Krimi

Žalobce si v kauze Chvalovský stěžuje na postup soudu

2.1.2003 16:28 Kauzu bývalého předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského, který čelí obžalobě z více než miliardového podvodu, bude posuzovat Vrchní soud v Praze. Instance posoudí oprávněnost stížnosti žalobce Františka Fíly, který je nespokojený s rozhodnutím pražského městského soudu, jež mu kauzu vrátil k doplnění.

Soudkyně Dana Pacholíková tento krok odůvodnila tím, že státní zastupitelství se při vyšetřování dopustilo procesního pochybení. Chyba podle ní spočívá v tom, že v obžalobě jsou popsány dva skutky, pro které nebylo zahájeno stíhání. Žalobce je však opačného názoru. "My se domníváme, že ta pochybení nejsou přítomná. Ta jednota skutků byla zachována," uvedl Fíla. Podle něj došlo pouze k určité změně, co se týče výše škody. Její přesné vyčíslení však prý vyšlo najevo až v průběhu vyšetřování.

Vyšetřování se může vrátit na začátek

Mluvčí vrchního soudu Jan Fořt dnes sdělil, že stížnost již instance obdržela, nicméně termín jejího projednání ještě nebyl stanoven. Pokud by vrchní soud dal za pravdu nižší instanci a nikoliv žalobci, státní zastupitelství by muselo znovu formálně sdělit Chvalovskému obvinění a znovu ho vyslechnout.

Měl připravit banku o 1,5 miliardy

Chvalovský se podle obžaloby dopustil úvěrového podvodu, kterým připravil Komerční banku o 1,5 miliardy korun. Podezřelý je společně s pěti bývalými manažery firem Satrapa a Českomoravská agrární společnost (Č.A.S.), které někdejší fotbalový boss ovládal. Zapůjčené peníze totiž podle žalobce skupina nepoužila po dohodě s bankou na nákup zemědělských produktů, ale k jiným účelům, například na splácení předchozích dluhů. Banka se splacení úvěru nikdy nedočkala.

Lenka Kadeřávková

nahoru

Krimi:

Babička omámila vnuka a zapálila dům, odpyká si 16 let

-

dnes 10:57 Marně se pokoušela přesvědčit o své nevině soudce...

Policie prohledává okolí nálezu mrtvého novorozence v Teplicích

-

dnes 10:54 Video: aktualizováno Policie se intenzivně zabývá...

Státní zástupce obžaloval za smrt čtrnáctileté dívky bývalého novináře

-

dnes 10:35 Státní zástupce obžaloval pětatřicetiletého muže za...

Penzionovaný právník měl znásilňovat ženu a pojistit si ji smlouvou, soud ho osvobodil

-

dnes 10:20 Spokojeně mohl ve čtvrtek odejít od Okresního soudu v...

Muž v Praze zapálil karavan, ve kterém byli tři lidé. Hrozí mu až dvanáct let

-

dnes 10:00 Policisté obvinili muže, který má zřejmě na svědomí...

Kolemjdoucí našli v nádrži v Praze mrtvého plavce

-

dnes 09:31 Video: aktualizováno Mrtvého plavce našli v pátek ráno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby