěný rodinný dům ve Francii bude přidělen potřebné rodině

-

včera 06:35 Video: Ve francouzském Nantes otevřeli pro veřejnost...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby