Koktejl

Kristina Bastien-Kloubková byla hvězdou další podivné "šrotoshow"

12.9.2008 18:20 V úterý se na pražském náměstí Zlatý Anděl uskutečnila vskutku originální módní akce, Šroto módní show. Známé tváře zde předvedly speciální kolekci šatů vyrobených z vysloužilých elektrospotřebičů. Autorem celé netradiční kolekce nebyl nikdo jiný než Josef Klír, přezdívaný „český John Galiano“, který modely navrhl a sestavil z vysloužilých elektrospotřebičů.

Šaty s počítačovými komponenty, čipy, kabely, větráky a dalšími netradičními součástkami předvedly Kristina Bastien-Kloubková, Gabriela Partyšová, Libuška Vojtková a Michaela Ochotská.

Josef Klír pojal svůj úkol sestavit kolekci šatů z vysloužilých elektrospotřebičů velmi zodpovědně a zvládnutí přípravy modelů pro něj bylo velkou výzvou.

:. Josef Klír se všemi modelkami.

„Před samotným navržením modelu jsem strávil několik dní ve sběrných dvorech, kde jsem pečlivě vybíral ty pravé elektrospotřebiče, které by klady šatů co nejvíce podtrhly. Šaty bylo samozřejmě nutné několikrát vyzkoušet, aby modelkám padly opravdu jako druhá kůže,“ dodal Klír.

Klír: I já třídím.

„Každá akce, která je něčím jiná, což tato určitě byla, musí být přínosem pro člověka a ovlivnit jeho chování do budoucna. Přiučil jsem se, co vše dnes používáme. Musím také dodat, že i já třídím odpad, zejména v ateliéru, kde je to potřeba,“ rozvedl Josef Klír.

Kristina Bastien-Kloubková předvedla plesový model v oranžovo-hnědých tónech, jehož stěžejními akcenty byly především drátky, kabely a čipy. Třešničkou na dortu se stal klobouk vyrobený z větráku a ozdobený balónky.

:. Gábina Partyšová

Libuška Vojtková zazářila v modelu nazvaném Svatební vločka. Jednalo se o bělostříbrné šaty poseté drobnými počítačovými komponenty a tlačítky z klávesnic. Netradiční look byl navíc oživen svatebním kloboukem navrženým z větráku a lamp. Tento model se představitelům neziskové společnosti Asekol, která akci pořádala, líbil asi nejvíce.

Zazářily i Partyšová a Ochotská

Gábina Partyšová zazářila v zelené večerní toaletě s názvem Hvězda z obrazovky. Celé šaty byly posety sladěnými zelenými čipy a drátky, zajímavým doplňkem korzetu se stal pás z tužek. Neméně originální byla i pokrývka hlavy – krásný cylindr. Nejdůležitější součástí kompozice modelu však zůstává obrazovka ze scanneru, kterou modelka držela před obličejem, proto také příznačný název Hvězda z obrazovky.

V modelu Technický strom byla k nepřehlédnutí Michaela Ochotská. Hnědý kůrovitý model byl posázen čipy, drátky, či bronzovými součástkami. Pro dosažení maximální autenticity měla modelka v účesu zakomponované větve. Mezi další výtvory, které mohli diváci obdivovat, patřily modely příznačných jmen jako například Sekretářka, Šedá myš či Drátěná gejša.

jky, Novinky

nahoru

Koktejl:

Kanadský umělec vytváří miniaturní burgery a další chuťovky

-

dnes 19:29 Video: Po večeři připravené umělcem Tomem Brownem byste...

Fena, která přišla o mláďata, vychovala opici

-

dnes 13:25 V kolumbijské Cartageně vzniklo nevšední zvířecí pouto....

V Japonsku se poklopy kanálů stávají uměleckými díly

-

dnes 10:30 Obrazem: Je to honba za pokladem pro dospělé, usmívá se...

Žena se vydávala za muže a dvakrát se oženila, aby získala věno

-

dnes 06:24 Těžko uvěřitelný příběh vyšel na světlo v úterý 14....

Lupič se zbavil bundy, aby ho nepoznala policie. Práci jí naopak usnadnil

-

včera 16:36 Těžko říct, co přesně se honilo hlavou...

Záchranu slůněte zkomplikovala jeho matka, kterou omráčil elektrický ohradník

-

včera 12:10 Video: O život malého slůněte, které spadlo do studny,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby