Zahraniční

Sparťanští fanoušci pobouřili Chorvaty

obrazek

Ve sparťanském kotli se údajně objevil transparent podporující Karadžiče.

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

30.8.2008 11:02 (aktualizováno: 30.8.2008 17:11) Chování fanoušků fotbalové Sparty Prahy při nedávném ligovém utkání s Mladou Boleslaví pobouřilo Chorvaty. Zápasem české ligy se na svém webu v pátek zabýval chorvatský list Vecernji. Fanoušci na zápase podle něj roztáhli portrét bosenskosbrského předáka Radovana Karadžiče a vyslovovali mu podporu. Mluvčí Sparty to rezolutně odmítá.


Fotka údajných sparťanských fanoušků vyvolala obavy Chorvatů před blížícím se dvoukolovým střetnutím Sparty Praha s Dinamem Záhřeb ve fotbalovém poháru UEFA. Chorvatský web ovšem text doprovodil fotkou z utkání Partizan Belehrad vs. Olympic Lyon.

Fotografie Práva nicméně dokazuje, že sparťanští příznivci podporu Karadžičovi vyslovovali.

Na jednom z transparentů bylo uvedeno Mladić, Karadžić, držte se!. Na dalším stálo Slovany nerozdělíte a na třetím Smrt EU, odvolává se správně redakce na tuzemský web hooligans.cz. Chorvaté jsou tím pobouřeni, protože ozbrojené složky bosenských Srbů mají na svědomí nejen mnoho životů místních muslimů, ale také Chorvatů.

Sparta: žádný portrét tam nebyl

Mluvčího fotbalové Sparty Jakuba Otavu článek na webu chorvatského listu pořádně vyvedla z míry. „Snímek vydávaný za záběr ze Sparty je jasnou fotomontáží. Nejde ani o sparťanské fanoušky, ani o záběr pořízený na našem stadiónu. V ochozech se sice při zmiňovaném ligovém utkání s Mladou Boleslaví objevily tři transparenty, ale na žádném nebyl portrét Radovana Karadžiče,“ tvrdí Otava.

:. Fotografie Radovana Karadžiče v údajném sparťanském kotli zveřejněná webem vecernji.hr

Stejně rezolutně odmítá slova, která měl údajně pronést a jež chorvatský list cituje. „Nejenže jsem v minulých dnech s žádným chorvatským novinářem nemluvil, ale hned po zápase s Mladou Boleslaví jsem jasně řekl, že se s našimi fanoušky sejdeme a budeme s nimi o celé záležitosti mluvit a řešit ji. To se také stalo, takže jsem přesvědčen, že se na Letné nebude nic podobného opakovat. Natož aby k situaci došlo při pohárovém zápase Sparty s Dinamem Záhřeb,“ řekl pro Sport.cz mluvčí fotbalové Sparty Jakub Otava.

Karadžić byl jako hledaný válečný zločinec zatčen v Srbsku 22. července. Na konci měsíce byl vydán do Haagu, kde 31. července stanul poprvé před mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii. V pátek 29. srpna se odmítl vyjádřit k tomu, zda je vinen, protože soud neuznává.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Britský instruktor zachránil parašutistu při nácviku seskoku, sám se zabil

-

dnes 22:01 Smrtelná zranění utrpěl anglický instruktor Carl Marsh...

Dvanáctiletý mexický školák naboural s autem plným dětí. Pět mrtvých, tři zranění

-

dnes 21:13 Dvanáctiletý mexický chlapec nezvládl řízení auta...

Na Slovensku se šíří nová droga, užívají ji i děti

-

dnes 20:12 Na jihu Slovenska se rozšířila nová droga, kterou užívá...

Polská církev chce posunout hranici pro prodej tvrdého alkoholu na 21 let

-

dnes 18:01 Polská katolická církev přišla s plánem, který má...

Evropany kosí chřipka. Německo hlásí přes stovku mrtvých a plné nemocnice

-

dnes 16:18 Letošní chřipková epidemie si v Německu vyžádala už 102...

V Rakousku zadrželi český autobus s migranty a se šesti kily konopí

-

dnes 15:45 aktualizováno Rakouská policie v pondělí objevila v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby