Zahraniční

Fotky zneužívané Kampuschové policie tajila kvůli volbám

17.4.2008 16:00 Fotografie, na nichž Natascha Kampuschová figuruje jako sexuální otrokyně svého únosce, byly tajeny rakouskou policií ve snaze vyhnout se předvolebnímu skandálu. Naznačují to dříve nezveřejněné dokumenty, na něž se odvolává rakouský list Heute. Kampuschovou, unesenou cestou do školy ve věku 10 let, držel osm roků Wolfgang Priklopil ve sklepě domu u Vídně. Zajatkyně odtamtud utekla v srpnu 2006. Priklopil pár hodin na to spáchal sebevraždu.

O existenci snímků, na nichž je Kampuschová sexuálně zneužívána Priklopilovými přáteli, informoval poprvé dva měsíce po útěku Kampuschové německý magazín Stern. Fotografie ji údajně zachycují spoutanou a v různých pózách.

Informace Sternu nově potvrzuje rakouský deník Heute, který tvrdí, že má k dispozici dokumenty svědčící o tom, že policii bylo nařízeno zastavit veškeré vyšetřování v souvislosti s materiálem zabaveným v Priklopilově domě.

Snímky na dvou DVD discích měla podle Heute policie zničit nebo uschovat na objednávku předních politiků, kteří si nepřáli mediální skandál před parlamentními volbami.

Chyby při vyšetřování

Na zničení důkazních materiálů jedním z předních policejních činitelů si v e-mailu stěžoval ministerstvu vnitra někdejší šéf kriminální policie Herwig Haidinger.

Po osvobození Kampuschové vyšlo najevo, že vyšetřovatelé udělali během let hledání několik chyb. Ignorovali například jednu z výpovědí, během níž padlo i Priklopilovo jméno a adresa s popisem jeho charakterových vlastností.

Výpověď, učiněná necelých šest týdnů po zmizení Kampuschové, se ztratila. Když to Haidinger zjistil, chtěl svědka znovu vyslechnout. Ministerstvo vnitra mu to zakázalo. "Nepotřebujeme žádný policejní skandál před parlamentními volbami,“ citoval v médiích Haidinger představitele ministerstva.

Konzervativec Günther Platter, který po volbách v roce 2006 zasedl do křesla resortního ministra, označil Haidingerova slova za fámy.

Kontroverzní snímky z rodinného alba

Nejasností ohledně únosu a vztahu únosce k ní a její rodině je více. Martin Wabl, bývalý rakouský soudce a politik, který se případem Kampuschové zabýval v době jejího únosu v březnu 1998, už dříve před soudem řekl, že se matka dívky Brigitte Sirnyová s Priklopilem znala.

Sirnyová prý únos zorganizovala, aby zatajila, že její dcera byla v dětství zneužívána pedofily a fotografována v provokativních pózách.

Max Edelbacher, někdejší šéf vídeňské policie, který případ zpočátku vyšetřoval, potvrdil, že jedna z vyšetřovacích verzí se zabývala podezřením, že Natascha Kampuschová neměla radostné dětství a její rodiče ji nutili k provozování sexu. Edelbacher se odvolával na snímky z rodinného alba, na nichž pózovala Natascha polonahá v jezdeckých botách a s bičíkem. Jiná fotografie prý zase zachycovala 10letou Kampuschovou, jak leží na posteli nahá, jen s koženým šálem.

Briggitte Sirnyová a Ludwig Koch, otec Nataschi, obvinění důrazně popírají.

rei, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Královna provokovala Trumpa svými brožemi, soudí v Británii

-

dnes 17:52 Britská královna Alžběta II., která si zakládá na své...

Vietnamec z Prahy se v Berlíně přiznal k podílu na únosu krajana

-

dnes 16:02 Muž podezřelý z podílu na loňském únosu vietnamského...

U Severního Kypru ztroskotala loď s migranty, 19 mrtvých a 30 pohřešovaných

-

dnes 15:11 aktualizováno U pobřeží Severního Kypru ztroskotala...

Nevěděli jsme, že voda stoupá, řekli thajští fotbalisté v jediném rozhovoru před návratem domů

-

dnes 13:55 Dvanáct thajských fotbalistů, kteří byli před týdnem...

Maďarsko vystoupí z jednání OSN o globálním paktu o migraci

-

dnes 13:30 aktualizováno Maďarsko zahájí proceduru odchodu z...

Český pilot v Bratislavě přistával bez vysunutého podvozku. Zapomněl na něj

-

dnes 12:43 Video: Na bratislavském letišti Milana Rastislava...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů