Kultura

Tipy Martina Maxy

9.9.2003 05:52 Zpěvák Martin Maxa uvádí, co ho v poslední době nejvíce zaujalo v kultuře. Redakčními tipy jsou album skupiny The Coral a výstava Petr Lébl: "Nejsem výtvarník..."

Tipy zpěváka Martina Maxy

Čtu: Celé dva roky jsem četl v podstatě jenom poezii, takže si nyní čistím hlavu a mám rozečtenou nějakou špionážní knížku od Roberta Ludluma. Je ale slabší než třeba Forsyth, kterého mám rád, protože je vynikající vypravěč a dovede čtenáře strhnout.

Poslouchám: Už dvacet let mám rád Dire Straits.V osmnácti jsem dostal jejich první elpíčko a nikdy jsem je neopustil. Líbí se mi hlas jejich zpěváka Marka Knopflera. Je takový krásně nemocný a lavíruje na hraně falešnosti. Mám ho samozřejmě rád i jako kytaristu.

Viděl jsem: Sleduji dokumenty. Miluji ty, které se týkají vesmíru nebo vymřelých civilizací. Z filmů mě nadchly oba díly Harryho Pottera a kreslená Doba ledová. Mám čtyřletého chlapečka a dívám se na ně s ním. Jsou velmi pozitivní.

Internet: Moc ho nepoužívám, a je to asi špatně, protože už přes něj komunikuje spousta lidí. Na mých webových stránkách se objevuje spousta vzkazů, na které bych měl reagovat. Nemám na to ale čas, navíc k počítači většinou usedám, když jsem už dost unaven.

The Coral: Magic And Medicine

Druhé album britské šestice prohlubuje její vášeň nimrat se v muzice šedesátých let. Je ortodoxní, přibližuje se stylově věhlasné ostrovní formaci první půlky devadesátých let Happy Mondays. Lze ji zařadit mezi indierockové skupiny, v jejím zvuku je syrovost a současně přemíra nestrojené psychedelie. Ta se mísí se zdánlivě přímočarými skladbami, některé momenty připomenou i tradiční americkou country. V každém případě The Coral zvou na výlet do hudební minulosti.

Sony Music/Bonton, 38:16

Petr Lébl: Nejsem výtvarník

Výstava nazvaná Petr Lébl: "Nejsem výtvarník..." se otevřela minulý čtvrtek v Galerii města Plzně. Představuje tvorbu předčasně zemřelého režiséra Petra Lébla (1965-99), jehož inscenace nesly vždy stopu jeho výrazné výtvarné fantazie. Na vernisáži o Léblovi promluvila kurátorka výstavy Vlasta Smoláková a Léblův pedagog a přítel, profesor DAMU Ivan Vyskočil. Výstava potrvá do 12. října, otevřena je úterý až neděle 10:00 -12:00 a 13:00 - 18:00. Druhá vernisáž se uskuteční v rámci mezinárodního festivalu Divadlo v sobotu 13. 9. od 16 hodin.

Galerie města Plzně

Jaroslav Špulák, Radmila Hrdinová

nahoru

Kultura:

Česká a slovenská grafika mají dobrý kořínek

-

dnes 14:14 Pražská Galerie Millennium prezentuje do 4. března...

Berlinale v polovině: konečně výborný film. Joaquin Phoenix se představil jako ochrnutý karikaturista

-

dnes 12:19 Až do poloviny nepřinesl hlavní program 68. ročníku...

Zemřel skladatel a houslista Evžen Zámečník, bylo mu 79 let

-

dnes 10:26 Po dlouhé nemoci zemřel v pondělí hudební skladatel,...

Nolan odmítá Bonda, pravděpodobně to padne na Dannyho Boyla

-

dnes 10:08 Daniel Craig se chce vrátit v roli Jamese Bonda, ale...

RECENZE: Zpěv Emeli Sandé je balzám na srdce

-

dnes 09:25 Když britská zpěvačka Emeli Sandé vydala předloni své...

Tvář vody vychází po filmu i knižně

-

dnes 08:38 Tvář vody je unikátní projekt, ve kterém se dva umělci,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby