Kultura

Johnny Cash pohřben u Nashville

16.9.2003 14:39 Na tisíc hudebníků, přátel a členů rodiny se v pondělí v Hendersonville v americkém státě Tennessee zúčastnilo pohřbu legendy americké country Johnnyho Cashe, který zemřel v pátek ve věku 71 let.

"Představoval to nejlepší z Ameriky, byl to muž, který byl vždy připraven se zastat utlačovaných a odstrkovaných," řekl zpěvák a Cashův přítel Kris Kristofferson, který napsal jeho hit Sunday Morning Coming Down.

Dvouapůlhodinový soukromý pohřeb se konal asi 25 kilometrů od Mekky americké country, Nashville, v baptistickém kostele, kde byl v květnu pohřeb jeho ženy June Carter. Cash zemřel na zástavu dechu způsobenou komplikacemi spojenými s cukrovkou.

Pohřbu se zúčastnili countryoví zpěváci Vince Gill, Hank Williams Jr. či Ricky Skaggs, herečka Jane Seymourová a bývalý viceprezident Albert Gore, který je z Tennessee. Při obřadu zazpívaly Emmylou Harris a Sheryl Crow gospel The Old Rugged Cross a píseň Boba Dylana Every Grain of Sand.

 

ČTK

nahoru

Kultura:

Poslední záznam The Doors. Koncert z Isle of Wight vyjde na DVD

-

dnes 16:11 Koncert The Doors na festivalu Isle of Wight je...

RECENZE: Hrabal jako suchý encyklopedický digest

-

dnes 14:38 Operní soubor pražského Národního divadla uvedl ve...

Avishai Cohen: Nové album je návrat do roku 1970

-

dnes 13:02 Po třinácti letech od svého prvního koncertu v České...

Lucie si dá O2 arenu dvakrát. Hala už nestačí zájmu

-

dnes 12:10 Zájem o koncert Lucie v Praze překonal očekávání. Kromě...

Foerstrovky zpívají na Starém Městě

-

dnes 11:26 Procházku po Staroměstském náměstí v Praze je možné v...

Šanci na cizojazyčného Oscara má Odnikud i Čtverec, Češi ani Angelina neuspěli

-

dnes 10:02 V užším výběru na Oscara za neanglicky mluvený film...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby