Koktejl

Kristina Bastien-Kloubková byla hvězdou další podivné "šrotoshow"

12.9.2008 18:20 V úterý se na pražském náměstí Zlatý Anděl uskutečnila vskutku originální módní akce, Šroto módní show. Známé tváře zde předvedly speciální kolekci šatů vyrobených z vysloužilých elektrospotřebičů. Autorem celé netradiční kolekce nebyl nikdo jiný než Josef Klír, přezdívaný „český John Galiano“, který modely navrhl a sestavil z vysloužilých elektrospotřebičů.

Šaty s počítačovými komponenty, čipy, kabely, větráky a dalšími netradičními součástkami předvedly Kristina Bastien-Kloubková, Gabriela Partyšová, Libuška Vojtková a Michaela Ochotská.

Josef Klír pojal svůj úkol sestavit kolekci šatů z vysloužilých elektrospotřebičů velmi zodpovědně a zvládnutí přípravy modelů pro něj bylo velkou výzvou.

:. Josef Klír se všemi modelkami.

„Před samotným navržením modelu jsem strávil několik dní ve sběrných dvorech, kde jsem pečlivě vybíral ty pravé elektrospotřebiče, které by klady šatů co nejvíce podtrhly. Šaty bylo samozřejmě nutné několikrát vyzkoušet, aby modelkám padly opravdu jako druhá kůže,“ dodal Klír.

Klír: I já třídím.

„Každá akce, která je něčím jiná, což tato určitě byla, musí být přínosem pro člověka a ovlivnit jeho chování do budoucna. Přiučil jsem se, co vše dnes používáme. Musím také dodat, že i já třídím odpad, zejména v ateliéru, kde je to potřeba,“ rozvedl Josef Klír.

Kristina Bastien-Kloubková předvedla plesový model v oranžovo-hnědých tónech, jehož stěžejními akcenty byly především drátky, kabely a čipy. Třešničkou na dortu se stal klobouk vyrobený z větráku a ozdobený balónky.

:. Gábina Partyšová

Libuška Vojtková zazářila v modelu nazvaném Svatební vločka. Jednalo se o bělostříbrné šaty poseté drobnými počítačovými komponenty a tlačítky z klávesnic. Netradiční look byl navíc oživen svatebním kloboukem navrženým z větráku a lamp. Tento model se představitelům neziskové společnosti Asekol, která akci pořádala, líbil asi nejvíce.

Zazářily i Partyšová a Ochotská

Gábina Partyšová zazářila v zelené večerní toaletě s názvem Hvězda z obrazovky. Celé šaty byly posety sladěnými zelenými čipy a drátky, zajímavým doplňkem korzetu se stal pás z tužek. Neméně originální byla i pokrývka hlavy – krásný cylindr. Nejdůležitější součástí kompozice modelu však zůstává obrazovka ze scanneru, kterou modelka držela před obličejem, proto také příznačný název Hvězda z obrazovky.

V modelu Technický strom byla k nepřehlédnutí Michaela Ochotská. Hnědý kůrovitý model byl posázen čipy, drátky, či bronzovými součástkami. Pro dosažení maximální autenticity měla modelka v účesu zakomponované větve. Mezi další výtvory, které mohli diváci obdivovat, patřily modely příznačných jmen jako například Sekretářka, Šedá myš či Drátěná gejša.

jky, Novinky

nahoru

Koktejl:

Muž zaparkoval přímo před hydrantem. Hasiči se s autem moc nepárali

-

dnes 06:06 Nechat svůj vůz stát před požárním hydrantem je z...

Novozélanďan kradl části exponátů na výstavě mrtvých těl

-

včera 20:15 Osmadvacetiletý muž byl obviněn z krádeže dvou...

Matka v Paříži porodila dítě ve vlaku. Novorozeně dostalo jízdné na 25 let

-

včera 17:07 Příměstskou vlakovou dopravu v centru Paříže zastavil...

Pasažér při děsivé nehodě vyletěl z vozu

-

včera 14:14 Video: Dramatickou nehodu zachytila bezpečnostní...

Novozélandský bezdomovec se vzdal všeho, co měl, ve prospěch nemocných dětí

-

včera 12:05 Největší srdce mají většinou ti, od kterých bychom to...

Žena zardousila vzteklého rysa holýma rukama

-

včera 10:00 Dramatické okamžiky zažila ve čtvrtek 7. června...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů