Kultura

Nova a Prima podpořily digitalizaci

15.8.2008 14:37 (aktualizováno: 15.8.2008 16:02) Televize Nova vydala v pátek tiskové prohlášení, v němž podpořila proces přechodu na zemské digitální televizní vysílání podle platného Technického plánu přechodu. Také TV Prima se vyjádřila kladně, ale dodala, že proces digitalizace není dořešený.

"Společnost CET 21 se jako jeden z vůdčích subjektů procesu přechodu zemského analogového televizního vysílání na zemské digitální vysílání rozhodla podpořit další postup procesu podle nařízení vlády č. 161/2008 Sb. o technickém plánu přechodu a splnit podmínky pro získání tzv. kompenzační licence," sdělila mluvčí Novy Michaela Fričová.

Stejně tak se i Prima zavázala ukončit zemské analogové televizní vysílání do termínu, který stanoví Technický plán přechodu.

Prima však ústy své mluvčí Jany Kocové zároveň upozornila na skutečnost, že doposud nejsou vyřešeny některé důležité otázky, které se přechodu na digitální vysílání týkají. "Není bohužel zaručeno, že nedojde k poškození práv provozovatelů vysílání vyplývajících z jejich licencí a k porušení českých právních předpisů nebo mezinárodních dohod o ochraně investic," uvedla mluvčí.

„Věříme, že námi nastíněné problémy budou ze strany příslušných úřadů vyřešeny tak, aby k žádnému porušení práva nedošlo, a jsme připraveni učinit vše pro to, aby přechod na digitální vysílání v České republice proběhl úspěšně,“ řekl generální ředitel Televize Prima Marek Singer.  

Obě velké české komerční televize (Nova a Prima) mají licence pro analogové vysílání do roku 2017. Za to, že vrátí analogové kmitočty, dostanou licence k dalšímu kanálu navíc.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

ŽEBŘÍČEK: Escobar ovládá česká kina

-

dnes 16:09 Nejnavštěvovanějším filmem víkendu je mafiánský...

Anna K. má klip o fyzickém kontaktu, který může zachránit

-

dnes 15:10 Video: V době, kdy zpěvačka Anna K. chystala natáčení...

Líný kocour Garfield se dožil čtyřicátin

-

dnes 13:40 Komiksová postavička kocoura Garfielda se zrodila v...

King Crimson nabídnou hodně nových skladeb i úplné rarity

-

dnes 12:53 Po roce se do pražského Fora 26. a 27. června vrací...

Skupina Tata Bojs: Naše existence nebyla nikdy ohrožena

-

dnes 11:19 Skupina Tata Bojs vznikla v roce 1988, tudíž letos...

Karlovarský festival ocení držitele Oscara, herce a producenta Tima Robbinse

-

dnes 11:15 aktualizováno Křišťálový globus za mimořádný umělecký...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů