Domácí

Klaus má po operaci bolesti, v nemocnici bude do konce týdne

obrazek

Prezident Václav Klaus

FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

9.6.2008 12:19 Prezident Václav Klaus má po operaci stále bolesti, v nemocnici by měl zůstat zřejmě do konce týdne. Podle lékařů je ale prezidentův zdravotní stav dobrý. V pondělí už dokonce přijal první pracovní návštěvu, řekl novinářům prezidentův kancléř Jiří Weigl.

Klaus má po výměně kyčelního kloubu bolesti, které mu ovšem nebrání v tom, aby zkoušel chodit. V nemocnici zřejmě zůstane zhruba do konce týdne. Větší část léta pak stráví na zámku v Lánech, kde bude odpočívat, doplnil Weigl.

Zdůraznil ale, že prezidentův pooperační stav se vyvíjí dobře, a to jak podle subjektivních pocitů prezidenta, tak i podle slov lékařů. Klaus se zajímá o to, co se děje v úřadě, a začal už vyřizovat závažnější korespondenci, uvedl kancléř.

"Pan prezident měl doposud pouze rodinné návštěvy, jeho nejbližší spolupracovníci za ním dnes poprvé přišli na delší dobu," vysvětlil Weigl. Dodal, že Klaus zatím v nemocnici nepřijal žádného politika. "Nemáme zájem na tom, abychom prezidenta přetěžovali, protože je důležité, aby jeho rekonvalescence probíhala tak, jak má, a aby nebyla nežádoucím způsobem narušena," prohlásil.

Čte a dívá se na sport

Klaus se podle kancléře snaží udržovat v duševní aktivitě, aby vykompenzoval to, že jeho aktivita tělesná je dočasně omezena. Čte knihy a sleduje televizi. Nenechal si ujít finále tenisového French Open a viděl také sobotní vítězství českých fotbalistů nad Švýcarskem v úvodním zápase evropského šampionátu. "Více ho potěšil výsledek než předvedená hra," doplnil s úsměvem Weigl.

Nemocniční strava prý Klausovi chutná a nemá ohledně jídla žádná zvláštní přání. Personál nemocnice se podle Weigla shoduje, že hlava státu je skromným strávníkem.

Klause v úterý operoval lékařský tým pod vedením ortopeda Pavla Dungla. Ještě týž den byl prezident převezen z jednotky intenzivní péče na normální oddělení. Ve čtvrtek se pak poprvé opět postavil. Celá rekonvalescence by měla trvat kolem tří měsíců, do úřadu by se prezident chtěl vrátit co nejdříve.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Rektorem Univerzity Karlovy bude dále Zima

-

dnes 11:54 aktualizováno Stávající rektor Univerzity Karlovy (UK)...

Každý desátý hlas obvykle propadne, letos to může být ještě víc

-

dnes 07:50 Téměř v každých volbách do Sněmovny, které se v...

Stydí se? Někteří poslanci si Sněmovnu do kolonky nenapsali

-

dnes 04:01 Ucházejí se o post ve Sněmovně, ale na volebním lístku...

Lídři se v superdebatě přeli o to, kdo půjde s Babišem. Ten by post premiéra přijal

-

včera 22:45 aktualizováno Hlavním tématem superdebaty volebních...

V hnutí je plno lidí, kteří mě hravě nahradí, prohlásil Babiš

-

včera 21:01 aktualizováno Je plno lidí, kteří mě v čele hnutí...

Nečasová už doplatila daně za luxusní dárky

-

včera 20:42 Bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby