Vánoce

Vánoce by měly být správně v červnu, naznačují astronomové

9.12.2008 13:47 Ježíš se nenarodil v prosinci, ale v červnu. Alespoň to naznačuje nový výklad legendy o velké vánoční hvězdě nad Betlémem, která tři krále dovedla ke kolébce božího syna. Tou podle astronomů před dvěma tisíci lety mohla být konjunkce Venuše a Jupitera. Vánoce by se tedy měly slavit v červnu, nikoli v prosinci.

Konjunkce to podle astronomů byla velkolepá, planety si byly tak blízko, že by jejich záře mohla být oním biblickým majákem. Ježíš by se v tom případě nenarodil 25. prosince, nýbrž 17. června, ve znamení Blíženců.

K počítačové rekonstrukci přesné pozice vesmírných těles před více než dvěma tisíci lety se rozhodl australský astronom Dave Reneke se svými spolupracovníky. Odhalili spektakulární astronomický úkaz, jenž by mohl být hvězdou, která podle Bible dovedla tři krále do chléva v Betlémě, kde ležel narozený Ježíš.

Podle Renekeho došlo ke konjunkci v souhvězdí Lva 17. června roku dva před naším letopočtem.

„Máme počítačový software, který umí oživit přesnou podobu noční oblohy kdykoliv za posledních několik tisíc let. Neříkáme, že tohle definitivně je vánoční hvězda, je to ale její nejzřetelnější vysvětlení. Tři králové to mohli snadno zaměnit za jednu jasnou hvězdu," řekl Reneke.

"Není to pokus podlomit náboženství. Spíš je to potvrzení toho, že se na východě skutečně objevil zářivý objekt,“ citoval dál list The Daily Telegraph editora magazínu Sky and Space.

Předchozí teorie spekulovaly, že onou biblickou hvězdou byl výbuch supernovy nebo kometa.

rei, Novinky

nahoru

Vánoce:

Tradice svátku Tří králů

-

5.1. 00:55 Připomínka legendy o mudrcích z Východu, kteří se...

Jak na kocovinu

-

31.12.2017 14:39 Bujaré oslavy k silvestru jednoduše patří....

Vojta Kotek: Silné, zajímavé ženy mě fascinují

-

31.12.2017 08:13 Od osmi let je v dabingovém studiu jako doma,...

Silvestrovské koktejly, které zpestří příchod nového roku

-

29.12.2017 15:06 Bujaré oslavy a míchané nápoje k silvestru...

Tajemství šumivých vín

-

28.12.2017 12:32 Lehké přiťuknutí skleniček se šumivým vínem a...

Jaké šaty si obléknout na novoroční oslavy

-

27.12.2017 11:05 Blížící se oslavy Nového roku si žádají speciální...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů