Krimi

Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

10.10.2008 13:43 (aktualizováno: 10.10.2008 15:48) Střelbě v pražské restauraci Monarch, při níž v noci na pátek hoteliér Bohumír Ďuričko podle policie třemi ranami zblízka zastřelil Václava Kočku ml., předcházelo hecování a sázka o to, kdo má u sebe více peněz.

Podle svědků se Ďuričko Kočkovi chlubil miliónem v hotovosti, načež vznikla strkanice, do níž se syn provozovatele Matějské pouti zapletl.

Policie sepsala návrh na vazbu Bohumíra Ďurička a poslala ho na státní zastupitelství. Rodinu Kočkových policie zatím nevyslýchala s tím, že jim chce dát nějaký čas na vzpamatování se.

"Měl jsem v tu dobu službu. Kočka s Ďuričkem spolu popíjeli na baru a byli nejlepšími kamarády,“ uvedl barman, který si nepřál být jmenován. Jak dále uvedl, zaslechl, jak se Ďuričko a Kočka starší sází, kdo z nich má u sebe milión korun v hotovosti. V nastalé strkanici, do které se vložil Kočkův syn Václav pak Ďuričko vytáhl zbraň a začal střílet.

Podle svědků první rána zasáhla Kočku ml. vestoje, druhé dvě Ďuričko vypálil, když už oběť ležela na zemi.

Bohumír Ďuričko na archivním snímku:. Bohumír Ďuričko na archivním snímkufoto: ČTK

Jak Právu potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová, Ďuričko byl obviněn z trestného činu vraždy v prvním odstavci, hrozí mu tedy 10 až 15 let vězení.

Václav Kočka mladší a starší (Zdroj: Isifa)

O věc se zajímá i Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. "Žádné úkony v té věci neprovádíme, řeší to pražská správa, nicméně jsme v úzkém kontaktu," řekl Právu mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

PROFIL: Kdo je Bohumír Ďuričko
PROFIL: Kdo je Václav Kočka

Incident se odehrál v místě, kde několik hodin před tím předseda ČSSD Jiří Paroubek křtil svou knihu. "Ďuričko přišel, aby pozval Paroubka na své 55. narozeniny, ale ten to odmítl s tím, že nemá čas kvůli kampani,“ sdělil Právu volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. K účasti Václava Kočky ml. pak poznamenal, že určitě žádné zvláštní pozvání neměl, prý doprovázel svého otce.

O vraždě Václava Kočky ml. čtěte také
VIDEO: Policie k vraždě Václava Kočky ml.: šlo o spojení emocí s alkoholem

VIDEO: Vražda Kočky mladšího s ČSSD nesouvisí, řekl Paroubek

Topolánek k vraždě Kočky: Kdyby politici brali vážně Kubiceho, nemuselo se to stát

Podle dostupných informací došlo mezi Ďuričkem a Kočkou ke krátké hádce, po které Ďuričko začal střílet. A to za přítomnosti své těhotné přítelkyně, která se na místě zhroutila. Poté Ďuričko odešel z restaurace, před níž ho zadržel personál a předal přivolané policii. Svědci z místa hovoří o tom, že každý z účastníků incidentu seděl u jiného stolu.

„Můj syn s tím pánem v životě neobchodoval, nekšeftoval, nic s ním nedělal. A on ho tam oddělal za to, že byl drzý na mého manžela a kluk mu řekl, ať toho nechá. Tak na něj vytáhl pistoli prý. Já tam nebyla,“ řekla přitom Rádiu Impuls matka zavražděného Kočky.

Radim Vaculík, km, fia, jt, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Mladé ženy využívaly nemocné seniory, po sňatku je obíraly o důchody

-

dnes 13:03 Mladé ženy na jihu Moravy využívaly seniory z...

Za vyloupení herny a znásilnění vlastní dcery dostal muž osm let

-

dnes 12:15 Odpykával si tříletý trest za týrání manželky, ve...

Muž se v Brně pokusil vykrást banku, vyhrožoval bombou

-

dnes 11:42 V centru Brna se ve čtvrtek odpoledne pokoušel lupič...

Na hlavním nádraží v Praze nedobrzdil osobní vlak, dva zranění

-

dnes 11:22 Na pražském hlavním nádraží v pátek dopoledne...

Muž z Budějovic vyráběl a rozesílal dětské porno. Měl přes 25 tisíc fotek chlapců

-

dnes 10:42 Policisté viní 27letého muže z Českých Budějovic z...

Hledanou ženu z Prahy 8 vypátrali policisté v Nizozemsku

-

dnes 09:16 Policisté vypátrali hledanou ženu s psychickými...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby