Krimi

Za vraždu vlastní dcery si odpyká 13 let ve vězení

obrazek

Martin Nešpor u soudu

FOTO: Igor Šefr, ČTK

17.9.2008 14:05 Za vraždu své teprve dvouměsíční dcery si čtyřiadvacetiletý Martin Nešpor odpyká ve vězení 13 let. Rozsudek krajského soudu ve středu potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Desetitýdenní dítě zavraždil podle rozsudku loni v Mikulčicích na Hodonínsku. Nešpor u soudu svou původní výpověď zcela změnil a tvrdil, že smrt dítěte má na svědomí jeho družka. Soudci mu však neuvěřili.

K tragické události došlo jen několik dní po Vánocích v roce 2007. Nešpor žil společně se svou o tři roky mladší družku. Před dvěma a půl měsíci se jim narodila dcera Lenka. Podle všech svědků byl otec z dcery nadšený a pečlivě se o ni staral. Zato v partnerství to zřejmě skřípalo. A neshody s družkou stály zřejmě život i malou Lenku.

Znalci verzi Nešpora vyvrátili

„V důsledku psychického napětí a zhoršení partnerských vztahů reagoval obžalovaný na pláč dítěte tak, že ho nejdříve uhodil dvakrát přes hýždě, když ale pláč neustával, udeřil dítě několikrát pěstí do hlavy, čímž mu způsobil zlomeninu lebeční kosti a zhmoždění mozku,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně. I když Nešpor okamžitě odvezl dceru do nemocnice, po několika hodinách malá Lenka svůj boj o život v brněnské Fakultní nemocnici prohrála.

Nešpor se bránil tím, že mu dcera spadla z přebalovacího stolku na zem. „Lební kosti byly rozlámané, zranění bylo absolutně smrtelné. Rozhodně k tomu nemohlo dojít pádem z 80 centimetrů na podlahu s kobercem. Zranění naopak plně odpovídají úderům pěstí velké intenzity,“ prohlásili ale před soudem jasně znalci z oboru soudního lékařství.

"S ohledem na to, že mu hrozila sazba od 12 do 15 let, je třináctiletý trest zcela přiměřený. Nelze přehlédnout, že dítě mělo zhruba deset týdnů, nemělo žádnou možnost obrany. Muselo mu být jasné, že po úderech do hlavy může zemřít," řekl ve středu novinářům mluvčí soudu Petr Angyalossy.

 

"Jeho původní doznání koresponduje se všemi provedenými důkazy, naopak středeční výpověď s těmito důkazy nekoresponduje. Závěry krajského soudu jsou zcela správné," doplnil mluvčí soudu Angyalossy.

Proti rozsudku krajského soudu podal odvolání pouze obžalovaný. Po soudcích žádal, aby mu uložili mírnější trest. Poukazoval na svou upřímnou lítost i dosavadní bezúhonnost. Tvrdil také, že neměl v úmyslu svou dceru usmrtit. Vrchní soud však jeho odvolání zamítl. Potvrdil i to, že si trest odpyká v nejpřísnějším typu věznice.

 

 

 

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Muž z Budějovic vyráběl a rozesílal dětské porno. Měl přes 25 tisíc fotek chlapců

-

dnes 10:42 Policisté viní 27letého muže z Českých Budějovic z...

Hledanou ženu z Prahy 8 vypátrali policisté v Nizozemsku

-

dnes 09:16 Policisté vypátrali hledanou ženu s psychickými...

Konec kauz kolem Nagyové? Poslední ve hře je bývalý žalobce Grygárek

-

dnes 04:40 Po šesti letech vyšetřování a dosud pravomocně...

Záchranáři vyhráli boj o pauzy na oběd. Sušická nemocnice jim musí doplatit statisíce

-

včera 17:36 Pětadvacet zdravotníků ve čtvrtek uspělo se žalobou na...

Obvinění v kauze ovlivňování trestních řízení jsou na svobodě

-

včera 15:58 Skupina deseti obviněných v kauze ovlivňování...

Policie pátrá po Ukrajinci, který utekl z nemocnice před amputací omrzlých nohou

-

včera 15:48 Pražští policisté pátrají po 48letém Ukrajinci Ruslanu...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby