Zahraniční

Slovenská poslankyně chce vykázat fotbal z Dunajské Stredy

obrazek

Fanoušci FK DAC Dunajská Streda povzbuzují svůj tým během utkání 2. kola slovenské fotbalové ligy se Spartakem Trnava 25. července. Na pořádek při zápasu dohlížely ozbrojené složky slovenské policie.

FOTO: Jakub Súkup , ČTK

31.7.2008 14:31 Místopředsedkyně slovenského parlamentu Anna Belousovová ze Slovenské národní strany žádá zákaz fotbalových utkání v Dunajské Stredě.
Diváci tam na víkendovém fotbalovém utkání totiž zpívali maďarskou hymnu, skandovali protislovenská hesla, mávali maďarskými vlajkami a vyvěsili vlajku s mapou tzv. velkého Uherska zahrnujícího i Horní Uhry, tedy dnešní Slovensko.

Slovenský fotbalový svaz by měl podle Belousovové okamžitě vyšetřit protislovenské provokace diváků v Dunajské Stredě. Navrhuje, aby se zápasy zdejšího klubu hrály v jiném městě.

"Takovéto nesportovní chování diváků je na stadiónech nepřípustné. Policie by se měla věnovat skupinám lidí, kteří zneužívají sportovní utkání k propagaci velkomaďarských politických cílů," uvedla Belousovová.

Mluvčí fotbalového svazu Ivan Čeredejev konstatoval, že příslušné orgány svazu události při utkání již prošetřují. "Děje se tak i bez výzvy politiků," dodal.

Klub DAC Dunajská Streda se vrátil do nejvyšší slovenské soutěže po několika letech. Slovensko - maďarské vztahy se od doby, co DAC nehrál nejvyšší soutěž zhoršily. Domácí zápasy DAC navštěvují také fanoušci budapešťského klubu Ferencváros, jejichž tvrdé jádro sympatizuje s maďarskou ultrapravicí. Víkendové utkání s Trnavou zabezpečovalo 300 policistů, jízdní policie a k dispozici bylo také vodní dělo.

Policie obvinila 25letého fanouška z Trnavy z výtržnictví, protože v průběhu utkání strhl maďarskou vlajku zavěšenou u sektoru domácích fanoušků a vběhl s ní na hrací plochu. Rozhodčí na několik minut utkání přerušil, ale nakonec se zápas dohrál. DAC zvítězil nečekaně hladce 3:0.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

EU kývla Britům na druhou fázi rozhovorů o brexitu

-

dnes 12:32 aktualizováno Lídři států Evropské unie v pátek podle...

Ruský exministr Uljukajev dostal osm let za přijetí úplatku

-

dnes 12:00 Video: aktualizováno Ruský soud v pátek poslal na osm...

Požár v Kalifornii je čtvrtý největší v historii státu

-

dnes 11:17 Video: V Kalifornii zemřel 32letý hasič Cory Iverson,...

Bojová letadla USA a Ruska se těsně míjela nad Sýrií, Američané stříleli světlice

-

dnes 09:35 K těsnému průletu bojových letadel USA a Ruska došlo ve...

Policisté na Slovensku zastřelili zloděje automobilu

-

dnes 09:34 aktualizováno Dva muži se pokusili v noci ze čtvrtka...

Španělský levicový radikál umlátil muže za to, že měl kšandy v barvách státní vlajky

-

dnes 08:02 Rozhodnutí vzít si do hospody kšandy v barvách státní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby