Krimi

Žalobce si v kauze Chvalovský stěžuje na postup soudu

2.1.2003 16:28 Kauzu bývalého předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského, který čelí obžalobě z více než miliardového podvodu, bude posuzovat Vrchní soud v Praze. Instance posoudí oprávněnost stížnosti žalobce Františka Fíly, který je nespokojený s rozhodnutím pražského městského soudu, jež mu kauzu vrátil k doplnění.

Soudkyně Dana Pacholíková tento krok odůvodnila tím, že státní zastupitelství se při vyšetřování dopustilo procesního pochybení. Chyba podle ní spočívá v tom, že v obžalobě jsou popsány dva skutky, pro které nebylo zahájeno stíhání. Žalobce je však opačného názoru. "My se domníváme, že ta pochybení nejsou přítomná. Ta jednota skutků byla zachována," uvedl Fíla. Podle něj došlo pouze k určité změně, co se týče výše škody. Její přesné vyčíslení však prý vyšlo najevo až v průběhu vyšetřování.

Vyšetřování se může vrátit na začátek

Mluvčí vrchního soudu Jan Fořt dnes sdělil, že stížnost již instance obdržela, nicméně termín jejího projednání ještě nebyl stanoven. Pokud by vrchní soud dal za pravdu nižší instanci a nikoliv žalobci, státní zastupitelství by muselo znovu formálně sdělit Chvalovskému obvinění a znovu ho vyslechnout.

Měl připravit banku o 1,5 miliardy

Chvalovský se podle obžaloby dopustil úvěrového podvodu, kterým připravil Komerční banku o 1,5 miliardy korun. Podezřelý je společně s pěti bývalými manažery firem Satrapa a Českomoravská agrární společnost (Č.A.S.), které někdejší fotbalový boss ovládal. Zapůjčené peníze totiž podle žalobce skupina nepoužila po dohodě s bankou na nákup zemědělských produktů, ale k jiným účelům, například na splácení předchozích dluhů. Banka se splacení úvěru nikdy nedočkala.

Lenka Kadeřávková

nahoru

Krimi:

Ženu přecházející silnici srazil mladý opilý řidič, na místě zemřela

-

dnes 09:12 Šestašedesátiletá žena zemřela ve čtvrtek ráno na...

Policista měl na účtech šest miliónů korun. Ani po 12 letech není jasné, zda z úplatků

-

dnes 08:40 Ani po dvanácti letech není jasné, zda byl 43letý Radek...

Muž v Motole skočil do kolejiště metra, část trasy A půl hodiny stála

-

dnes 06:49 Video: Opilý muž skočil ve středu večer do kolejiště ve...

Starší žena s pistolí v ruce přepadla v Hradci Králové poštu, odnesla si tisíce

-

včera 22:12 Přibližně šedesátiletá žena v obnošeném oblečení...

Soud poslal překupníka s léky do vězení na devět let

-

včera 17:17 Na devět let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal...

Po zásahu GIBS v advokátních kancelářích je 10 obviněných, včetně policistů

-

včera 15:51 aktualizováno Policie obvinila po úterním zásahu...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby