Domácí

Národní strana chce hlídat brněnský "Bronx“

obrazek

Šéfka ultrapravicové Národní strany (NS) Petra Edelmannová

FOTO: Archiv, Právo

10.11.2008 10:27 Pravicoví extrémisté z Národní strany ohlásili na svém webu plán uspořádat ve středu v problémové brněnské lokalitě obývané především Romy "Spanilou jízdu". Následně by prý měli do ulic tzv. brněnského Bronxu vyrazit i hlídky Národní gardy.

"Brněnská "Spanilá jízda" je poměrně specifická, jejím cílem je posouzení stavu věci před nasazením hlídek Národní gardy v lokalitě. Vzhledem k tomu, že nutností je přímý kontakt s agresory, není naším zájmem zveřejnit přesnou hodinu příjezdu a identifikovat lokalitu, která by poté byla plná novinářů, zvědavců či policistů,“ píše se na webových stránkách strany.

Celá akce se údajně koná na žádost některých obyvatel lokality a měla by monitorovat, ale především vyřešit kriminální ataky nepřizpůsobivých na ty, kteří musí v jejich blízkosti žít.

"Spanilá jízda proběhne ve středu 12. listopadu. Již dnes je ale jasné, že dalším krokem po skončení bude tlak na příslušné státní orgány a instituce samosprávy, aby zajistily bezpečí obyvatel Brna a zamezily pokračování páchání trestné činnosti místně usazenými Cikány,“ stojí v prohlášení extremistů.

Poslední halasně ohlašovanou brněnskou akcí Národní strany byl protest před místní mešitou. Příznivci Národní strany tak chtěli donutit k omluvě místní muslimy za teroristický útok v Pákistánu, při kterém zemřel český velvyslanec Ivo Žďárek. Všech sedm extremistů se ale po krátkém postávání před mešitou rychle rozešlo.

pko, Právo

nahoru

Domácí:

Babiš i Šojdrová popisují schůzku jinak. Žádní sirotci nejsou, zesměšňoval premiér europoslankyni

-

včera 17:19 Video: aktualizováno Aktéři klíčové páteční schůzky...

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

-

včera 15:49 Video: Při rekonstrukci tramvajové trati v pražské...

Iniciativa za přijetí syrských dětí chce Babiše obejít

-

včera 15:35 Pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nepodpořil projekt...

Elektronické náramky po letech příprav hlídají první vězně

-

včera 13:41 aktualizováno Elektronické náramky po mnoha letech...

V Mariánských Lázních měli Piráti velké oči

-

včera 12:00 Piráti, kteří vyhráli před čtyřmi roky volby v...

Příspěvek na domácí péči o těžce postižené by se mohl zvýšit o šest tisíc

-

včera 11:48 O šest tisíc korun měsíčně by se mohl v budoucnu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů