Zahraniční

Fritzlova žena se vrátila do domu hrůzy v Amstettenu

16.6.2008 19:06 Manželka Josefa Fritzla Rosemarie (69), který v domě svého domu v Amstettenu 24 let věznil dceru, s níž měl sedm dětí, navštívila podzemní vězení, které Fritzl vybudoval. Povolení vstoupit poprvé od prvních šokujících zjištění do míst, která zůstávají předmětem policejních zkoumání, dostala od úřadů koncem minulého týdne.

Fritzlová strávila v doprovodu policistky v domě asi 40 minut. Opouštěla s dvěma kufry a velkou taškou plnými oblečení a hraček pro dceru Elizabeth a jejích šest dětí, které má s otcem.

Rosemarie Fritzlová žije s ostatními členy rodiny ve speciálně vybudovaném bytě v areálu okolní psychiatrické kliniky. Gerhard Sedlacek, mluvčí státní prokuratury v St. Pöltenu uvedl, že hororový dům bude patrně zbourán, protože v něm nikdo nechce bydlet.

Fritzl zůstává v St. Pöltenu ve vazbě. Hrozí mu obvinění ze znásilnění, věznění a incestu. Podle Sedlacka by mohl soudní proces začít ještě letos.

Fritzl věznil dceru ve sklepení domu, v němž žil s manželkou, a jenž zčásti pronajímal. Rosemarie tvrdí, že o manželově dvojím životě nevěděla. Stejně jako rakouské úřady věřila tvrzení, že dcera utekla a tři děti, o které se nechtěla starat, poslala na výchovu k rodičům.

Děti Elizabeth Fritzlové
Fritzl měl s dcerou sedm dětí. Jedno zemřelo po porodu a on jeho tělo spálil. Tři ze zbylých dětí se otci podařilo legálně adoptovat a mohl je ze sklepení vyvést. Lisu (16), Moniku (14) a Alexandera (12) vychovával společně se ženou. Ostatní děti, Felix (5), Stefan (18) a Kerstin (19) nikdy nespatřily denní světlo.
Na skutečnost se přišlo, až když Kerstin vážně onemocněla a musela do nemocnice, kde byla několik týdnů v komatu. Z toho se nakonec dostala a v současnosti se léčí se zbytkem rodiny, která se učí žít společně a zvládat běžné situace. Děti „ze sklepení“ se například učí zdolávat schody, Felix musí kvůli citlivosti na sluneční svit nadále nosit sluneční brýle.

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Britský instruktor zachránil parašutistu při nácviku seskoku, sám se zabil

-

dnes 22:01 Smrtelná zranění utrpěl anglický instruktor Carl Marsh...

Dvanáctiletý mexický školák naboural s autem plným dětí. Pět mrtvých, tři zranění

-

dnes 21:13 Dvanáctiletý mexický chlapec nezvládl řízení auta...

Na Slovensku se šíří nová droga, užívají ji i děti

-

dnes 20:12 Na jihu Slovenska se rozšířila nová droga, kterou užívá...

Polská církev chce posunout hranici pro prodej tvrdého alkoholu na 21 let

-

dnes 18:01 Polská katolická církev přišla s plánem, který má...

Evropany kosí chřipka. Německo hlásí přes stovku mrtvých a plné nemocnice

-

dnes 16:18 Letošní chřipková epidemie si v Německu vyžádala už 102...

V Rakousku zadrželi český autobus s migranty a se šesti kily konopí

-

dnes 15:45 aktualizováno Rakouská policie v pondělí objevila v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby