Krimi

Propuštěný vrah chtěl výbušninou vyloupit poštu

29.3.2008 10:54 Pětašedesátiletý muž, který si donedávna odpykával ve vězení trest za vraždu, se v noci na sobotu podle policie pokusil za pomoci výbušniny vyloupit poštu ve Starém Bydžově na Královéhradecku. Policejní zásahová jednotka muže po přestřelce zadržela. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Lupiči hrozí obvinění z trestného činu pokusu vraždy a dalších trestných činů.

Řekla to mluvčí hradecké krajské policie Iva Marková. Muž z Jičínska se do pošty vloupal asi hodinu po půlnoci. Výbušninou se mu částečně podařilo otevřít trezor. "K penězům se ale nedostal," řekla Marková. Svědek, který slyšel výbuch na poště, zavolal policii.

Lupič pak po policejní hlídce začal střílet, zřejmě z pistole. Policisté na to odpověděli střelbou do vzduchu a muže donutili zůstat v objektu pošty. Muž se pak zabarikádoval na půdě pošty. Přivolaná zásahová jednotka jej za pomoci psa zadržela. "Nyní je pachatel vyslýchán," řekla Marková.

Muž byl podle ní na konci loňského roku podmíněně propuštěn z vězení, kde si odpykával trest 23 let za vraždu. Propuštěn byl po vykonání dvou třetin trestu. "Nyní bude posuzován jako zvlášť nebezpečný recidivista," řekla Marková.

Vedle obvinění z pokusu vraždy mu hrozí i obvinění z krádeže vloupáním a nedovoleného ozbrojování. Škody, které muž v noci způsobil, policie dosud nevyčíslila.

ČTK

nahoru

Krimi:

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...

Policie nezjistila, jak utekly šelmy na Hradecku. Trestný čin spáchán nebyl

-

dnes 10:39 aktualizováno Únikem šelem z Bioparku Štít na...

Řidička na D1 na Přerovsku vytlačila opel, který naboural

-

dnes 10:32 Policisté tento měsíc vyšetřují už druhý případ...

Před soudem stanul policista, který v Plzni vytáhl zbraň na řidiče. Narazil do nás, tvrdí

-

dnes 08:38 Video: aktualizováno Za nevybíravý zásah proti řidiči...

Strážníci zveřejnili video z honičky, která skončila požárem. Měl jsem 10 piv, řekl řidič

-

včera 18:02 Video: Městská policie Praha zveřejnila v pondělí...

Muž vyplul s 1,7 promile na Baťův kanál, narazil do lodě s policisty

-

včera 17:18 Třicetiletý muž narazil v sobotu dopoledne lodí na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů