Zahraniční

Fritzlova žena se vrátila do domu hrůzy v Amstettenu

16.6.2008 19:06 Manželka Josefa Fritzla Rosemarie (69), který v domě svého domu v Amstettenu 24 let věznil dceru, s níž měl sedm dětí, navštívila podzemní vězení, které Fritzl vybudoval. Povolení vstoupit poprvé od prvních šokujících zjištění do míst, která zůstávají předmětem policejních zkoumání, dostala od úřadů koncem minulého týdne.

Fritzlová strávila v doprovodu policistky v domě asi 40 minut. Opouštěla s dvěma kufry a velkou taškou plnými oblečení a hraček pro dceru Elizabeth a jejích šest dětí, které má s otcem.

Rosemarie Fritzlová žije s ostatními členy rodiny ve speciálně vybudovaném bytě v areálu okolní psychiatrické kliniky. Gerhard Sedlacek, mluvčí státní prokuratury v St. Pöltenu uvedl, že hororový dům bude patrně zbourán, protože v něm nikdo nechce bydlet.

Fritzl zůstává v St. Pöltenu ve vazbě. Hrozí mu obvinění ze znásilnění, věznění a incestu. Podle Sedlacka by mohl soudní proces začít ještě letos.

Fritzl věznil dceru ve sklepení domu, v němž žil s manželkou, a jenž zčásti pronajímal. Rosemarie tvrdí, že o manželově dvojím životě nevěděla. Stejně jako rakouské úřady věřila tvrzení, že dcera utekla a tři děti, o které se nechtěla starat, poslala na výchovu k rodičům.

Děti Elizabeth Fritzlové
Fritzl měl s dcerou sedm dětí. Jedno zemřelo po porodu a on jeho tělo spálil. Tři ze zbylých dětí se otci podařilo legálně adoptovat a mohl je ze sklepení vyvést. Lisu (16), Moniku (14) a Alexandera (12) vychovával společně se ženou. Ostatní děti, Felix (5), Stefan (18) a Kerstin (19) nikdy nespatřily denní světlo.
Na skutečnost se přišlo, až když Kerstin vážně onemocněla a musela do nemocnice, kde byla několik týdnů v komatu. Z toho se nakonec dostala a v současnosti se léčí se zbytkem rodiny, která se učí žít společně a zvládat běžné situace. Děti „ze sklepení“ se například učí zdolávat schody, Felix musí kvůli citlivosti na sluneční svit nadále nosit sluneční brýle.

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Američané vlastní téměř polovinu zbraní v soukromém držení

-

dnes 06:35 Američané tvoří zhruba čtyři procenta světové populace,...

Prokuratura USA obvinila bývalého agenta CIA z úniku tajných informací

-

dnes 06:25 Americká prokuratura v pondělí oficiálně obvinila...

Kim jedná v Číně

-

dnes 06:20 aktualizováno Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes...

V Itálii po 12 letech vyšetřování zatkli 104 lidí podezřelých z napojení na mafii

-

včera 22:02 aktualizováno Italská policie v pondělí zatkla 104...

Říkat mi můžeš pane prezidente, napomenul Macron mladíka

-

včera 21:10 Francouzský prezident Emmanuel Macron napomenul v...

Střelec v centru švédského Malmö zranil pět lidí

-

včera 21:10 aktualizováno Nejméně pět lidí, z toho tři vážně,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů