Domácí

Provokace ve Sněmovně: neznámý vtipálek svolal tiskovku poslance Snítilého

obrazek

Poslanec Evžen Snítilý (ČSSD)

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

10.6.2008 19:18 Nezařazený poslanec Evžen Snítilý, který byl vyloučen z ČSSD za podporu Václava Klause v prezidentské volbě, se stal v úterý obětí provokace. Někdo jeho jménem svolal tiskovou konferenci, poslanec přitom o ničem nevěděl. Podle své asistentky leží v nemocnici.

Kuloáry Sněmovny rozvířila informace, že se v úterý v pět hodin odpoledne koná tisková konference poslance Evžena Snítilého. Rebel, který podpořil ve volbě prezidenta Václava Klause, je přitom dlouhodobě omluven z jednání dolní komory, proto bylo oznámení velkým překvapením.

Ihned začaly spekulace, s čím hodlá před novináře předstoupit. Například, zda nevstupuje do nějakého poslaneckého klubu vládní koalice, či zda se nevzdá mandátu. To by pro změnu pomohlo sociální demokracii, která by místo něj měla ve Sněmovně loajálního zákonodárce.

Po půlhodinovém čekání, během kterého se Snítilý neobjevil, začalo horečné zjišťování, zda nejde o žert nebo provokaci. To se večer potvrdilo.

Snítilý je v nemocnici

"Byl to nemístný žert, protože pan Snítilý žádnou tiskovku nepořádal,“ informovala Novinky poslancova asistentka Martina Havlová.

"Byla to svým způsobem provokace,“ dodala. Podle ní nemohl Snítilý tiskovou konferenci svolat, protože je v nemocnici. Kdo provokaci uspořádal, netuší.

Není to poprvé, kdy se v parlamentu objevila taková provokace. Loni v dubnu redakce obdržely e-mail, že lidovečtí senátoři vyzvali Jiřího Čunka, aby rezignoval na všechny své funkce. Falešný e-mail přitom rozeslal vyhlášený podvodník Lukáš Kohout.

jov, Novinky

nahoru

Domácí:

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem

-

dnes 20:50 Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál...

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem

-

dnes 20:48 Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů...

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

dnes 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

dnes 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...

Přijmout v Brně desítky migrantů nikomu neublíží, vzkazuje Žít Brno

-

dnes 15:49 Brněnské koaliční hnutí Žít Brno navrhuje, aby město...

Unikátní operace v Brně zachránila mladému muži nohu

-

dnes 15:20 V závěru minulého týdne byla ve Fakultní nemocnici u...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů