Kultura

Komiksový Alois Nebel míří na plátno

obrazek

Jaroslav Rudiš v Karlových Varech

FOTO: Milan Malíček, Právo

9.7.2008 11:00 VIDEO: Populární kreslená románová trilogie Jaroslava Rudiše & Jaromíra 99 Alois Nebel se dočká filmové adaptace. Právu to na karlovarském festivalu potvrdil Pavel Strnad ze společnosti Negativ, který je producentem připravovaného filmu a do Varů přivezl ukázku.

„Premiéru ale nemůžeme plánovat dřív než na rok 2010, protože se film bude vyrábět sice starou, ale nesmírně náročnou animátorskou technologií. Tady na karlovarském festivalu ji mohou vidět diváci filmu Valčík s Bašírem, který měl ohromný úspěch už před dvěma měsíci v Cannes,“ řekl Strnad.

Vysvětlil: „Natočíme celý film normálně s herci a potom se bude celý překreslovat a animovat. Hledali jsme totiž technologii, která by co nejvěrněji přenesla na plátno výtvarnou stylizaci komiksu a zároveň umožnila dostat do filmu herce s jejich osobitou mimikou.“

Titulní postavu Aloise Nebela ztvární Miroslav Krobot, o dalším obsazení ještě není rozhodnuto. Režisérem bude Tomáš Luňák. „Celovečerní hraný film ještě netočil, ale má zkušenosti s animovaným. Nicméně mě moc potěšilo, že nepropadl jen technologii, ale velmi aktivně se zapojil do úprav scénáře,“ řekl Strnad.

Autoři, kteří vydávali trilogii po jednotlivých dílech Bílý potok, Hlavní nádraží a Zlaté hory, přepsali scénář do jednolitého příběhu přizpůsobenému potřebám filmového vyprávění.

Koproducentem Negativu je slovenské animační studio Tobogan Noro Držiaka, koproducentem je Česká televize, přispěl Státní fond na podporu a rozvoj kinematografie. Jaroslav Rudiš a producent Pavel Strnad na večírku po premiéře českého soutěžního filmu Děti noci.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Spotify dá víc hudby zdarma, ne všichni vyjadřují nadšení

-

dnes 10:35 Streamovací služba Spotify nabídne víc hudby zdarma....

Preclíkovy pojí jedna umělecká duše

-

dnes 08:39 Galerie Smečky, kterou provozuje společnost Pražská...

Nová alba: Bára Basiková, A Perfect Circle a Kimbra

-

dnes 07:00 Česká zpěvačka Bára Basiková se vrací s novým albem v...

GLOSA: Čeští posluchači jsou stejní jako světoví, až na záhadné depešáctví

-

včera 17:28 Trendy ve světovém a českém hudebním průmyslu za rok...

Na českém trhu je nové vydavatelství The Barn Production

-

včera 16:13 The Barn Production je nové vydavatelství na českém...

RECENZE: Ostrůvky upřímnosti a vtipu v tůňce nechutností

-

včera 15:02 Pokud se film jmenuje Kazišuci, nikdo asi nečeká...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby