Zahraniční

Soud s českými entomology bude koncem srpna

13.8.2008 19:24 Soudní jednání s dvěma českými entomology Petrem Šváchou a Emilem Kučerou, kteří jsou obviněni v Indii za údajně nedovolený vstup do národního parku Singalila a sběr hmyzu v něm, se uskuteční v indickém Daarjeelingu v týdnu od 25. do 29. srpna.

Právu to sdělil entomolog Švácha v e- mailovém vyjádření. Termín soudního líčení byl podle něj určen poměrně rychle. „Ve vězení jsme seděli s lidmi, kteří tam byli již sedm let, aniž by jejich proces byl uzavřen. Jestli ale v těchto pěti dnech vše skončí, se neodvažuji odhadovat,“ uvedl entomolog.

Jak dále zdůraznil, úterní stání u soudu, které o termínu rozhodlo, zrušilo také přírodovědcům povinnost hlásit se dvakrát týdně na policii, přesto čeští badatelé musejí zůstat i nadále v Dárdžilingu. Soud rovněž nařídil vrácení hotových peněz, které zabavili Čechům indičtí lesní úředníci.

Entomologové byli v Indii zatčeni 22. června lesními úředníky. Ve vězení zůstali kvůli stávce soudu až do 25. července, kdy je soud pustil na kauci. S obviněním nesouhlasí. Hájí se, že v národním parku vůbec nebyli. Pokud bude prokázána vina, hrozí jim tři až sedm let vězení.

fal, Právo

nahoru

Zahraniční:

Plat deset dolarů a 144 vajec jako bonus nabízí venezuelská firma zaměstnancům

-

dnes 06:21 Venezuelská bezpečnostní firma Atlas Security se snaží...

Policie floridského střelce Cruze vyšetřovala již předloni

-

včera 21:28 Informace o neobvyklém chování střelce Nicolase Cruze,...

Papež obnovil činnost komise proti zneužívání děti

-

včera 17:31 Papež František obnovil činnost komise zaměřené proti...

Wales a západ Anglie zasáhlo zemětřesení

-

včera 16:57 aktualizováno Wales a západ Anglie postihlo v sobotu...

Chcete peníze, musíte být solidární s uprchlíky, vzkazuje Merkelová

-

včera 16:03 Státy očekávající finanční podporu unie, musejí v...

Je to jen plané žvanění, reagoval Lavrov na slova USA o ruském vměšování do voleb

-

včera 15:05 Za žvanění považuje šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby