Domácí

Paroubek mezi horníky: Fárat do pětašedesáti? Nesmysl

obrazek

Jiří Paroubek vychází z klecového výtahu po fárání v Dolu Paskov.

FOTO: Josef Gabzdyl, Právo

18.4.2008 17:29 Předseda ČSSD Jiří Paroubek se v pátek v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku vydal více než kilometr pod povrch země vydal zjistit, co si havíři myslí o snaze ministerstva práce a sociálních věcí posunout odchod do důchodu na 65 let.

Všechny zdravil "Dobrý den", zatímco havíři odpovídali "Zdař Bůh." Ale na debaty nebylo moc času, horníci měli své práce dost. „Šichtu za nás neodrobí,“ vysvětlovali.

Paroubek prohlásil, že si neumí představit, že by  lidé v dole pracovali až do 65 let. „Ministr Nečas by měl taky sfárat, tedy pokud se odváží,“ řekl Paroubek.

Ministr práce a sociálních věcí před několika dny lehce ironicky vyjádřil obavy, aby Paroubek při své postavě neměl s průchodem štoly problémy. „Měl péči o mé zdraví, tak mu vzkazuji, že jsem to zvládl bez problémů. Fyzicky jsem na tom výborně. Teď by měl on ukázat, jestli se nebojí,“ uvedl Paroubek, kterého pozvali horničtí odboráři.

Paroubek ukazuje kus paskovského uhlí, které dostal od havířů jako dárek. :. Paroubek ukazuje kus paskovského uhlí, které dostal od havířů jako dárek. foto: Právo/Josef Gabzdyl

Havíři neobvyklou návštěvu brali jako zpestření směny, ale při zmínce o odchodu do důchodu až v 65 letech zvážněli a přiznali, že na šéfa sociální demokracie hodně sázejí. „V dole dělám jednadvacet let a už nyní mám problémy s plícemi a také klouby bolí. Politici by si to měli zkusit a přestali by takhle uvažovat,“ podotkl 45letý Bartoloměj Petruš z Frýdku Místku. Paroubek i na dole slíbil, že se pokusí posunutí odchodu do důchodu zablokovat a pokud se to nepovede, tak v případě vítězných parlamentních voleb takový zákon zruší. „To horníkům veřejně slibuji,“ konstatoval.

Nakonec se novinářům pochlubil s dárkem, který mu bude páteční fárání navždy připomínat - kusem paskovského uhlí. „Je tady jiné uhlí než na Karvinsku, kde jsem fáral poprvé. Takové lesklé, jakoby s pyritem. Určitě ho někde vystavím,“ liboval si Paroubek.

Josef Gabzdyl, Právo

nahoru

Domácí:

V Brně a Prostějově si připomněli vpád vojsk Varšavské smlouvy

-

dnes 16:39 Po celé republice si v úterý lidé připomínali padesáté...

V Praze je znovu torzo tanku od výtvarníka Davida Černého

-

dnes 16:13 Video: Na pražské náměstí Kinských nainstaloval...

V Holešově museli Sověti otočit hlavně tanků, do kasáren se nedostali

-

dnes 16:13 Video: Hlavně tanků namířené na kasárna v Holešově na...

Nový Bor hledá dívky ze snímku, který vyfotil Jan Palach

-

dnes 13:45 Seděly na dlažbě před kostelem v cípu novoborského...

Tohle není demokracie, sepsul Vondráček demonstranty. Babiš si prý už zvykl

-

dnes 12:39 Video: aktualizováno Na demonstrace jsem si zvykl,...

Babiš za pískotu davu: Svoboda v Česku není ohrožena. Každý si může říkat, co chce

-

dnes 12:20 Video: Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů