Kultura

Na karlovarském festivalu vystoupí Irglová i Čechomor

obrazek

Prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška na tiskové konferenci

FOTO: Stanislav Dvořák, Novinky

23.6.2008 14:00 VIDEO: Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který letos proběhne 4.-12. července, zveřejnili na pondělní tiskové konferenci v Praze kompletní seznam soutěžních filmů a také oznámili, že v Karlových Varech vystoupí Markéta Irglová s Glenem Hansardem či skupina Čechomor.

Prezident festivalu Jiří Bartoška řekl, že Irglová a Hansard zazpívají a zahrají 10. července. V rámci koncertu dojde nejen na známé melodie z filmu Once, ale také na nový materiál, který chystají na příští desku.

Bartoška také zopakoval, že hlavní hvězdou karlovarského festivalu bude slavný americký herec a režisér Robert De Niro, který má převzít Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Mezi dalšími hosty jsou americký dokumentarista Les Blank, herečka Saffron Burrowsová nebo herec Christopher Lee, který uvede svůj slavný film Dracula.

Umělecká ředitelka Eva Zaoralová uvedla, že v hlavní soutěži je letos nasazeno čtrnáct filmů, z toho dva české. Jedná se o filmy Děti noci Michaely Pavlátové a Karamazovi Petra Zelenky. Ze zahraničních snímků bude soutěžit např. americký film Kytara od dcery Roberta Redforda Amy Refordové, chorvatský Za sklem (režie Zrinko Ogresta), čínský Šachta (režie Zhang Chi) či rusko-bulharský Zajatec (režie Alexej Uchitel).

V porotě Ivan Passer i Ted Hope

V mezinárodní festivalové porotě zasednou vedle jejího šéfa, režiséra a scenáristy Ivana Passera, britská herečka Brenda Blethyn, izraelský režisér a scenárista Ari Folman, americký filmový producent Ted Hope, nizozemská herečka Johanna ter Steege, americký kameraman maďarského původu Vilmos Zsigmond a český hudebník Jan P. Muchow.

V dokumentární sekci letos Česko zastupuje film René Heleny Třeštíkové a částečně také argentinsko-český Bye Bye Shanghai Jany Bokové. Předsedou poroty pro dokumentární filmy bude jeden z nejvýznamnějších režisérů dokumentů Jorgen Leth.

Organizátoři představili také obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky, která cvičí psy pro postižené. Karlovarský festival ji chce podpořit a ze stejného důvodu vystoupí 6. července na Divadelním náměstí v Karlových Varech skupina Čechomor.

Filmy v soutěžní sekci:

Děti noci (ČR)

Šachta (Čína)

Dr. Alemán (Německo)

Ukrutně šťastni (Dánsko)

Kytara (USA)

Za sklem (Chorvatsko)

Karamazovi (ČR)

Ranní ptáče dál doskáče (Itálie)

Pátrání (Maďarsko,Švédsko, Irsko)

Fotograf (Indonésie, Francie, Nizozemsko,Švýcarsko, Švédsko)

Zajatec (Rusko,Bulharsko)

Záminky (Španělsko)

Vzdálená chvění (Belgie,Francie)

Skoro celá pravda (Francie) 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Isabelle Hupertová přijela na Berlinale jako prostitutka Eva

-

včera 15:48 Žádný z filmů hlavního programu prvního festivalového...

Obrazy Honzy Homoly hrají všemi barvami

-

včera 10:12 Kytarista a zpěvák skupiny Wohnout Honza Homola...

RECENZE: Antická Ifigenie v melodrama proměněná

-

včera 08:00 Jako první inscenaci v novém roce uvedlo pražské...

Písničkářka Veronika Wildová: Už se nebojím dělat si legraci

-

včera 07:23 Veronika Wildová je česká písničkářka, která se na...

Dan Bárta: Noty neumím, v tom jsem negramot

-

17.2. 10:07 Zpěvák, textař a skladatel Dan Bárta vyjede se...

Do kin jde objev americké nezávislé scény The Florida Project

-

17.2. 07:19 Nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby