Ekonomika

Začíná přestavba pražského Hlavního nádraží, postihne desítky spojů

obrazek

Hlavní nádraží čeká kompletní rekonstrukce

FOTO: Milan Malíček, Právo

29.6.2008 12:26 Od pondělí na Hlavním nádraží Praha výluka, Od pondělí začne na pražském hlavním nádraží výluka při níž České dráhy změní výchozí a cílové stanice desítek spojů. Informoval o tom mluvčí drah Ondřej Kubala. Důvodem výluky je kompletní přestavba nádraží.

Od pondělí 30. června do 6. září nepojedou některé vlaky EuroCity z Německa na pražské hlavní nádraží, ale pouze do Holešovic. Jde o spoje z Berlína (EC 179) a z Ostseebad Binz (EC 371) a v opačném směru spoje z Holešovic do Berlína a Hamburku (EC 176), Berlína (EC 178), Drážďan, Lipska a Basileje (EN 352) a do Berlína a Amsterodamu (EN 378).

Od 30. června do 10. září nepojedou rychlíky Praha - Hradec Králové a zpět do stanic Praha hlavní nádraží a Praha-Vršovice, ale budou začínat a končit na pražském Masarykově nádraží. Z Masarykova nádraží pojedou o šest minut dříve, než je jejich standardní odjezd z hlavního nádraží.

Od 30. června do 31. srpna bude uzavřena trať Praha hlavní nádraží - Praha-Smíchov. Všechny rychlíky od Plzně a všechny osobní vlaky od Berouna budou končit a začínat ve stanici Praha-Smíchov. Výjimkou je vlak EuroNight Galileo Galilei Františkovy Lázně - Budapešť a zpět, který pojede v Praze odklonem.

Jízdenka z vlaku bude platit i v metru

Po dobu výluky mohou cestující, kteří mají papírový jízdní doklad pokračovat v cestě metrem B v úseku Smíchovské nádraží - Vysočanská a po trase C v úseku Florenc - Hlavní nádraží. V případě, že má cestující například jízdenku In-gold, nebo In-kartu s aplikací In-senior, vydá mu vlaková četa nebo pokladní na nádraží náhradní papírový doklad, který poslouží jako jízdenka na metro.

Pražská nádraží Smíchov, hlavní a Masarykovo spojuje také tramvajová linka 14, která bude po dobu letních prázdnin a výluk posílena linkou 34. 

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Evropská unie v reakci na Trumpovu politiku zavádí další cla na ocel

-

včera 20:22 Evropská komise (EK) chce zabránit tomu, aby se...

Opravy D1 u Prahy jsou v polovině. Stavbaři se přesunou do směru na Brno

-

včera 20:08 Stavbaři dokončili opravy v jízdním pásu dálnice D1 u...

Firma z Nového Zélandu chce zavést čtyřdenní pracovní týden

-

včera 18:40 Novozélandská firma Perpetual Guardian chce zavést...

Němečtí řidiči Tesly mají vrátit stotisícovou ekologickou dotaci

-

včera 16:27 Stovky německých majitelů vozů Tesla Model S úřady...

Americká banka Morgan Stanley o třetinu zvýšila zisk na 53 miliard

-

včera 13:47 Americká banka Morgan Stanley v letošním druhém...

Výroba elektřiny v ČR stoupla za sto let osmdesátkrát

-

včera 13:24 Během posledních sta let stoupl instalovaný výkon...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů