Koktejl

Nejodlehlejší škola na světě: cesta do ní je o život

3.11.2008 12:00 Chodit do školy nemusí být vždy jednoduchá záležitost. Své by o tom mohly povídat děti v západní Číně v sečuánské provincii ve vesnici Gulu. Jejich škola totiž leží v horách a jediná cesta k ní vede po velmi úzkých skalních cestách, které jsou nebezpečné. A že vám cesta do školy trvá hodinu? Výšlap do školy trvá tamějším studentům nejméně pět hodin.

Základní škola u vesnice Guru má jednoho jediného učitele, který zde učí už po dobu 26 let, informoval list West China City Daily. Vesničané tvrdí, že cesta je pro děti velmi nebezpečná, jelikož je v nejužším bodě široká jen něco málo přes 40 centimetrů a její okraj není pevný.

Cesta přes hory navíc prý u dětí vytváří někdy až pocit zmatenosti. Škola je sestavena z pěti betonových budov a hřiště, kterému dominuje basketbalový koš vytvořený ze dvou dřevěných tyčí a zlomené tabule.

Problém je, že basketbal hrát nemohou, kdyby se jednou netrefili správně, míč by spadnul ze skály a trvalo by půl dne se k němu znovu dostat.

:. Cesta do školy není pro malé děti bezpečná.

Neznají počítače ani splachovací záchod

I tamní pětačtyřicetiletý učitel Šen Čchi-ťun už měl mnohokrát nutkání odejít, avšak vždy mu odolal, protože ho rodiče školáků přemluvili. Pokud by totiž odešel, nebyl by nikdo, kdo by v této oblasti děti vyučoval. Muž vyučuje děti čínštině a matematice. Vzhledem k velké izolaci od hustě obydlených míst pouze dva studenti za uplynulých 26 let odešli na univerzitu.

"Studenti tam pracují opravdu tvrdě, ale nikdy neviděli počítače, auta a ani splachovací záchody," uvedl dobrovolník, který ve škole vyučoval po dobu dvou měsíců.

jky, Novinky

nahoru

Koktejl:

Francouz chce ve šlapací vzducholodi přeletět část Středozemního moře

-

včera 16:13 Video: Francouzský vyznavač balónového létání Stephane...

Popraskanou konvičku koupil za pár stovek. Teď ji vydražil za 13 miliónů

-

včera 13:23 Britský sběratel, který předloni koupil malou...

Indický řidič si libuje v jízdě pozpátku, od ledna nacouval šest tisíc kilometrů

-

včera 10:25 Video: Jízda pozpátku dělá mnohým řidičům potíže a...

Jako když vás někdo udeří kladivem, popsal muž šlápnutí na smrtelně jedovatou rybu

-

včera 03:00 Měla to být příjemná dovolená u moře, místo toho...

Zatčený dealer ukryl drogy v trávicím traktu. Už 35 dní odmítá jít na velkou

-

21.2. 18:14 Uprostřed ledna zatkla policie v anglickém Essexu...

Indičtí studenti budou u zkoušek bez bot, aby neopisovali

-

21.2. 17:19 Úřady ve východoindickém státě Bihár nařídily...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby