Internet a PC

On-line hry: Domácí FIWC vyhrál čtrnáctiletý Ivaninho

4.4.2008 13:20 Česko-slovenská kvalifikace FIFA Interactive World Cup má za sebou finálový turnaj, z něhož vzešel vítěz postupující do světového finále. Po dramatických bojích se raduje čtrnáctiletý hráč Ivaninho, který se tak může těšit na konkurenci v Berlíně. V článku nechybějí ani další progamingové informace, např. o průběhu Mistrovství ČR škol ve hře NFS.

Novinky z domova

Intel cssource.cz Tournament v plném proudu

Novinky ze světa

Britský CoD4 tým Meet Your Makers (zde ještě jako TLR)

Turnaj FIFA Interactive World Cup vyhrál čtrnáctiletý slovenský hráč

FIFA Interactive World Cup je jediným oficiálním herním turnajem pod záštitou organizace FIFA, která sdružuje 207 fotbalových asociací na světě. FIFA pořádá turnaj společně se společnostmi Electronic Arts a Sony a dává hráčům každý rok šanci zúčastnit se světového turnaje a poměřit síly s hráči z ostatních kontinentů. Grand finále FIWC se uskuteční v květnu 2008 v obchodním komplexu Sony Center v Berlíně, soutěžící si zahrají o 20 000 dolarů a vítěz získá pozvánku na galavečer FIFA World Player a může si popovídat s hvězdami fotbalového světa.

Domácí kvalifikace je společná pro Českou republiku a Slovensko, z kvalifikačních turnajů si postup do finálového turnaje zajistilo 32 nejlepších hráčů. Finálový turnaj se uskutečnil 30. března 2008 v pražském Paláci Flóra, kromě pěkných věcných cen (konzole Sony PlayStation 3, hra FIFA 08, poukázka na věci Adidas) se soutěžilo o účast na světovém finále v Berlíně.

FIFA Interactive World Cup 2008

Na turnaj se dokonce sázelo u Fortuny, největším favoritem byl aktuální Mistr ČR Filip "Koozy" Lejček z klanu eSuba. Ten však narazil už v základní skupině a po těsných prohrách byl vyřazen. Do čtvrtfinále play-off se probojovalo 5 hráčů ze Slovenska a jen 3 z České republiky, což určitě málokdo čekal. Ve finále se utkali čtrnáctiletý slovenský talent Ivaninho a přední český hráč DiDa, mírným favoritem byl český hráč. V základní hrací době skončil zápas 2:2, v prodloužení dali každý po jedné brance, rozhodující čtvrtý gól pak přidal 14-ti letý slovenský reprezentant Ivaninho z penalty těsně před koncem prodloužení.

Konečné výsledky česko-slovenského FIWC:1. místo: Ivan "Ivaninho" Pastyrčák (SR)2. místo: Lukáš "DiDa" Černý (ČR)3.-4. místo: Peter "triskac" Ščurka (SR)3.-4. místo: Martin "sqhm" Bohunický (SR)

Nejhezčí ceny si z Prahy odvezl pochopitelně vítěz, a to konzoli Sony PlayStation 3, hru FIFA 08 na PS3, dárkový poukaz na 5000 Kč u Adidasu, oficiální fotbalový míč Adidas Euro 2008, oficiální fotbalový dres Adidas Euro 2008 a mnoho dalšího. Nyní má Ivaninho zhruba měsíc a půl na trénink, vítěze světového finále budeme znát 24. května. Více informací o FIWC najdete na http://www.fiwc.cz/.

FIFA Interactive World Cup 2008

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS: ProStreet - známe finalisty

Stejně jako v předchozích letech se i letos žáci a studenti základních a středních škol mohou zapojit do domácího herního mistrovství, zvolenou hrou je závodní Need For Speed: ProStreet od Electronic Arts. Nejlepší hráči získají nejen diplomy a poháry, hlavním lákadlem jsou letos tři herní počítače Fujitsu Siemens řady SCALEO, další úspěšní soutěžící se můžou těšit na originální hry od Electronic Arts a volné hodiny v hernách sítě VOLNÝ PG Cyber Café.

Ceny pro nejlepší:1. místo: pohár, diplom a titul Mistr ČR a SR škol ve hře NFS: ProStreet 1.-3. místo: počítače Fujitsu Siemens SCALEO Pa 2666 + další věcné ceny1.-8. místo: diplom, originální hry od Electronic Arts, volné hodiny v PGCC9.-16. místo: diplom, reklamní předměty, volné hodiny v PGCC

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS ProStreet

Počet přihlášených je opět velmi solidní, celkem se do bojů zapojilo 1470 hráčů z 211 škol. Kvalifikace se uskutečnily ve 32 městech v ČR i na Slovensku, nejlepší hráči se probojovali do semifinále, které bylo odehráno v tomto týdnu v Praze a Brně. Zatímco v kvalifikacích byl rozdíl ve výkonnosti mezi hráči poměrně zřetelný, v semifinále už bylo všechno jinak. Většina soutěžících přijela na semifinále dobře připravena a o vítězích a poražených rozhodovaly desetiny sekundy.

Není překvapením, že školní mistrovství si nenechal uniknout Marcel Stružka, obhájce titulu z předchozího turnaje, který samozřejmě bez větších problémů postoupil do finále. Z každého semifinále vzešli celkem čtyři nejlepší hráči, osmička postupujících si to ve čtvrtek 10. dubna v herně VOLNÝ PGCC Nový Smíchov v Praze rozdá o titul a věcné ceny.

Finalisté Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol:Filip Hámek (Karlínské gymnázium, Praha)Richard Bláha (Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy)Marcel Stružka (SŠSD Frýdek-Místek)Jakub Habrman (SOŠ a SOU Chrudim)Daniel Háva (Matiční gymnázium, Ostrava)Lukáš Kupka (ZŠ a MŠ Šilheřovice)Martin Hruboň (SŠTO, Olomouc)Lukáš Vítek (ZŠ Štolcova, Brno)

Fujitsu Siemens Mistrovství ČR a SR škol ve hře NFS ProStreet

Již příští týden se rozhodne, kdo z žáků a studentů je nejlepší ve hře NFS ProStreet, v herně VOLNÝ PGCC Nový Smíchov nebude chybět tým herní televize PG24 s kamerou, takže vám žádný souboj neunikne. Dokážou hráči ještě vylepšit své výkony a vybičovat se k lepším výkonům? Kdo se nejlépe vyrovná s tlakem? To se dozvíte příští týden.

Michal Sztemon

nahoru

Internet a PC:

Neomezené volání a 30 GB dat za 160 korun pobláznilo Itálii

-

dnes 14:43 S nabídkou mobilního tarifu, která nemá v Česku obdoby,...

O pevné disky není zájem. Western Digital zavře továrnu

-

dnes 12:47 Výroba klasických pevných disků klesá. Dokládá to i...

Apple dává vale klasickým USB konektorům

-

dnes 11:54 Klasické USB konektory považuje většina lidí u počítačů...

Češi mají doma v šuplících až 10 miliónů mobilů

-

dnes 08:01 Mobilní telefon je pro Čechy citová záležitost. Velká...

Microsoft a Walmart prohloubí spolupráci. Chtějí konkurovat Amazonu

-

dnes 07:48 Maloobchodní řetězec Walmart a softwarová společnost...

Lovit pokémony se do amerického parku vydalo 21 000 lidí

-

včera 11:20 Video: Na konci minulého týdne se v americkém Chicagu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů