Zahraniční

Fritzl údajně zabil u Lipna českou prostitutku, napsal Bild

obrazek

Rakušan Josef Fritzl, který 24 let věznil svou dceru Elisabeth.

Reuters

19.5.2008 12:33 Stopy zločinů perverzního Rakušana Josefa Fritzla (73) mohou vést do Česka: rakouská policie prošetřuje podezření, zda tento muž z dolnorakouského Amstettenu, který 24 let věznil a sexuálně zneužíval svou dceru, s níž zplodil celkem sedm dětí, nevraždil loni v srpnu v České republice. V sobotu to napsal německý bulvární list Bild.

Podle Bildu by se Fritzlovou obětí mohla stát prostitutka Gabriela Supeková (42), zavražděná loni v srpnu na Šumavě. Její tělo bylo objeveno loni v srpnu v lipenské přehradě nedaleko rakouských hranic. Tehdy měl v těchto místech pobývat také Fritzl, napsal deník Bild.

Televize Nova v sobotu uvedla, že tělo mrtvé prostitutky s bodno-řeznými zraněními na těle loni v srpnu vlny zanesly ke břehu u Jestřábí, hned vedle jachetního přístaviště. Zavražděná, 152 centimetrů vysoká žena se dvěma tetováními, přicestovala do jižních Čech ze Slovenska pouhý týden před vraždou.

Svědci ji údajně viděli naposledy ve Skoronicích poblíž bývalého přechodu s Rakouskem, jak nasedá do automobilu s rakouskou poznávací značkou. „Někteří lidé tvrdí, že šlo o stříbrnou dodávku, jiní naopak říkají, že to bylo auto bílé barvy,“ uvedla TV Nova.

Podle mluvčího policie v Jindřichově Hradci Jaroslava Berana informacím listu Bild zatím ale nic nenasvědčuje. „ S touto domněnkou přišli novináři, my se tím musíme zabývat. Zatím se však nic takového neprokázalo,“ řekl Beran včera Právu bez dalších podrobností.

A co tragédie dvou sedmnáctiletých?

Prostitutka zavražděná v jižních Čech není jedinou ženou, kterou mohl Fritzl připravit o život. Dalšími oběťmi, jejichž smrt policie prošetřuje v souvislosti s tyranem z Amstettenu, jsou podle rakouských médií sedmnáctiletá Anna Neumayerová, zavražděná v srpnu 1966, a sedmnáctiletá Martina Poschová, která zemřela násilnou smrtí v listopadu 1986. Oběti spojuje to, že byly tmavovlasé a mladé. Vyšetřování zatím nebylo ukončeno.

Britský tisk napsal s odvoláním na britské turisty, že Fritzl při svých pobytech v thajském letovisku Pattaya vyhledával mladé dívky, ale i chlapce. Brit Stephen Crickson (51) z Liverpoolu dosvědčil: „Byl nechutně perverzní a všichni okolo něj i turisté z letoviska věděli, co je zač."

vpl, jt, Právo

nahoru

Zahraniční:

Bývalý Trumpův právník se dohodl na spolupráci s vyšetřovateli FBI

-

dnes 21:53 Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda...

Nový most v Janově může stát za osm měsíců, slibuje provozovatel zřícené stavby

-

dnes 19:45 Video: Firma Autostrade per l'Italia, provozovatel...

Každý rok z výletních lodí záhadně zmizí dvě desítky lidí, píše německý Focus

-

dnes 17:38 Případ turistky z Velké Británie, která uprostřed noci...

Ruský satelit vyvolává v USA obavy, mohl by být určen k ničení družic

-

dnes 17:36 Ruská družice Kosmos 2519 se dostala do centra...

Muslimští poutníci v Miná ukamenovali Satana

-

dnes 16:10 Video: Více než dva milióny muslimských poutníků ze 165...

Kim jaderný program nezastavil, varuje agentura pro atomovou energii

-

dnes 15:04 Severní Korea neplní slib, který dal její vůdce Kim...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů