Věda a školy

Partnerství pro vzdělávání učitelů

13.10.2008 12:09 Konference Partnerství pro vzdělávání učitelů - TTnet ČR se za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bude konat v Kostelci nad Černými lesy od 22. do 23. 10. 2008. Jednání na konferenci bude zaměřeno na roli učitelů působících v odborném vzdělávání v kontextu probíhajících změn ve školství.

TTnet ČR je partnerskou sítí vzdělavatelů učitelů odborných předmětů, praxe a výcviku, vzdělavatelů instruktorů v podnicích a vzdělavatelů lektorů dalšího odborného/profesního vzdělávání. Důležitým posláním Partnerství TTnet ČR je vytvářet příležitosti pro dialog mezi lidmi spjatými se vzděláváním učitelů, instruktorů a lektorů, kteří působí v odborném vzdělávání. Jednou z možností pro dialog jsou odborné konference.

Mezi hlavní cíle TTnetu ČR patří růst kvality odborného vzdělávání prostřednictvím podpory profesionality vzdělavatelů učitelů, instruktorů a lektorů a vytváření prostředí, které podporuje spolupráci partnerů v této oblasti – na úrovni národní, evropské i mezinárodní.

TTnet ČR je součástí evropské sítě TTnet (Training of Trainers Network). Každá z národních sítí TTnetu má vlastní internetové stránky, jejichž přehled naleznete na adrese European Training Village (www.trainingvillage.gr/etv), kde jsou také uloženy důležité dokumenty týkající se vzdělávání učitelů a lektorů působících v odborném vzdělávání a přípravě. Navštívit můžete také celoevropskou informační a diskusní stránku virtuální komunity TTnetu, která je dostupná po bezplatné registraci na adrese: http://communities.trainingvillage.gr

Helena Odstrčilová, Scio

nahoru

Věda a školy:

Omega-3 kyseliny nechrání před infarktem, hlásí vědci. Jedli jsme rybí tuk zbytečně?

-

dnes 18:19 Doplňky stravy v podobě takzvaných omega-3 kyselin...

Jupiter má dalších 12 měsíců, zjistili vědci. Hrozí, že se srazí

-

dnes 16:26 Video: Američtí vědci objevili dalších 12 měsíců, které...

V Praze se poprvé uskuteční Mezinárodní lingvistická olympiáda

-

dnes 14:27 Šestnáctý ročník Mezinárodní lingvistické olympiády,...

Výsledky konkurzů na ředitele mají být závazné, tvrdí školský ombudsman

-

dnes 11:55 Školský ombudsman Ladislav Hrzal řešil letos zatím...

V Jordánsku našli nejstarší chléb upečený 4000 let před rozvojem zemědělství

-

včera 13:14 Připálené zbytky placek objevené na kamenech z...

Mezinárodní chemická olympiáda oslaví v Česku své jubileum

-

včera 12:53 V Česku a na Slovensku začne ve čtvrtek 19. července...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů