Krimi

Za vraždu vlastní dcery si odpyká 13 let ve vězení

obrazek

Martin Nešpor u soudu

FOTO: Igor Šefr, ČTK

17.9.2008 14:05 Za vraždu své teprve dvouměsíční dcery si čtyřiadvacetiletý Martin Nešpor odpyká ve vězení 13 let. Rozsudek krajského soudu ve středu potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Desetitýdenní dítě zavraždil podle rozsudku loni v Mikulčicích na Hodonínsku. Nešpor u soudu svou původní výpověď zcela změnil a tvrdil, že smrt dítěte má na svědomí jeho družka. Soudci mu však neuvěřili.

K tragické události došlo jen několik dní po Vánocích v roce 2007. Nešpor žil společně se svou o tři roky mladší družku. Před dvěma a půl měsíci se jim narodila dcera Lenka. Podle všech svědků byl otec z dcery nadšený a pečlivě se o ni staral. Zato v partnerství to zřejmě skřípalo. A neshody s družkou stály zřejmě život i malou Lenku.

Znalci verzi Nešpora vyvrátili

„V důsledku psychického napětí a zhoršení partnerských vztahů reagoval obžalovaný na pláč dítěte tak, že ho nejdříve uhodil dvakrát přes hýždě, když ale pláč neustával, udeřil dítě několikrát pěstí do hlavy, čímž mu způsobil zlomeninu lebeční kosti a zhmoždění mozku,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně. I když Nešpor okamžitě odvezl dceru do nemocnice, po několika hodinách malá Lenka svůj boj o život v brněnské Fakultní nemocnici prohrála.

Nešpor se bránil tím, že mu dcera spadla z přebalovacího stolku na zem. „Lební kosti byly rozlámané, zranění bylo absolutně smrtelné. Rozhodně k tomu nemohlo dojít pádem z 80 centimetrů na podlahu s kobercem. Zranění naopak plně odpovídají úderům pěstí velké intenzity,“ prohlásili ale před soudem jasně znalci z oboru soudního lékařství.

"S ohledem na to, že mu hrozila sazba od 12 do 15 let, je třináctiletý trest zcela přiměřený. Nelze přehlédnout, že dítě mělo zhruba deset týdnů, nemělo žádnou možnost obrany. Muselo mu být jasné, že po úderech do hlavy může zemřít," řekl ve středu novinářům mluvčí soudu Petr Angyalossy.

 

"Jeho původní doznání koresponduje se všemi provedenými důkazy, naopak středeční výpověď s těmito důkazy nekoresponduje. Závěry krajského soudu jsou zcela správné," doplnil mluvčí soudu Angyalossy.

Proti rozsudku krajského soudu podal odvolání pouze obžalovaný. Po soudcích žádal, aby mu uložili mírnější trest. Poukazoval na svou upřímnou lítost i dosavadní bezúhonnost. Tvrdil také, že neměl v úmyslu svou dceru usmrtit. Vrchní soud však jeho odvolání zamítl. Potvrdil i to, že si trest odpyká v nejpřísnějším typu věznice.

 

 

 

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Cyklistce hrozil stříkačkou, znásilnil ji a okradl. Policie hledá svědky

-

včera 18:24 Ostravští policisté pátrají po muži, který v úterý...

Cizinci, kteří zmlátili číšníka, kvapně opustili hotel už v neděli

-

včera 17:12 Sedm Nizozemců, kteří zmlátili číšníka, bydlelo v...

Policie obvinila 22 lidí v kauze ČKD Praha DIZ, škoda je až 850 miliónů

-

včera 14:39 aktualizováno Policie v úterý obvinila 22 lidí ze...

Soud počtvrté zprostil náměstka ústeckého hejtmana viny za smrtelnou nehodu

-

včera 14:36 Mostecký okresní soud se v úterý počtvrté zabýval...

Cizinec hodil mladíkovi v Rychnově do obličeje láhev, vážně ho zranil

-

včera 14:35 Pětadvacetiletý cizinec napadl v noci na neděli krátce...

Falešné kontrolorky se místo na karmu zaměřily na peněženku, 95letou důchodkyni okradly o deset tisíc

-

včera 14:11 O deset tisíc korun okradly dvě ženy v pondělí 23....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby