Kultura

Slovenští poslanci chtějí určovat mladým muziku

obrazek

Největší britská hvězda současnosti Amy Winehouse pije, fetuje a mluví sprostě. Dají si ji Slováci na černou listinu?

Profimedia.cz

23.4.2008 12:09 Slovenští poslanci chtějí omezit zveřejňování nevhodných kulturních děl pro mladé lidi do 18 let. Seznam má obsahovat literaturu, časopisy, muziku a skupiny, které jsou nevhodné pro mládež. Slovenští poslanci připravují také návrh zákona, na jehož základě bude moci mládež do 18 let navštěvovat noční bary a diskotéky pouze v doprovodu rodičů.

Seznam nevhodných děl pro mládež má určovat nový Dozorní úřad na ochranu dětí. Podle deníku Pravda však jeden z navrhovatelů zákona poslanec Ján Podmanický za vládní Smer - sociální demokracii s určováním vhodné muziky pro mladé nesouhlasí. "Hudbu bychom měli ze zákona vynechat," říká.

Zákon by měl obsahovat také zákaz prodeje erotických časopisů v novinových stáncích a na benzínových pumpách. V obchodních domech bude možné prodávat erotickou literaturu pouze ve zvláštní místnosti, do níž nebude mít mládež přístup. Odborníci přitom poukazují na fakt, že na internetu se mladí bez problémů dostanou i na stránky obsahující tvrdé porno.

Podle návrhu části vládních poslanců by se mohla mládež od 15 do 18 let zdržovat v barech a na diskotékách v čase od 23.00 do 5.00 pouze v doprovodu rodičů.

Provozovatelé klubů a diskoték bijí na poplach. "Vždyť mladí lidé tvoří 90 procent naši klientely. Pokud by měli chodit na diskotéku s rodiči, to raději nebudou chodit vůbec," domnívá se majitel jedné z bratislavských diskoték.

"Skončí to tak, že se budeme setkávat raději v přírodě nebo ve volných bytech. Opravdu si neumím představit, jaká by to byla zábava pod dohledem rodičů," říká Eva ze Střední hotelové školy.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Kultura:

Nositel Dvořákovy ceny v Rudolfinu nadchl

-

dnes 13:31 Pro svůj pondělní recitál na mezinárodním hudebním...

RECENZE: Brno si tentokrát řeklo o Bludný balvan

-

dnes 11:59 Než se vypravíte na novou inscenaci Hany Burešové do...

Zábavný seriál i dokumenty. Stream.cz představil nové programy

-

dnes 11:53 Video: Společnost Seznam.cz představila v úterý...

Kvarteto Miroslava Krobota míří na festivaly do USA a Španělska

-

dnes 10:27 Nový film režiséra Miroslava Krobota Kvarteto bude před...

Ventolin se chystá na křest alba

-

dnes 08:56 Přední představitel elektronické hudby Ventolin (David...

Nová DVD: Zahradnictví: Rodinný přítel, Vetřelec: Covenant, Strážci galaxie Vol. 2 a Příšerky pod hladinou

-

dnes 07:03 Týden před premiérou druhé části trilogie Zahradnictví:...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby