Zahraniční

Sparťanští fanoušci pobouřili Chorvaty

obrazek

Ve sparťanském kotli se údajně objevil transparent podporující Karadžiče.

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

30.8.2008 11:02 (aktualizováno: 30.8.2008 17:11) Chování fanoušků fotbalové Sparty Prahy při nedávném ligovém utkání s Mladou Boleslaví pobouřilo Chorvaty. Zápasem české ligy se na svém webu v pátek zabýval chorvatský list Vecernji. Fanoušci na zápase podle něj roztáhli portrét bosenskosbrského předáka Radovana Karadžiče a vyslovovali mu podporu. Mluvčí Sparty to rezolutně odmítá.


Fotka údajných sparťanských fanoušků vyvolala obavy Chorvatů před blížícím se dvoukolovým střetnutím Sparty Praha s Dinamem Záhřeb ve fotbalovém poháru UEFA. Chorvatský web ovšem text doprovodil fotkou z utkání Partizan Belehrad vs. Olympic Lyon.

Fotografie Práva nicméně dokazuje, že sparťanští příznivci podporu Karadžičovi vyslovovali.

Na jednom z transparentů bylo uvedeno Mladić, Karadžić, držte se!. Na dalším stálo Slovany nerozdělíte a na třetím Smrt EU, odvolává se správně redakce na tuzemský web hooligans.cz. Chorvaté jsou tím pobouřeni, protože ozbrojené složky bosenských Srbů mají na svědomí nejen mnoho životů místních muslimů, ale také Chorvatů.

Sparta: žádný portrét tam nebyl

Mluvčího fotbalové Sparty Jakuba Otavu článek na webu chorvatského listu pořádně vyvedla z míry. „Snímek vydávaný za záběr ze Sparty je jasnou fotomontáží. Nejde ani o sparťanské fanoušky, ani o záběr pořízený na našem stadiónu. V ochozech se sice při zmiňovaném ligovém utkání s Mladou Boleslaví objevily tři transparenty, ale na žádném nebyl portrét Radovana Karadžiče,“ tvrdí Otava.

:. Fotografie Radovana Karadžiče v údajném sparťanském kotli zveřejněná webem vecernji.hr

Stejně rezolutně odmítá slova, která měl údajně pronést a jež chorvatský list cituje. „Nejenže jsem v minulých dnech s žádným chorvatským novinářem nemluvil, ale hned po zápase s Mladou Boleslaví jsem jasně řekl, že se s našimi fanoušky sejdeme a budeme s nimi o celé záležitosti mluvit a řešit ji. To se také stalo, takže jsem přesvědčen, že se na Letné nebude nic podobného opakovat. Natož aby k situaci došlo při pohárovém zápase Sparty s Dinamem Záhřeb,“ řekl pro Sport.cz mluvčí fotbalové Sparty Jakub Otava.

Karadžić byl jako hledaný válečný zločinec zatčen v Srbsku 22. července. Na konci měsíce byl vydán do Haagu, kde 31. července stanul poprvé před mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii. V pátek 29. srpna se odmítl vyjádřit k tomu, zda je vinen, protože soud neuznává.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Trump volal Orbánovi, aby ho povzbudil v jeho protiimigačních opatřeních

-

včera 15:58 Americký prezident Donald Trump v telefonickém...

Na Gerlachu v noci uvázlo sedm horolezců, čtyři z nich byli Češi

-

včera 15:16 V neděli krátce po půlnoci přijala slovenská Horská...

Pochod sexuálních menšin v Kyjevě zastavili radikálové

-

včera 13:36 Kolem šedesáti lidí v Kyjevě zadržela policie při...

Jeden mrtvý a 20 zraněných při střelbě v americkém Trentonu

-

včera 12:56 aktualizováno Jeden člověk zemřel a dvacet dalších...

Řekové a Makedonci podepsali dohodu o názvu makedonského státu

-

včera 10:46 Ministři zahraničí Řecka a Makedonie podepsali dohodu...

S tou ženou už nemůžu pracovat, řekl o Merkelové ministr Seehofer

-

včera 09:33 aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů