Internet a PC

Usaďte svůj pevný disk do dokovací stanice

21.7.2008 11:26 Externí rámečky a boxy na pevné disky jsou mezi uživateli velice oblíbené řešení, které jim umožní přenášet poměrně velké datové úložiště. Problém však může nastat, pokud máte více pevných disků. Řešením může být speciální dokovací stanice, která si poradí s 2,5“ i 3,5“ disky.

Dokovací box Welland ME-601J pojme libovolný 2,5" nebo 3,5" pevný disk s modernějším rozhraním Serial-ATA (jedná se tedy o novější desktopové a notebookové disky). Dokovací stanice se napájí z externího adaptéru.

Hliníková konstrukce se stará o dobrý odvod tepla od disku. Součástí balení je stojánek pro vertikální umístění. K počítači je rámeček možné připojit pomocí rozhraní USB, nebo eSATA.

TIP:

Český trh nabízí i jiné dokovací boxy. Ty však mohou být ochuzeny o některé funkce, nebo konektorovou výbavu. Podobně je na tom i dokovací stanice Digitus DA-70540-1. Ten je stejně drahý jako zařízení společnosti Welland, ale nenabízí připojení eSATA.

Díky rozhraní USB můžete disk propojit téměř s libovolným počítačem či notebookem, který je vybaven portem USB. Rozhraní eSATA umožňuje použít maximálního potenciálu disku a jeho přenosové rychlosti.

Samozřejmostí je podpora pro Hot-swap. Box lze tedy k počítači kdykoliv připojit nebo odpojit bez nutnosti restartu operačního systému. Jeho použití je rovněž velmi snadné a spočívá ve vložení disku shora a připojení dokovacího boxu k počítači. Dokovací stanici koupíte za sumu okolo 650 korun.

Miloslav Fišer, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Fitbit jde po krku Applu, uvedl na trh svoje první chytré hodinky

-

dnes 14:25 Společnost Fitbit uvedla na trh svoje první chytré...

Apple zatím netuší, proč se nafukují baterie v nových iPhonech

-

dnes 12:45 Hned několik případů vadných baterií bylo v posledních...

Čeští vědci našli slabinu při generování kryptografických klíčů

-

dnes 10:46 Brněnským vědcům se podařilo odhalit vážné bezpečnostní...

Řešením afrických vlád v boji s disentem je vypnutý internet

-

dnes 09:55 Rychle se šířící přístup k internetu napříč africkým...

V bezpečí nejsou mobily ani počítače. Uživatele ohrožuje závažná chyba WiFi

-

včera 17:52 aktualizováno Bezpečnostní experti upozornili na...

Šikovné aplikace pro volání zadarmo

-

včera 13:02 Pokrytí rychlým internetem se neustále zlepšuje, a to...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby