AutoMoto

Češi při nákupu auta uvažují hlavně ekonomicky

2.9.2008 06:00 Hlavními kritérii pro výběr automobilu jsou pro Čechy stáří vozu, jeho koncová cena a spotřeba paliva. Naopak parametry jako značka automobilu, jeho barva nebo maximální rychlost nemají na jejich rozhodování velký vliv. Ukázala to mezinárodní anketa GE Money Auto.

Na pomyslném žebříčku pěti nejdůležitějších kritérií pro nákup automobilu jsou pro Čechy: technický stav vozidla, spotřeba pohonných hmot, koncová cena, jasná vlastnická historie a věk vozu. Naopak za nejméně rozhodující považují Češi maximální rychlost, barvu, typ motoru a značku automobilu.

Téměř dvě třetiny Čechů, kteří koupi auta plánují, uvádí, že se pravděpodobně obrátí na některý z autobazarů nebo autosalonů. O dovozu automobilu uvažuje pětina z těch, kteří si budou v nejbližších letech vůz pořizovat.

Hlavní zdroj jsou vlastní úspory

Anketa také potvrdila, že dvě třetiny z těch, kteří nákup auta plánují, jako hlavní zdroj financování využijí vlastní úspory. Nejedná se ovšem o jediný zdroj financování.

Češi dávají přednost možnosti splatit část ceny auta z vlastních úspor a zbytek uhradit půjčkou případně leasingem. O těchto možnostech financování uvažuje téměř 70 % zájemců o pořízení auta.

maž, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Nový Mitsubishi Outlander má i v přísnějších testech stejnou spotřebu

-

včera 10:31 Emisní normy WLTP jsou noční můrou pro automobilky....

Bublající posel radosti. Test Fordu Mustang GT Convertible

-

včera 10:23 Obrazem: O některých autech se dá napsat, že dokážou...

Unikátní český supersport je na prodej

-

18.8. 10:32 Říká vám něco jméno Innotech Mysterro? Patříte-li k...

Slavná Isetta má následovníka. Je to elektromobil

-

18.8. 08:01 Video: V historii motorismu je několik zajímavých...

Mustang Cobra Jet: Nejrychlejší Ford pro sprinty

-

17.8. 19:11 Obrazem: Ford slaví šedesátiny modelu Mustang Cobra...

Hasiči Moravskoslezského kraje jezdí elektro-golfem

-

17.8. 16:09 Hasičská auta jsou a dlouho budou stále naftová, ale u...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů