Kultura

Hollywood se vrhnul na story kolumbijských rukojmí

8.7.2008 16:45 Filmoví producenti neztrácejí čas a sotva týden po slavném osvobození zajatců kolumbijských povstalců začali kolem zúčastněných slídit se smlouvami na odkoupení práv k dramatickému příběhu. Informoval o tom server Variety.

Zprávu o osvobození rukojmích oznámil kolumbijský ministr obrany Juan Manuel Santos 2. července. Byla mezi nimi i politička Ingrid Betancourtová, která má dvojí občanství, kolumbijské a francouzské. Ucházela se i o úřad kolumbijského prezidenta.

Ve skupině byli dále tři Američané (Thomas Howes, Marc Gonsalves a Keith Stansel), kteří byli uneseni v únoru 2003, když jejich letadlo ztroskotalo při protidrogové misi, a jedenáct Kolumbijců.

V plánu je hned několik filmů o životě zajatců v kolumbijské džungli. Ingrid Betancourtová má prý podepsat smlouvu s francouzskou agentkou Susannou Leaovou, jedná o právech na knihu i na film. Američané Marc Gonsalves, Keith Stansell a Thomas Howes mají podle Variety vyjednávat s agenturou United Talent.

Producenti Scott Steindorff a Phil Maloof se pro změnu zaměřili na kolumbijskou vládu a snaží se získat práva k příběhu z jejich pohledu. Kolumbijcům se podařilo provést celou operaci bez prolití krve. Steindorff už v jihoamerické zemi natáčel film Láska v čase cholery a díky tomu tam navázal kontakty, které se mohou hodit.

United Talent chce navíc pro film využít i knížku Into the Jungle, kterou napsali Victoria Bruceová, Karin Hayesová a Jorge Enrique Botero. Všichni tři se případu věnovali řadu let a jejich kniha má vyjít v roce 2009.

Kromě toho se na stejnou látku chystá kolumbijský režisér Simon Brand a nezávisle na něm také venezuelská herečka Patricia Velasquezová, která se objevila např. ve filmech Beowulf a Mumie. Ta kupuje práva na knihu Searching for Ingrid, což je příběh Betancourtové vyprávěný z pohledu jejího mažela Juana Carlose Lecompteho.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

dnes 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

dnes 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...

Beyoncé zjistila, že je potomkem otrokáře a otrokyně

-

dnes 10:07 Zpěvačka Beyoncé se zabývala historií své rodiny a...

Multimediální Rusáci mají premiéru na výročí invaze

-

dnes 07:22 Nové multimediální představení Rusáci o mladých Rusech...

Kam zmizela poslední deska Arethy Franklin? Pomáhali s ní Stevie Wonder i Elton

-

včera 17:55 V červnu 2017 oznámila Aretha Franklin, že pracuje s...

Ondřej Smeykal pozval na Výpravu významné zahraniční hosty

-

včera 16:40 Výprava je série koncertů, kterou pořádá český hráč na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů