Žena

Popularita a sklony k porušování pravidel se dědí

obrazek

Rošťáci jsou mezi vrstevníky oblíbení. Ignoraci pravidel mají v genech.

Profimedia.cz

5.1.2009 08:08 Ve skupině vrstevníků bývají nejoblíbenější výtržníci ochotní porušovat pravidla. A podle amerických genetiků je tato vlastnost dědičná, takže se přenáší prostřednictvím genetické informace z otců na syny. O oblíbenosti největších výtržníků ve skupině vědí sociální psychologové dávno, detekce specifického genu souvisejícího s touto vlastností je však premiérou.
Behaviorální genetička S. Alexandra Burtová z Michigan State University zjistila, že studenti mužského pohlaví, kteří jsou ve skupině vrstevníků nejpopulárnější, mají určitý gen související s výtržnickým a nekonvenčním chováním.„Ideou této studie je, že vaše geny vás předurčují k jistému chování a že toto chování vyvolává různé způsoby společenských reakcí od druhých osob. Takže se děje to, že vaše geny vás do určité míry přivádějí k jistým sociálním zkušenostem,“ uvedla docentka Burtová.Výzkumem genetických vzorků pak odhalila, že mladíci nejoblíbenější ve skupině měli jistý gen související s produkcí serotoninu, který zároveň souvisel s chováním porušujícím běžná pravidla.„Takže gen předurčující je k normy porušujícímu chování a jejich normy porušující chování je činí populárními,“ dodala Burtová.Studie byla publikována v odborném časopise Personality and Social Psychology.
Famous

nahoru

Žena:

Zase do školy. Nepodceňte výběr aktovky či batohu

-

dnes 07:01 Začátek školního roku se blíží rychleji, než by se...

Zmrzlinářka Ivana Jablonovská: Zmrzlina je zdravá. Dělám ji totiž jen ze zdravých věcí

-

včera 12:05 Obrazem: „Dáte si makovou s farmářským sýrem? Nebo Já...

Ze zvědavosti si nechala udělat genetický test. Odhalila rodinné tajemství

-

včera 11:06 Jednapadesátiletá Linda Ketchumová z amerického města...

Pozdrav slunci - jógová cvičební variace, kterou zvládnou i začátečníci

-

včera 10:05 Video: Surja namaskara neboli Pozdrav slunci je jógová...

Nejčastější lži o sexu, které muži rádi opakují

-

včera 08:42 Odmalička se učíme, že lhát se nemá. Jenže jak...

Rakovina děložního čípku - jak ji zjistit včas, jak jí předejít

-

včera 07:21 Rakovina děložního čípku je jednou z nejčastějších...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů