Domácí

Klaus má po operaci bolesti, v nemocnici bude do konce týdne

obrazek

Prezident Václav Klaus

FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

9.6.2008 12:19 Prezident Václav Klaus má po operaci stále bolesti, v nemocnici by měl zůstat zřejmě do konce týdne. Podle lékařů je ale prezidentův zdravotní stav dobrý. V pondělí už dokonce přijal první pracovní návštěvu, řekl novinářům prezidentův kancléř Jiří Weigl.

Klaus má po výměně kyčelního kloubu bolesti, které mu ovšem nebrání v tom, aby zkoušel chodit. V nemocnici zřejmě zůstane zhruba do konce týdne. Větší část léta pak stráví na zámku v Lánech, kde bude odpočívat, doplnil Weigl.

Zdůraznil ale, že prezidentův pooperační stav se vyvíjí dobře, a to jak podle subjektivních pocitů prezidenta, tak i podle slov lékařů. Klaus se zajímá o to, co se děje v úřadě, a začal už vyřizovat závažnější korespondenci, uvedl kancléř.

"Pan prezident měl doposud pouze rodinné návštěvy, jeho nejbližší spolupracovníci za ním dnes poprvé přišli na delší dobu," vysvětlil Weigl. Dodal, že Klaus zatím v nemocnici nepřijal žádného politika. "Nemáme zájem na tom, abychom prezidenta přetěžovali, protože je důležité, aby jeho rekonvalescence probíhala tak, jak má, a aby nebyla nežádoucím způsobem narušena," prohlásil.

Čte a dívá se na sport

Klaus se podle kancléře snaží udržovat v duševní aktivitě, aby vykompenzoval to, že jeho aktivita tělesná je dočasně omezena. Čte knihy a sleduje televizi. Nenechal si ujít finále tenisového French Open a viděl také sobotní vítězství českých fotbalistů nad Švýcarskem v úvodním zápase evropského šampionátu. "Více ho potěšil výsledek než předvedená hra," doplnil s úsměvem Weigl.

Nemocniční strava prý Klausovi chutná a nemá ohledně jídla žádná zvláštní přání. Personál nemocnice se podle Weigla shoduje, že hlava státu je skromným strávníkem.

Klause v úterý operoval lékařský tým pod vedením ortopeda Pavla Dungla. Ještě týž den byl prezident převezen z jednotky intenzivní péče na normální oddělení. Ve čtvrtek se pak poprvé opět postavil. Celá rekonvalescence by měla trvat kolem tří měsíců, do úřadu by se prezident chtěl vrátit co nejdříve.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Účastníci piety na pražském Újezdě varovali před plíživým návratem totality

-

dnes 19:30 Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním...

V Olomouci prasklo kvůli mrazu potrubí, část města se ocitla bez vody

-

dnes 18:35 Video: aktualizováno Celá městská část Nová Ulice v...

Hamáček: Vidím jako větší výhodu být přímo ve vládě

-

dnes 17:11 Sociální demokracie by se měla vlády raději účastnit...

Bramboroví. Čeští hokejisté na olympiádě podlehli Kanadě a končí bez medaile

-

dnes 13:07 aktualizováno Čeští hokejisté na olympijských hrách v...

Nejedlý na Šloufově pohřbu: Kytka je za mě, ne za Zemana

-

dnes 11:31 Video: Zhruba dvě stovky lidí se v sobotu dopoledne ve...

Ledová noc? To ještě nic nebylo, přijdou silnější mrazy, varují meteorologové

-

dnes 11:02 aktualizováno Meteorologové v sobotu dopoledne...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby