Domácí

Provokace ve Sněmovně: neznámý vtipálek svolal tiskovku poslance Snítilého

obrazek

Poslanec Evžen Snítilý (ČSSD)

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

10.6.2008 19:18 Nezařazený poslanec Evžen Snítilý, který byl vyloučen z ČSSD za podporu Václava Klause v prezidentské volbě, se stal v úterý obětí provokace. Někdo jeho jménem svolal tiskovou konferenci, poslanec přitom o ničem nevěděl. Podle své asistentky leží v nemocnici.

Kuloáry Sněmovny rozvířila informace, že se v úterý v pět hodin odpoledne koná tisková konference poslance Evžena Snítilého. Rebel, který podpořil ve volbě prezidenta Václava Klause, je přitom dlouhodobě omluven z jednání dolní komory, proto bylo oznámení velkým překvapením.

Ihned začaly spekulace, s čím hodlá před novináře předstoupit. Například, zda nevstupuje do nějakého poslaneckého klubu vládní koalice, či zda se nevzdá mandátu. To by pro změnu pomohlo sociální demokracii, která by místo něj měla ve Sněmovně loajálního zákonodárce.

Po půlhodinovém čekání, během kterého se Snítilý neobjevil, začalo horečné zjišťování, zda nejde o žert nebo provokaci. To se večer potvrdilo.

Snítilý je v nemocnici

"Byl to nemístný žert, protože pan Snítilý žádnou tiskovku nepořádal,“ informovala Novinky poslancova asistentka Martina Havlová.

"Byla to svým způsobem provokace,“ dodala. Podle ní nemohl Snítilý tiskovou konferenci svolat, protože je v nemocnici. Kdo provokaci uspořádal, netuší.

Není to poprvé, kdy se v parlamentu objevila taková provokace. Loni v dubnu redakce obdržely e-mail, že lidovečtí senátoři vyzvali Jiřího Čunka, aby rezignoval na všechny své funkce. Falešný e-mail přitom rozeslal vyhlášený podvodník Lukáš Kohout.

jov, Novinky

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

včera 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

včera 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

včera 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

včera 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

včera 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...

Ledová noc? To ještě nic nebylo, přijdou silnější mrazy, varují meteorologové

-

včera 11:02 aktualizováno Meteorologové v sobotu dopoledne...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby