Kultura

Slovenští poslanci chtějí určovat mladým muziku

obrazek

Největší britská hvězda současnosti Amy Winehouse pije, fetuje a mluví sprostě. Dají si ji Slováci na černou listinu?

Profimedia.cz

23.4.2008 12:09 Slovenští poslanci chtějí omezit zveřejňování nevhodných kulturních děl pro mladé lidi do 18 let. Seznam má obsahovat literaturu, časopisy, muziku a skupiny, které jsou nevhodné pro mládež. Slovenští poslanci připravují také návrh zákona, na jehož základě bude moci mládež do 18 let navštěvovat noční bary a diskotéky pouze v doprovodu rodičů.

Seznam nevhodných děl pro mládež má určovat nový Dozorní úřad na ochranu dětí. Podle deníku Pravda však jeden z navrhovatelů zákona poslanec Ján Podmanický za vládní Smer - sociální demokracii s určováním vhodné muziky pro mladé nesouhlasí. "Hudbu bychom měli ze zákona vynechat," říká.

Zákon by měl obsahovat také zákaz prodeje erotických časopisů v novinových stáncích a na benzínových pumpách. V obchodních domech bude možné prodávat erotickou literaturu pouze ve zvláštní místnosti, do níž nebude mít mládež přístup. Odborníci přitom poukazují na fakt, že na internetu se mladí bez problémů dostanou i na stránky obsahující tvrdé porno.

Podle návrhu části vládních poslanců by se mohla mládež od 15 do 18 let zdržovat v barech a na diskotékách v čase od 23.00 do 5.00 pouze v doprovodu rodičů.

Provozovatelé klubů a diskoték bijí na poplach. "Vždyť mladí lidé tvoří 90 procent naši klientely. Pokud by měli chodit na diskotéku s rodiči, to raději nebudou chodit vůbec," domnívá se majitel jedné z bratislavských diskoték.

"Skončí to tak, že se budeme setkávat raději v přírodě nebo ve volných bytech. Opravdu si neumím představit, jaká by to byla zábava pod dohledem rodičů," říká Eva ze Střední hotelové školy.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Kultura:

Ředitel Festivalu krátkých filmů Praha: Důvodů, proč točit kraťasy, je spousta

-

dnes 16:10 Od středy hostí pražská kina Světozor a Pilotů už 13....

Bubeník Tony Buck nabídne zvukové koláže

-

dnes 14:18 Tony Buck, který zahraje 25. ledna v klubu Punctum,...

Zemřel režisér Policejní akademie Hugh Wilson

-

dnes 14:13 Režisér Hugh Wilson zemřel v neděli v americkém...

Robert Plant potěší české fanoušky v Pardubicích

-

dnes 12:41 Už 31. července zavítá opět do ČR žijící legenda,...

Nominacím na Českého lva dominuje Bába z ledu. Šanci mají i Roden a Voříšková

-

dnes 11:36 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila...

Woodyho Allena se zastal Alec Baldwin: Tohle není fér

-

dnes 10:29 Poté, co se od Woodyho Allena začali distancovat herci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby