Cestování

Hory na západě Čech zaplavili lyžaři, sněhu je na svazích dost

obrazek

FOTO: Vladislav Prouza, Právo

14.12.2008 14:58 V lyžařských areálech v Krušných horách a na Šumavě bylo o víkendu živo. Dobré lyžařské podmínky, dostatek sněhu a vleky v provozu přilákaly do hor tisíce lyžařů. Navíc mohli jezdit většinou ještě za mimosezonní ceny, zjistila ČTK od provozovatelů lyžařských areálů.

Zejména v Krušných horách se na sjezdovkách projevilo sněžení z posledních dnů. Na horách je až 50 centimetrů sněhu.

"Přestože počasí nebylo slunečné, při teplotě okolo minus jednoho stupně si lyžaři zajezdili na všech sjezdovkách," informovali provozovatelé areálu na Klínovci. Areál je v plném provozu včetně upravených běžeckých stop.

První větší zatěžkávací test prodělal letos i Boží Dar

"Zájem o hory byl obrovský. Jak o lyžování, tak o Ježíškovu cestu. Jen včera (v sobotu) tam bylo 130 dětí a k tomu ještě rodiče. Dne sice byla dopoledne mlha, ale už se zvedá, takže i počasí přeje," řekla pracovnice božídarského infocentra.

Výborné podmínky pro lyžování byly i na Bublavě. Sjezdovky na Středním i Malém Bleibergu jsou v celé délce dostatečně zasněžené směsí přírodního a technického sněhu. Do 19. prosince platí ještě mimosezonní slevy.

Na Šumavě je méně sněhu, ale na lyžování to stačí

Trochu méně sněhu, ale dost na kvalitní lyžování, je ve střediscích na Šumavě. Lanovka a čtyři vleky byly o víkendu v provozu na Špičáku u Železné Rudy. Na sjezdovkách leží do 40 centimetrů sněhu.

V provozu už je i areál Kobyla na Zadově. Slunečné sobotní počasí přilákalo hodně návštěvníků i na lyžařskou pouť do Skiareálu Lipno, kde se rovněž ještě lyžuje za snížené mimosezonní ceny.

"Přestože areál prověřilo přes tisíc lyžařů a snowboardistů, díky novým lanovkám se lyžovalo absolutně bez front," pochvalují si letos provedení investice v areálu provozovatelé.

ČTK

nahoru

Cestování:

Turkish Airlines příští rok navýší spojení mezi Prahou a Istanbulem

-

včera 17:40 Letecká společnost Turkish Airlines navýší v příštím...

V Zoo Ostrava bude antilopa Derbyho v hlavní roli

-

včera 15:42 Antilopa Derbyho je největší a zároveň nejohroženější...

Zahradu boha Thora rozmetal výbuch skladiště střelného prachu

-

včera 14:30 Řeka Gauja se hluboce zařezává do údolí, na jehož...

Živí turisté Benátky, nebo je ubíjejí?

-

včera 10:41 Tisíce turistů, kteří každodenně procházejí po...

Valašské skály opředené pověstmi

-

včera 09:25 Obrazem: Okraj obce Lidečko na Vsetínsku lemují...

Rakety, kam se podíváš. V americkém Huntsvillu hraje kosmonautika prim

-

19.8. 15:17 Video: Když se řekne NASA, mnoho lidí si nejspíš...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů