Koktejl

Tanzánec chtěl prodat albínskou manželku na magické amulety

obrazek

Prezident země Jakaya Kikwete slíbil větší ochranu tanzánských albínů. Zatím to ale nepomáhá.

Reuters

18.11.2008 12:01 Policie v jihovýchodní Tanzanii potvrdila, že jistý muž se pokoušel prodat svou ženu, která trpí albinismem, dvěma obchodníkům z Konga za přibližně 60 000 Kč. Albíni se v Tanzanii bojí o život a jen od března jich bylo zabito nejméně 27, včetně sedmiměsíčního miminka. Ohrožuje je především pověra, že součásti jejich těla dodávají moc magickým nápojům a čarodějnickým amuletům.

Prezident Jakaya Kikwete nařídil policii, aby pozatýkala lidi spojené s vraždami albínů a za mřížemi se ocitlo už 170 různých šamanů, informovala BBC. Náčelník policie okresu Rukwa Isunto Damian Mantage potvrdil, že muž byl zatčen na základě tipu od informátora. Jeho žena nevěděla, že ji chtěl prodat. Teď si ji její rozzuření rodiče chtějí vzít zpátky domů.

Obchodníci, kteří ji chtěli koupit, nejspíše utekli nazpátek do Demokratické republiky Kongo. Nedávné útoky na albíny jsou spojovány se šamany, kteří věří, že čarodějné přípravky připravené z jejich nohou, vlasů, rukou nebo krve mohou pomoci lidem k bohatství.

Celosvětově albinismus postihuje jednu osobu z 20 000, ale zdá se, že v Tanzanii se vyskytuje častěji. Asociace albínů v Tanzanii říká, že ačkoliv je jich registrováno jen 4000, ve skutečnosti jich v této africké zemi žije kolem 173 000.

Korzo

nahoru

Koktejl:

Pilot předvedl s boeingem téměř kolmý start

-

dnes 14:36 Video: Netradiční kousek si pro diváky mezinárodního...

Ikona londýnských ulic v Praze. Po Žižkově jezdí v rámci kampaně vyhlídkový doubledecker

-

dnes 12:05 Video: Na ikonu ulic Londýna, typický červený...

Cyklistka nedbala na to, že se zvedá most. Skončila v díře

-

dnes 09:27 Sedmatřicetiletá Američanka 4. července málem doplatila...

Medvěd se vloupal na zahradu, aby se zchladil v bazénu

-

dnes 05:19 Video: V těchto horkých letních dnech není jídlo tím...

Herec z filmů pro dospělé chce odejít ze světa stylově

-

včera 22:18 Johnny Rockard, vlastním jménem John Langley, strávil...

Noční můra arachnofobů: Američanka našla v balení hroznů černou vdovu

-

včera 18:55 Najít v jídle snovačku jedovatou, známou též pod...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů