Bydlení

Ceny nemovitostí rostou v každém regionu jinak

15.5.2008 06:20 Ceny nemovitostí rostou region od regionu jinak. Někde se třeba zastavily ceny placené za malé bytové jednotky, jinde naopak stoupají. Nejvyšších cen dosahují průměrné ceny nemovitostí v Hradci Králové. Nejnižší pohyb cen je naopak v Pardubicích.

Při porovnávání vývoje cen nemovitostí v jednotlivých regionech zaznamenaly jednoznačně největší cenový skok od počátku roku 2007 ostravské byty. Vyplývá to z přehledu realitní společnosti M & M reality holding vypracovaného na základě prodeje více než 3800 nemovitostí.

V případě bytů 2+1 zaznamenala společnost nárůst o celých 100 % na 1,4 miliónu korun. U bytů 1+1 a 3+1 byl nárůst o něco nižší, a to o 68 % na jeden milión, respektive na 1,6 miliónu korun. Největší nárůst cen nastal v polovině roku 2007. Tím se ceny ostravských nemovitostí vyrovnaly s ostatními regiony – srovnatelné ceny nemovitostí jsou například v Opavě, Plzni nebo Rychnově nad Kněžnou.

Nejméně rostly ceny nemovitostí v Pardubicích

Naopak nejnižší pohyb cen nemovitostí zaznamenala společnost v Pardubicích. U bytů 1+1 se zde jejich průměrná cena zvýšila o 19 % na 1,49 miliónu korun, u 3+1 nyní zájemci v Pardubicích zaplatí o pětinu více než před necelým rokem a půl, a to 2,1 miliónu korun. Cena bytů 2+1 dokonce mírně poklesla o 6 % na 1,87 miliónu korun.

Absolutně nejvyšších cen dosahují průměrné ceny nemovitostí v Hradci Králové. Při koupi bytu 1+1 si zde zájemci musí připravit průměrně 1,4 miliónu korun, za 2+1 dají 2,2 miliónu korun a při koupi 3+1 musí počítat s částkou okolo 2,5 miliónu korun. Pro srovnání na začátku roku 2007 zde byly ceny o pětinu až polovinu nižší – 1,0 miliónu, 1,45 miliónu, respektive 2,07 miliónu korun.

V některých regionech se v prvních čtyřech měsících letošního roku podle společnosti M & M reality holding zastavil růst cen nejmenších bytových jednotek. Platí to například pro Liberec, Mladou Boleslav a Plzeň. V Plzni se v letošním roce prozatím nezvýšily ceny ani průměrné ceny u bytů velikosti 2+1.

zr, Právo

nahoru

Bydlení:

Kyjovský rodinný dům s lékárnou byl dekorován režnými cihlami

-

dnes 12:54 Obrazem: Dům od architekta Hilgerta je jednou z...

Venkovský domov kostýmního výtvarníka Josefa Čechoty

-

dnes 09:05 Obrazem: Kostýmní výtvarník Josef Čechota s přítelem...

Moderní budova prospěje městu v mnoha směrech

-

dnes 06:28 Obrazem: Italský architekt Stefano Boeri slaví se svým...

Dívčí pokoj zařízený ve stylu pohádky Malá mořská víla působí nápaditě i vkusně

-

včera 12:49 Obrazem: Mnoho dívčích pokojů je zařízeno velmi...

Děti v pokoji ocení soukromí, barvy a hravé světlo

-

včera 08:53 Obrazem: V dětských pokojích jde hlavně o pohodu,...

Bývalá olympijská vesnice se může proměnit v živé rekreační městečko

-

včera 06:10 Obrazem: Projekt na proměnu bývalé olympijské vesničky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby