Krimi

Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

10.10.2008 13:43 (aktualizováno: 10.10.2008 15:48) Střelbě v pražské restauraci Monarch, při níž v noci na pátek hoteliér Bohumír Ďuričko podle policie třemi ranami zblízka zastřelil Václava Kočku ml., předcházelo hecování a sázka o to, kdo má u sebe více peněz.

Podle svědků se Ďuričko Kočkovi chlubil miliónem v hotovosti, načež vznikla strkanice, do níž se syn provozovatele Matějské pouti zapletl.

Policie sepsala návrh na vazbu Bohumíra Ďurička a poslala ho na státní zastupitelství. Rodinu Kočkových policie zatím nevyslýchala s tím, že jim chce dát nějaký čas na vzpamatování se.

"Měl jsem v tu dobu službu. Kočka s Ďuričkem spolu popíjeli na baru a byli nejlepšími kamarády,“ uvedl barman, který si nepřál být jmenován. Jak dále uvedl, zaslechl, jak se Ďuričko a Kočka starší sází, kdo z nich má u sebe milión korun v hotovosti. V nastalé strkanici, do které se vložil Kočkův syn Václav pak Ďuričko vytáhl zbraň a začal střílet.

Podle svědků první rána zasáhla Kočku ml. vestoje, druhé dvě Ďuričko vypálil, když už oběť ležela na zemi.

Bohumír Ďuričko na archivním snímku:. Bohumír Ďuričko na archivním snímkufoto: ČTK

Jak Právu potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová, Ďuričko byl obviněn z trestného činu vraždy v prvním odstavci, hrozí mu tedy 10 až 15 let vězení.

Václav Kočka mladší a starší (Zdroj: Isifa)

O věc se zajímá i Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. "Žádné úkony v té věci neprovádíme, řeší to pražská správa, nicméně jsme v úzkém kontaktu," řekl Právu mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

PROFIL: Kdo je Bohumír Ďuričko
PROFIL: Kdo je Václav Kočka

Incident se odehrál v místě, kde několik hodin před tím předseda ČSSD Jiří Paroubek křtil svou knihu. "Ďuričko přišel, aby pozval Paroubka na své 55. narozeniny, ale ten to odmítl s tím, že nemá čas kvůli kampani,“ sdělil Právu volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. K účasti Václava Kočky ml. pak poznamenal, že určitě žádné zvláštní pozvání neměl, prý doprovázel svého otce.

O vraždě Václava Kočky ml. čtěte také
VIDEO: Policie k vraždě Václava Kočky ml.: šlo o spojení emocí s alkoholem

VIDEO: Vražda Kočky mladšího s ČSSD nesouvisí, řekl Paroubek

Topolánek k vraždě Kočky: Kdyby politici brali vážně Kubiceho, nemuselo se to stát

Podle dostupných informací došlo mezi Ďuričkem a Kočkou ke krátké hádce, po které Ďuričko začal střílet. A to za přítomnosti své těhotné přítelkyně, která se na místě zhroutila. Poté Ďuričko odešel z restaurace, před níž ho zadržel personál a předal přivolané policii. Svědci z místa hovoří o tom, že každý z účastníků incidentu seděl u jiného stolu.

„Můj syn s tím pánem v životě neobchodoval, nekšeftoval, nic s ním nedělal. A on ho tam oddělal za to, že byl drzý na mého manžela a kluk mu řekl, ať toho nechá. Tak na něj vytáhl pistoli prý. Já tam nebyla,“ řekla přitom Rádiu Impuls matka zavražděného Kočky.

Radim Vaculík, km, fia, jt, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Cyklistce hrozil stříkačkou, znásilnil ji a okradl. Policie hledá svědky

-

včera 18:24 Ostravští policisté pátrají po muži, který v úterý...

Cizinci, kteří zmlátili číšníka, kvapně opustili hotel už v neděli

-

včera 17:12 Sedm Nizozemců, kteří zmlátili číšníka, bydlelo v...

Policie obvinila 22 lidí v kauze ČKD Praha DIZ, škoda je až 850 miliónů

-

včera 14:39 aktualizováno Policie v úterý obvinila 22 lidí ze...

Soud počtvrté zprostil náměstka ústeckého hejtmana viny za smrtelnou nehodu

-

včera 14:36 Mostecký okresní soud se v úterý počtvrté zabýval...

Cizinec hodil mladíkovi v Rychnově do obličeje láhev, vážně ho zranil

-

včera 14:35 Pětadvacetiletý cizinec napadl v noci na neděli krátce...

Falešné kontrolorky se místo na karmu zaměřily na peněženku, 95letou důchodkyni okradly o deset tisíc

-

včera 14:11 O deset tisíc korun okradly dvě ženy v pondělí 23....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby