Domácí

Národní strana chce hlídat brněnský "Bronx“

obrazek

Šéfka ultrapravicové Národní strany (NS) Petra Edelmannová

FOTO: Archiv, Právo

10.11.2008 10:27 Pravicoví extrémisté z Národní strany ohlásili na svém webu plán uspořádat ve středu v problémové brněnské lokalitě obývané především Romy "Spanilou jízdu". Následně by prý měli do ulic tzv. brněnského Bronxu vyrazit i hlídky Národní gardy.

"Brněnská "Spanilá jízda" je poměrně specifická, jejím cílem je posouzení stavu věci před nasazením hlídek Národní gardy v lokalitě. Vzhledem k tomu, že nutností je přímý kontakt s agresory, není naším zájmem zveřejnit přesnou hodinu příjezdu a identifikovat lokalitu, která by poté byla plná novinářů, zvědavců či policistů,“ píše se na webových stránkách strany.

Celá akce se údajně koná na žádost některých obyvatel lokality a měla by monitorovat, ale především vyřešit kriminální ataky nepřizpůsobivých na ty, kteří musí v jejich blízkosti žít.

"Spanilá jízda proběhne ve středu 12. listopadu. Již dnes je ale jasné, že dalším krokem po skončení bude tlak na příslušné státní orgány a instituce samosprávy, aby zajistily bezpečí obyvatel Brna a zamezily pokračování páchání trestné činnosti místně usazenými Cikány,“ stojí v prohlášení extremistů.

Poslední halasně ohlašovanou brněnskou akcí Národní strany byl protest před místní mešitou. Příznivci Národní strany tak chtěli donutit k omluvě místní muslimy za teroristický útok v Pákistánu, při kterém zemřel český velvyslanec Ivo Žďárek. Všech sedm extremistů se ale po krátkém postávání před mešitou rychle rozešlo.

pko, Právo

nahoru

Domácí:

Den D pro Babišovu vládu: U Zemana se v pátek vystřídají Poche i Hamáček

-

dnes 12:18 Pátek bude důležitým dnem pro formování nové menšinové...

Majitel solární elektrárny neuspěl s žádostí o náhradu za solární odvod

-

dnes 10:49 Majitel solární elektrárny v Čáslavi na Kutnohorsku,...

Kantoři si polepší až o 3500 korun

-

dnes 10:39 Podle předběžných propočtů by si měli učitelé od ledna...

Kauza dotací do sportu: k výslechu Faltýnek a Sobotka

-

dnes 10:09 V trestní kauze kolem dotací ministerstva školství do...

Ústavní soud se zastal mechanika se zákazem řízení odsouzeného za popojíždění s auty po garážích

-

dnes 09:57 Ústavní soud (ÚS) se ve čtvrtek zastal muže, který byl...

Po tropickém čtvrtku přijde razantní teplotní sešup a sychravo

-

dnes 08:07 Zatímco ve čtvrtek zažijeme nefalšované tropy, v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů