Kultura

Blind Boys Of Alabama večer vystoupí v Praze

6.5.2008 11:00 Prahu čeká zajímavý hudební zážitek. Nevidomí američtí gospeloví zpěváci spojení ve skupině Blind Boys Of Alabama vystoupí večer v hudebním svatostánku, v pražské Lucerně.

Nositelé čtyř prestižních amerických hudebních cen Grammy, o nichž rovněž nevidomý zpěvák Stevie Wonder prohlásil, že nejsou tradiční, nýbrž představují tradici, spojují strhující gospel s tradičním blues, současným rockovým písničkářstvím, jazzem i soulem. Jejich osobitá interpretace skladeb Erica Claptona, Toma Waitse či Boba Dylana nemá v současném hudebním světě obdoby.

Mnohdy již sedmdesátiletí, nicméně nadmíru výteční zpěváci považují každý společný koncert za způsob, jak se pomocí zpěvu přiblížit Bohu. Už jen kvůli tomu neváhají publikum naprosto strhnout a navíc ještě pohovoří o náboženském aspektu svého koncertování, aby vysvětlili, co je tak intenzívně nabíjí. „Všechna hudba vzešla z gospelu. Tehdy v nebeském sboru zpíval dokonce i Ďábel, než ho Bůh vyhnal“, vysvětluje zakládající člen skupiny Clarence Fountain.

Poprvé se Blind Boys of Alabama objevili v České republice na festivalu Music In The Park před dvěma lety a jejich vystoupení vzbudilo pozitivní reakce kritiků i diváků. V pražské Lucerně vystoupí ve složení: Ben Moore, Jimmy Carter a Bishop Billy Bowers – zpěv, Joey Williams a Caleb Butler - kytary, Eric McKinnie - bicí a Tracy Pierce - baskytara. Vstupenky na koncert stojí od 490 do 1590,- Kč.

jaš, Právo

nahoru

Kultura:

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

dnes 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

dnes 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

dnes 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20. srpna...

Pohřeb Arethy Franklin bude na konci srpna

-

dnes 09:34 Pohřeb zpěvačky Arethy Franklin, která podlehla minulý...

Padesát let od 21. srpna 1968 jde do kin Jan Palach

-

dnes 08:33 Video: Přesně půl století od invaze vojsk Varšavské...

Nová DVD: Vadí nevadí, Souboj pohlaví a Fakjů pane učiteli 3

-

dnes 07:11 Hororový příběh má název vcelku nevinné hry Vadí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů