Domácí

O víkendu se mírně oteplí, potom už se přihlásí zima

obrazek

ČTK

24.10.2008 08:51 Česko se v pátek probudilo do mrazivého rána, teploty v Čechách klesly až k minus třem stupňům, na Moravě se pohybovaly kolem nuly. O víkendu meteorologové očekávají mírné oteplení, po kterém však příští týden dorazí další příliv studeného vzduchu od severozápadu. Sněžit už nebude jen v nejvyšších horských polohách, na což by měli být připraveni zejména řidiči.

Řidiče, kteří ráno vyjížděli autem do práce, překvapila namrzlá okna a někteří se marně sháněli po škrabce, případně rovnou použili k odstranění námrazy kreditní karty nebo CD nosiče. Velmi nízké teploty navíc ráno doprovázela místy mrznoucí mlha.

"Máme před sebou inverzní den,“ řekla Novinkám v pátek ráno Dagmar Honsová z Meteopressu. "V 1000 metrech bude polojasno až skoro jasno s teplotou kolem osmi stupňů, v místech s nízkou inverzní oblačností teploty vystoupí maximálně na šest. Tam, kde se oblačnost protrhá, čekáme maxima mezi osmi až 12 stupni,“ doplnila Honsová.

O víkendu se mírně oteplí, pozor na rozptylové podmínky

"Víkend bude polojasný až oblačný. Ráno se budou tvořit mlhy nebo nízká oblačnost, která by se měla na většině území rozpouštět,“ přiblížila Honsová charakter počasí během nadcházejících volných dnů. "Ranní teploty klesnou na čtyři stupně až nulu, odpoledne se budou pohybovat mezi 10 - 14 stupni,“ upřesnila.

Upozornila, že nejen ráno, ale po celý den se očekávají místy zhoršené rozptylové podmínky. "Koncentrace prachových částic bude překračovat limity, pozor by si měli dát hlavně děti a senioři,“ upozornila Honsová.

Po neděli přijde další ochlazení, řidiči by měli přezout

Z neděle na pondělí přijde studená fronta. Po ní do Česka pronikne další chladný vzduch od severozápadu. Na počátku příštího týdne tak budou ranní teploty klesat až k minus třem stupňům, přes den vystoupí na šest až 11.

"Bude oblačno až zataženo, na horách se sněžením. Sněžit bude i ve vyšších polohách, obezřetní by měli být řidiči už třeba na Vysočině,“ upozornila Honsová motoristy, kteří by si podle ní měli dát pozor i na mrznoucí mlhy.

Novinky

nahoru

Domácí:

Rektorem Univerzity Karlovy bude dále Zima

-

dnes 11:54 aktualizováno Stávající rektor Univerzity Karlovy (UK)...

Každý desátý hlas obvykle propadne, letos to může být ještě víc

-

dnes 07:50 Téměř v každých volbách do Sněmovny, které se v...

Stydí se? Někteří poslanci si Sněmovnu do kolonky nenapsali

-

dnes 04:01 Ucházejí se o post ve Sněmovně, ale na volebním lístku...

Lídři se v superdebatě přeli o to, kdo půjde s Babišem. Ten by post premiéra přijal

-

včera 22:45 aktualizováno Hlavním tématem superdebaty volebních...

V hnutí je plno lidí, kteří mě hravě nahradí, prohlásil Babiš

-

včera 21:01 aktualizováno Je plno lidí, kteří mě v čele hnutí...

Nečasová už doplatila daně za luxusní dárky

-

včera 20:42 Bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby