Kultura

Komiksový Alois Nebel míří na plátno

obrazek

Jaroslav Rudiš v Karlových Varech

FOTO: Milan Malíček, Právo

9.7.2008 11:00 VIDEO: Populární kreslená románová trilogie Jaroslava Rudiše & Jaromíra 99 Alois Nebel se dočká filmové adaptace. Právu to na karlovarském festivalu potvrdil Pavel Strnad ze společnosti Negativ, který je producentem připravovaného filmu a do Varů přivezl ukázku.

„Premiéru ale nemůžeme plánovat dřív než na rok 2010, protože se film bude vyrábět sice starou, ale nesmírně náročnou animátorskou technologií. Tady na karlovarském festivalu ji mohou vidět diváci filmu Valčík s Bašírem, který měl ohromný úspěch už před dvěma měsíci v Cannes,“ řekl Strnad.

Vysvětlil: „Natočíme celý film normálně s herci a potom se bude celý překreslovat a animovat. Hledali jsme totiž technologii, která by co nejvěrněji přenesla na plátno výtvarnou stylizaci komiksu a zároveň umožnila dostat do filmu herce s jejich osobitou mimikou.“

Titulní postavu Aloise Nebela ztvární Miroslav Krobot, o dalším obsazení ještě není rozhodnuto. Režisérem bude Tomáš Luňák. „Celovečerní hraný film ještě netočil, ale má zkušenosti s animovaným. Nicméně mě moc potěšilo, že nepropadl jen technologii, ale velmi aktivně se zapojil do úprav scénáře,“ řekl Strnad.

Autoři, kteří vydávali trilogii po jednotlivých dílech Bílý potok, Hlavní nádraží a Zlaté hory, přepsali scénář do jednolitého příběhu přizpůsobenému potřebám filmového vyprávění.

Koproducentem Negativu je slovenské animační studio Tobogan Noro Držiaka, koproducentem je Česká televize, přispěl Státní fond na podporu a rozvoj kinematografie. Jaroslav Rudiš a producent Pavel Strnad na večírku po premiéře českého soutěžního filmu Děti noci.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Zemřel malíř Pavel Brázda

-

včera 21:56 Ve věku 91 let zemřel v neděli malíř Pavel Brázda,...

Písničkář Jan Burian: Dosud jsem z not nikdy nezpíval

-

včera 12:11 Dvojalbum Jihotaje, které vyšlo před několika týdny,...

RECENZE: Skupina Rybičky 48 oslavila cestu ze dna na piedestal

-

včera 10:13 Byly časy, kdy to kapela Rybičky 48 neměla lehké....

Metody využití světla a stínu

-

včera 07:01 Dvě publikace z nakladatelství Kant jsou věnované...

Tomáš Kočko: Česká lidovka je oproti moravské víc selanka

-

16.12. 12:04 Akustické písničky Tomáše Kočka a Orchestru propojené...

Peter Aristone uctil Chestera Benningtona, Post-It se vrátili

-

16.12. 11:34 V pátek večer se v Praze odehrály dva zajímavé...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby