Kultura

R.E.M. roztančili Prahu, bez řečí a bez efektů

obrazek

Michael Stipe (R.E.M.)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

18.8.2008 07:59 (aktualizováno: 18.8.2008 10:19) Americká skupina R.E.M., někdy označovaná za "intelektuály rocku" je další hvězdou tohoto léta, která si vyzkoušela nový pražský stadión Eden. Po dlouhovlasých chasnících v džínových bundách s nápisem Iron Maiden tentokrát stadión navštívilo velmi odlišné publikum. Převažovaly pražské slečny z kanceláře či zamilované páry, které ale narozdíl od metalistů obří plochu Edenu nedokázaly zaplnit.


Skupina nastoupila na pódium bez okázalých efektů a velkých řečí. Hned spustili úvodní svižnou píseň a zpěvák Michael Stipe si velmi užíval kontakt s prvními řadami. Podával si ruce s fanoušky a jednomu šťastlivci hodil svou foukací harmoniku, zbytek kapely se držel spíše zpátky.

Z nového alba Accelerate, které poskytlo mnoho kvalitního materiálu a je považováno za nejlepší v posledních deseti letech, došlo např. na skladby Hollow Man, Supernatural Superserious, Man-Sized Wreath a Living Well is the Best Revenge.

Michael Stipe (R.E.M.), foto Právo/Petr Hloušek 

Absolutní nadšení vzbudil starší zadumaný hit Drive a řada lidí si se Stipem odzpívala i What's the Frequency Kenneth a Loosing My Religion. Když kapela už v půl desáté odešla z pódia, bylo jasné, že to nemyslí vážně, a publikum se ani nemuselo dlouho namáhat, aby se vrátila.

Michael Stipe, zpěvák americké skupiny R.E.M., která vystoupila 17. srpna v Praze.Michael Stipe foto: ČTK/Polívka Tomáš DOP

Usměvavý Stipe v černém kvádru pak upozornil fanoušky, aby se po koncertě zastavili u stánku Amnesty International a na cestu domů přihodil zpěvnou a pohodovou hitovku Man on the Moon.

R.E.M. měli výbornou formu, Stipe zpíval bezchybně a lidé na to reagovali. Ač máme teprve srpen, v tomto případě je možno střelit od boku a napsat, že šlo o jeden z nejlepších koncertů roku.     

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...

Berlinale ocenilo Jiřího Menzela

-

23.2. 21:00 Cenu Kamera Berlinale udělenou Jiřímu Menzelovi za...

Pravděpodobný vítěz Oscarů ukradl příběh z divadelní hry, tvrdí žaloba

-

23.2. 16:05 Na 13 Oscarů nominovaný film Tvář vody režiséra...

Gott nevystoupí na Česko-Slovenském plese, zůstává v nemocnici

-

23.2. 15:29 Zpěvák Karel Gott nevystoupí v sobotu na...

Planeta Česko. Příroda jako fascinující dobrodružství

-

23.2. 15:02 Video: Do kin jde 22. března neobvyklý dokument...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby